Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Kup prenumeratę „Pisma” z dostępem online i odbierz prezent!

prenumerata_z_zakladkami

Przygotowaliśmy specjalną ofertę prenumeraty rocznej z limitowaną serią zakładek do książek z ilustracjami autorstwa artystów współpracujących z „Pismem”. Zapłać za rok z góry i ciesz się pełnym dostępem do treści „Pisma” za jedyne 14,99 zł za miesiąc*.

Ilustracje wybrane na zakładki przez naszych Czytelników i Czytelniczki to:
Zakładka z ilustracją Joanny Strutyńskiej do opowiadania Doroty Kotas Kotasy”.

Zakładka z ilustracją Piotra Kowalczyka do eseju Przemysława Wielgosza Wyleczmy się z kapitalizmu”.

Zamów prenumeratę roczną „Pisma”, a otrzymasz: 

 

✎ od najbliższego miesiąca przez rok co miesiąc najnowszy drukowany numer „Pisma” 

darmową dostawę pod wskazany adres na terenie kraju

wysyłkę magazynu ponad tydzień przed premierą 

✎ limitowaną serię 2 zakładek z ilustracjami z „Pisma”

dostęp online do wszystkich treści, także w wersji audio

dodatkowe treści udostępnione tylko online  

dostęp do wszystkich wydań audio i podcastów

wszystkie numery „Pisma” w wersji na czytniki (PDF, ePUB i MOBI) 

✎ dostęp do pełnego cyfrowego archiwum

✎ kultowe okładki „Pisma” do pobrania w wersji do druku

zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku

Kup

Kim jesteśmy?

Tworzymy „Pismo. Magazyn opinii” dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. „Pismo” jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. Jest także dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. 

Piszą dla nas znakomici polscy pisarze i pisarki m.in.: Marcin Wicha, Dominika Słowik, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski i Wojciech Chmielarz.

Wśród reportażystek i reportażystów znajdują się m.in.: Filip Springer, Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska i Mirosław Wlekły. Rozmawiamy z wybitnymi postaciami w Polsce i za granicą. Przedstawiamy portrety takich osób jak: Olga Tokarczuk, Martha Nussbaum, Karol Modzelewski, Jeff Bezos, Nick Cave i Gretha Thunberg.

„Pismo” zawsze jest pełne niezwykłych ilustracji i grafik tworzonych dla nas przez najlepszych polskich artystów i artystki. Tworzą dla nas m.in: Tomasz Majewski, Marta Zabłocka, Rafał Piekarski, Klaudyna Karczewska, Ewelina Karpowiak, Piotr Kowalczyk, Joanna Karpowicz.

Trzy wydania: papierowe, online i audio

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym mają swoje wersje online oraz nagrania w wersji audio. Dzięki temu możesz nas czytać lub słuchać. Czytają dla nas m.in. Krzysztof Czeczot, Agata Turkot, Grzegorz Szponder, Magdalena Celmer, Maciej Więckowski, Miłogost Reczek i Leszek Zduń. Słuchaj wierszy i opowiadań w interpretacji znakomitych aktorek i aktorów. Głosy, które możesz u nas usłyszeć to m.in: Danuta Stenka, Jan Peszek, Magdalena Cielecka, Krzysztof Kowalewski, Jacek Poniedziałek, Bartłomiej Topa, Agnieszka Hamkało i Kamilla Baar.

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym wydawanym przez Fundację Pismo. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Nie działamy dla zysku, dlatego w naszym magazynie reklamy publikujemy sporadycznie.

Kupując prenumeratę, wspierasz wydawanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki naszym Czytelniczkom i Czytelnikom. Dziękujemy!

Miłej lektury i słuchania!

Redakcja „Pisma”

* Cena papierowego wydania miesięcznika to 15,99 zł, a dostęp online do „Pisma” to koszt 10,99 zł miesięcznie. Płacąc za 12 miesięcy z góry kwotę 179,88 zł płacisz za „Pismo” 14,99 zł miesięcznie, a dostawę i dostęp online otrzymujesz za darmo.

 

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00