O Piśmie

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. 

Dlatego znajdziecie tu treści merytoryczne, wnikliwe i rzetelne. A to wszystko w nowoczesnej i zwracającej uwagę formie. Chcemy, by nasze „Pismo” angażowało czytelnika zarówno atrakcyjną ilustracją, jak i przykuwającym uwagę zdjęciem. I żeby zapraszało do rozmów o rzeczach ważnych.

Nasze wartości

„Pismo” chce być miesięcznikiem apolitycznym i niepartyjnym. Dokładamy starań, by sprostać wymogom wiarygodności i rzetelności, a także standardom merytorycznym, dlatego, jako redakcja, przykładamy szczególną wagę do weryfikacji informacji i zdarzeń, które pojawiają się w publikowanych tekstach. Chcemy, by „Pismo” stało na straży wartości w życiu publicznym: szczerości, przyzwoitości, szacunku. By nie ulegało zewnętrznym wpływom politycznym ani nie przedkładało efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Dlatego w naszym magazynie nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Mamy poczucie humoru i dystans do siebie. Chcemy zachęcić czytelnika do  refleksji oraz dyskusji.


Darowizna na rzecz Fundacji Pismo

Pismo jest przedsięwzięciem pro publico bono. Ukazuje się w wersji papierowej i elektronicznej. Wszystkie teksty publikowane w Piśmie mają swoje wersje AUDIO. Jego wydawcą jest Fundacja Pismo. Wierzymy w sens działań z misją, pracę na rzecz czytelników i siłę słowa pisanego, które ma moc, by kształtować postawy i uwrażliwiać na najważniejsze zjawiska współczesności oraz inspirować do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata.

Dla kogo piszemy?

Przygotowaliśmy „Pismo” dla tych, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. Jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym; dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne; dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. Dla wszystkich, którzy lubią czytać dobre teksty dziennikarskie.

Nasz zespół:

 • Katarzyna Kazimierowska

  Katarzyna Kazimierowska

  Sekretarz Redakcji

  Dziennikarka i redaktorka. Sekretarz Redakcji Pisma, gdzie prowadzi również Dział Idee. Współpracuje z Wydawnictwem Zwierciadło. Finalistka konkursu European Journalist Award on Diversity 2016.

 • Magdalena Kicińska

  Magdalena Kicińska

  Redaktorka Naczelna, Wiceprezes Fundacji Pismo

  (ur. 1987), redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu Opinii” i wiceprezes Fundacji Pismo. Reporterka i laureatka Grand Press 2017 w kategorii „wywiad”. Autorka książek: Pani Stefa (Czarne, 2015), Środki transportu (Wydawnictwo Literackie, 2019) współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki Teraz ’43. Losy (Wielka Litera, 2018).

 • Piotr Nesterowicz

  Piotr Nesterowicz

  Dyrektor Wydawniczy, Prezes Fundacji Pismo

  (ur. 1971), twórca i wydawca „Pisma. Magazynu Opinii”. Prezes Zarządu Fundacji Pismo. Producent Śledztwa Pisma. Autor esejów, reportaży, opowiadań i powieści. W 2015 roku za reportaż Cudowna otrzymał Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego oraz nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej Nike.

 • Mateusz Roesler

  Mateusz Roesler

  Redaktor Wydania Cyfrowego

  (ur. 1996) redaktor wydania cyfrowego „Pisma”. Absolwent Komunikacji Wizerunkowej UWr. Członek organizacji Brandico. Wyznaje nauki humanistyczne. Przygląda się sztuce współczesnej. Konsumuje popkulturę.

 • Ewa Salamon

  Ewa Salamon

  Promocja

  Od 2010 roku realizuje kampanie promocyjne z udziałem liderów opinii. Pracowała dla takich marek jak: Empik, natemat.pl, Coca-Cola, pracuj.pl, miasto Gdańsk. Organizuje konferencje, prowadzi szkolenia i wykłady. Jest absolwentką Szkoły Strategii Marki.

 • Barbara Sowa

  Barbara Sowa

  Szefowa Wydań Cyfrowych

  Kieruje wydaniami cyfrowymi i audio „Pisma. Magazynu opinii”. Pomysłodawczyni i kierowniczka produkcji „Śledztwa Pisma”. Wcześniej związana „Dziennikiem Gazetą Prawną” i Dziennik.pl. Wraz z dwiema wspólniczkami prowadzi pracownię dla makersów i serwis Majsterki.pl, promujący DIY.

 • Karol Tyczyński

  Karol Tyczyński

  Dyrektor Artystyczny

  Zdobywca I nagrody konkursu Grand Front w 2008 i 2009 roku (za okładki magazynu „Exklusiv”). Współtwórca makiety „Rzeczpospolitej”, która otrzymała nagrodę Society of News Designers (ex aequo z „Guardianem”).

Stali współpracownicy

Redakcja zewnętrzna: Zofia Sawicka, Marcin Czajkowski, Karolina Iwaszkiewicz,
Korekta: Barbara Zarzecka, Dorota Śrutowska.

Piszą dla nas:

 

Chcesz opublikować w „Piśmie” swój tekst, opowiadanie, wiersz, ilustracje lub zdjęcia? Informacje dotyczące szczegółów współpracy znajdziesz TUTAJ.

Dla reklamodawców

Plan wydawniczy Pisma zakłada ograniczoną publikację reklam w wydaniu papierowym, zarówno pod względem ilości pozycji, jak i formatów.

Aktualną ofertę dla reklamodawców znajdziesz TUTAJ.

Ofertę specjalną dla wydawnictw, instytucji kultury oraz organizacji non-profit znajdziesz TUTAJ.

Formularz zamówienia, dane techniczne, terminy wydawnicze oraz ogólne warunki znajdują się TUTAJ.

Wszelkie pytania dotyczące reklamy w Piśmie prosimy kierować na adres: [email protected]

Adres Redakcji

ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa

Kontakt

Przejdź do strony.

FreshMail.pl