Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Czytaj i słuchaj, jak Ci wygodniej

dostęp miesięczny

Tworzymy „Pismo. Magazyn opinii” dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość. Dla tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność i obiektywizm.

„Pismo” jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakościowych materiałów poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. A także dla miłośników prozy, poezji oraz komiksu.

Stawiamy na obszerne teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Prowadzimy weryfikację faktów we wszystkich treściach. W unikalny sposób łączymy literaturę faktu (reportaże, eseje, portrety czy rozmowy), literaturę piękną (opowiadania, poezję) i obraz (ikoniczne okładki, wyjątkowe ilustracje i zdjęcia), publikując je równocześnie w trzech formatach: w wydaniu papierowym, cyfrowym i audio.

Wypróbuj miesięczny odnawialny dostęp online do „Pisma”. Czytaj teksty wybitnych autorów piszących na ważne tematy. Słuchaj wszystkich materiałów w wersji audio w wykonaniu profesjonalnych lektorów i lektorek.

Kup miesięczny dostęp online, a otrzymasz:

  dostęp online do wszystkich treści w serwisie (bez reklam),

  wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (pliki: PDF, ePUB i MOBI),

  wszystkie numery miesięcznika w wersji audio,

  dostęp do wszystkich serii podcastów,

  gwarancja przedpremierowego dostępu do Śledztwa Pisma,

  dostęp do pełnego cyfrowego archiwum,

  dodatkowe treści udostępniane tylko online,

  ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku,

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Miesięczny dostęp do „Pisma” to koszt 10,99 zł. Zamówienie odnawia się automatycznie, ale możesz zrezygnować w każdej chwili.

Kup

✎ WSPIERAJ PROJEKT PRO PUBLICO BONO

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Misją Pisma jest kształtowanie obecnych i przyszłych liderów życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie ich na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość kraju i świata. Jesteśmy zespołem osób wierzących w uczciwe, wiarygodne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego. Wierzymy w siłę słowa pisanego. Pragniemy tworzyć wrażliwą społecznie treść, wnikliwą i rzetelną. Niezależność redakcyjna jest dla nas krytyczna. Nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady, nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory.

✎ WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

✎ KORZYSTAJ Z SERWISU BEZ REKLAM

Dostęp online, który aktywujemy od razu po zaksięgowaniu płatności, pozwoli Ci czytać i słuchać „Pismo”, gdzie i kiedy chcesz. Na komórce, tablecie, komputerze i czytniku. W serwisie znajdziesz wszystkie treści z aktualnego numeru, pełne cyfrowe archiwum oraz treści dostępne tylko online. W serwisie nie ma reklam. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych.

✎ CZYTAJ I SŁUCHAJ „PISMA

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, mają wersję audio. Dzięki temu możesz je czytać lub słuchać. W serwisie znajdziesz również podcasty z cyklu Jak naprawić przyszłość? prowadzonego przez Barbarę Sowę, À propos i Dziś w książce autorstwa Zuzanny Kowalczyk, Wiersz na poniedziałek redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej, a także cykl Premiera Pisma i wszystkie sezony Śledztwa Pisma. Pobierzesz również wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (pliki: PDF, ePub i mobi). Czytaj i słuchaj, jak Ci wygodniej.

Kupując dostęp online do „Pisma”, wspierasz wydawanie naszego magazynu.

Dziękujemy!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00