Premiera Pisma. Zarejestruj się i weź udział

Premiera Pisma to cykl wyjątkowych rozmów o ważnych sprawach. Spotykamy się co miesiąc, w dniu premiery Pisma. Zapis każdej rozmowy będzie dostępny w formie podcastu w niedzielę po wydarzeniu na stronie magazynpismo.pl.

Trudno nie wierzyć w nic. Gdzie szukać oparcia we współczesnym świecie?

 

 

8 maja  Fundacja Pismo zaprasza na kolejną Premierę Pisma. Jej temat to Trudno nie wierzyć w nic. Gdzie szukać oparcia we współczesnym świecie?

Jako wydawca miesięcznika Pismo. Magazyn Opinii postanowiliśmy zaprosić do dyskusji przedstawicieli różnych środowisk i zmierzyć się z szeroko pojętym tematem duchowości. Czy istnieje religia poza wspólnotą? Fala apostazji to bunt przeciwko instytucji czy przeciwko wierze jako takiej? Czy wiara i niewiara nie są skazane na dalsze trudne współżycie? Gdzie, poza wiarą, szukamy oparcia?

W rozmowie wezmą udział: Renata Dancewicz (aktorka, feministka), Jola Szymańska (youtuberka, autorka kanału poruszającego tematykę chrześcijańską), prof. Wojciech Burszta (antropolog i kulturoznawca związany z SWPS), a spotkanie poprowadzi Jerzy Sosnowski (pisarz i publicysta, członek redakcji kwartalnika „Więź”).

Spotkanie odbędzie się 8 maja o godz. 18 w „Przestrzeni from Facebook” przy ul. Koszykowej 61. Po rozmowie zapraszamy na poczęstunek przy winie i rozmowy kuluarowe.

Rejestrując się, akceptujesz regulamin wydarzenia, który dostępny jest TUTAJ.

Udział w Premierze jest darmowy, ale obowiązuje rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona. 

Partnerami Premiery Pisma są kancelaria prawna CMS oraz Przestrzeń from Facebook.

 

—————————————————————————————————————

DOTYCHCZASOWE PREMIERY:

Prawda w mediach. Skąd wiemy to, co wiemy? 

 

3 kwietnia  Fundacja Pismo zaprosiła do dyskusji przedstawicieli środowiska mediów – prasy, telewizji, internetu oraz radia, by zmierzyli się się z tematem dezinformacji oraz roli dziennikarzy w dzisiejszym świecie. Jakich mediów potrzebujemy? Jaka jest przyszłość tradycyjnych źródeł informacji? Skąd czerpiemy wiedzę o świecie i bieżących wydarzeniach? Czy możemy się obronić przed fake-newsami? Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że problem jest poważny i wszechobecny, że należy wspólnie szukać skutecznych rozwiązań.

W rozmowie wzięli udział: Magdalena Kicińska (Pismo), Jarosław Gugała (Polsat) oraz Rafał Madajczak (ASZdziennik), a spotkanie poprowadziła Karolina Głowacka (TOK FM).

Podcastu nagranego w czasie spotkania posłuchasz TUTAJ

 

 

FreshMail.pl