Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Wypróbuj przez miesiąc. Zawsze możesz zrezygnować

Piszemy i mówimy o rzeczach ważnych. Docieramy do źródeł. Sprawdzamy wszystkie informacje.

Tworzymy „Pismo. Magazyn opinii” dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. „Pismo” jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. Jest także dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. 

Fundacja Pismo jest wydawcą miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” i producentem pierwszego polskiego serialu podcastowego „Śledztwo Pisma”.

Jeśli chcesz czytać teksty wybitnych autorów piszących na ważne tematy i posłuchać najnowszego sezonu Śledztwa Pisma, to zamów miesięczną prenumeratę „Pisma” i odbierz dostęp online w prezencie lub kup sam dostęp online do wszystkich treści z serwisu.

To tylko 10,99 zł! Opłata za miesięczną prenumeratę z dostępem online to 15,99 zł. Płatność jest odnawiana co miesiąc, a z subskrypcji możesz zrezygnować w każdej chwili. 

Co zyskujesz?

✎ Wydanie papierowe magazynu z bezpłatną dostawą do domu

Jeśli zdecydujesz się na kup prenumeraty, to od przyszłego miesiąca będziesz otrzymywać papierowe wydanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” wysyłane 10 dni przed premierą. A w środku, oprócz pięknych ilustracji zawsze znajdziesz poruszające reportaże, portrety, rozmowy, eseje czy opowiadania znakomitych autorów polskich i zagranicznych.

✎ Dostęp online do wszystkich treści na magazynpismo.pl

Dostęp online, który aktywujemy od razu po zaksięgowaniu płatności, pozwoli Ci czytać „Pismo” gdzie i kiedy chcesz. Na komórce, tablecie, komputerze i czytniku. W serwisie znajdziesz wszystkie treści z aktualnego i archiwalnych numerów oraz wersje miesięcznika na czytniki (do pobrania pliki PDF, ePub i mobi).

✎ Podcasty i Śledztwo Pisma do słuchania

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym mają swoje wersje wersji audio. Dzięki temu możesz nas czytać lub słuchać. Czytają dla nas m.in. Krzysztof Czeczot, Agata Turkot, Grzegorz Szponder, Magdalena Celmer, Maciej Więckowski, Miłogost Reczek i Leszek Zduń. Słuchaj wierszy i opowiadań w interpretacji znakomitych aktorek i aktorów. Głosy, które możesz u nas usłyszeć to m.in: Danuta Stenka, Jan Peszek, Magdalena Cielecka, Jacek Poniedziałek, Bartłomiej Topa, Agnieszka Hamkało i Kamilla Baar.

Śledztwo Pisma to pierwszy polski podcastowy serial reporterski, historia opowiadana tydzień po tygodniu. Odcinki dwóch pierwszych sezonów, które miały premierę jesienią 2019 i 2020 roku, zostały odsłuchane ponad 1,1 milion razy. Pierwszy sezon Śledztwa był nominowany do szeregu nagród, w tym Grand Press Digital 2019, a drugi otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy. 3 sezon miał premierę 15 czerwca 2021 r. i jest dostępny wyłącznie dla preneumartnorów „Pisma” i subskrybentów Audioteka Klub.

Nowe „Śledztwo Pisma” to reportaż o jednym z twórców polskiej seksuologii, o wybitnym specjaliście, który przed laty stał się bohaterem skandalu. Ale medialna afera nie pogrzebała jego kariery. Doktor nadal wykłada, przyjmuje pacjentów, piastuje wysokie stanowisko w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym i opiniuje w procesach jako biegły. Gdy do rąk autorki trzeciego sezonu „Śledztwa”, Igi Dzieciuchowicz, trafiają dokumenty, z których wynika, że seksuolog wystawił pozytywne opinie mężczyznom oskarżonym przez partnerki o molestowanie córek, postanawia podążyć jego tropem. 

Podczas wielomiesięcznego śledztwa autorka rozmawia z pacjentami doktora, jego studentami, współpracownikami, koleżankami i kolegami po fachu. Drobiazgowo analizuje oskarżenia i dokumenty ze spraw, które toczyły się przeciwko niemu. Wsłuchuje się zarówno w głosy osób, które czuły się skrzywdzone przez doktora, jak i tych, które uznają go za autorytet i niekwestionowanego specjalistę.

Kup prenumeratę i słuchaj nowej historii!

Nie znasz „Śledztwa Pisma”? Zachęcamy najpierw do posłuchania pierwszych dwóch sezonów.

✎ Kupując prenumeratę wspierasz misję Fundacji Pismo. 

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym wydawanym przez Fundację Pismo. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Nie działamy dla zysku, dlatego w naszym magazynie reklamy publikujemy sporadycznie, a w serwisie nie wyświetlamy ich zupełnie. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki naszym Prenumeratorkom i Prenumeratorom.

Kupując prenumeratę, wspierasz wydawanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” i produkcję „Śledztwa Pisma”. 

Jak zamówić?

Trzy proste kroki dzielą Cię od tego by zostać naszym prenumeratorem:

Wejdź na magazynpismo.pl/prenumerata i wybierz prenumeratę miesięczną z dostępem online lub sam miesięczny dostęp,

✔ Zaloguj się lub zarejestruj,

✔ Wprowadź dane swojej karty, zaakceptuj regulamin, zapłać i autoryzuj płatność za pomocą metody używanej w Twoim banku (czyli za pomocą aplikacji mobilnej lub kodu).

Dostęp online otrzymasz natychmiast, a Twój pierwszy papierowy numer „Pisma” przyjdzie do Ciebie na początku przyszłego miesiąca.


KONTAKT

Pismo. Magazyn opinii
ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa

[email protected]

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00