Premiera Pisma. Zarejestruj się i weź udział

5 czerwca  Fundacja Pismo zaprasza na kolejną Premierę Pisma. Jej temat to: Co nasze dzieci wiedzieć powinny? O edukacji w XXI wieku. Premiera Pisma to cykl wyjątkowych rozmów o ważnych sprawach. Spotykamy się co miesiąc. Zapis każdej rozmowy będzie dostępny w formie podcastu w niedzielę po wydarzeniu na stronie magazynpismo.pl.

Co nasze dzieci wiedzieć powinny? O edukacji w XXI wieku.

Kiedy? 5 czerwca, godz. 18

Jako wydawca miesięcznika Pismo. Magazyn Opinii postanowiliśmy zaprosić do dyskusji przedstawicieli różnych środowisk i zmierzyć się z szeroko pojętym tematem edukacji. Chcielibyśmy porozmawiać nie tylko o najlepszych systemach edukacyjnych, ale też o odpowiedzialności spoczywającej na rodzicach i nauczycielach, spróbować odpowiedzieć na pytanie o to, jak najlepiej przygotować dziecko do wejścia w dorosłość w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości jak nasza.

Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna obecnie związana z Radiem ZET, gdzie prowadzi audycję Halo ZET. W rozmowie wezmą udział:

Natalia Tur, socjolożka, w internecie znana jako Nishka,  na blogu i youtubie opowiada o życiu w rodzinie i społeczeństwie, mama dwóch nastolatek i 3-latka,

Jakub Brdulak, profesor na Uniwersytecie SWPS i SGH, specjalizujący się w zarządzaniu wiedzą i informacją oraz
zarządzaniu jakością w szkolnictwie wyższym,

Rafał Flis, współzałożyciel i wiceprezes platformy Zwolnieni z Teorii,

Karolina Elbanowska,  prezes Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, razem z mężem inicjatorka ruchu Ratuj Maluchy, przeciwko obniżeniu wieku szkolnego.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18 w „Przestrzeni from Facebook” przy ul. Koszykowej 61 w Warszawie. Po rozmowie zapraszamy na poczęstunek przy winie i rozmowy kuluarowe.

Rejestrując się, akceptujesz regulamin wydarzenia, który dostępny jest TUTAJ.

Udział w Premierze jest darmowy, ale obowiązuje rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona. Masz problem z rejestracją? Napisz do nas na adres [email protected]

Partnerami Premiery Pisma są kancelaria prawna CMS oraz Przestrzeń from Facebook.

 

—————————————————————————————————————

DOTYCHCZASOWE PREMIERY:

1. Prawda w mediach. Skąd wiemy to, co wiemy? 

 

3 kwietnia  Fundacja Pismo zaprosiła do dyskusji przedstawicieli środowiska mediów – prasy, telewizji, internetu oraz radia, by zmierzyli się się z tematem dezinformacji oraz roli dziennikarzy w dzisiejszym świecie. Jakich mediów potrzebujemy? Jaka jest przyszłość tradycyjnych źródeł informacji? Skąd czerpiemy wiedzę o świecie i bieżących wydarzeniach? Czy możemy się obronić przed fake-newsami? Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że problem jest poważny i wszechobecny, że należy wspólnie szukać skutecznych rozwiązań.

W rozmowie wzięli udział: Magdalena Kicińska (Pismo), Jarosław Gugała (Polsat) oraz Rafał Madajczak (ASZdziennik), a spotkanie poprowadziła Karolina Głowacka (TOK FM).

Podcastu nagranego w czasie spotkania posłuchasz TUTAJ

2. Trudno nie wierzyć w nic. Gdzie szukać oparcia we współczesnym świecie?

W rozmowie na temat kryzysu w Kościele, korzeni wiary i religijności magicznej wzięli udział Jolanta Szymańska, prawniczka z wykształcenia i autorka youtubowego kanału Jola Szymańska, autorka wielu wywiadów o tematyce chrześcijańskiej, Renata Dancewicz, aktorka i feministka oraz prof. Wojciech Burszta, antropolog i kulturoznawca z Uniwersytetu SWPS.

Podcastu nagranego w czasie spotkania posłuchasz TUTAJ

 

FreshMail.pl