O Piśmie

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. 

Dlatego znajdziecie tu treści merytoryczne, wnikliwe i rzetelne. A to wszystko w nowoczesnej i zwracającej uwagę formie. Chcemy, by nasze „Pismo” angażowało czytelnika zarówno atrakcyjną ilustracją, jak i przykuwającym uwagę zdjęciem. I żeby zapraszało do rozmów o rzeczach ważnych.

Nasze wartości

„Pismo” chce być miesięcznikiem apolitycznym i niepartyjnym. Dokładamy starań, by sprostać wymogom wiarygodności i rzetelności, a także standardom merytorycznym, dlatego, jako redakcja, przykładamy szczególną wagę do weryfikacji informacji i zdarzeń, które pojawiają się w publikowanych tekstach. Chcemy, by „Pismo” stało na straży wartości w życiu publicznym: szczerości, przyzwoitości, szacunku. By nie ulegało zewnętrznym wpływom politycznym ani nie przedkładało efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Dlatego w naszym magazynie nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Mamy poczucie humoru i dystans do siebie. Chcemy zachęcić czytelnika do  refleksji oraz dyskusji.


Darowizna na rzecz Fundacji Pismo

Pismo jest przedsięwzięciem pro publico bono. Ukazuje się w wersji papierowej i elektronicznej. Wszystkie teksty publikowane w Piśmie mają swoje wersje AUDIO. Jego wydawcą jest Fundacja Pismo. Wierzymy w sens działań z misją, pracę na rzecz czytelników i siłę słowa pisanego, które ma moc, by kształtować postawy i uwrażliwiać na najważniejsze zjawiska współczesności oraz inspirować do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata.

Dla kogo piszemy?

Przygotowaliśmy „Pismo” dla tych, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. Jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym; dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne; dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. Dla wszystkich, którzy lubią czytać dobre teksty dziennikarskie.

Nasz zespół:

 • Katarzyna Kazimierowska

  Katarzyna Kazimierowska

  Sekretarzyca Redakcji

  Dziennikarka i redaktorka. Sekretarzyca Redakcji Pisma. Finalistka konkursu European Journalist Award on Diversity 2016.

 • Magdalena Kicińska

  Magdalena Kicińska

  Redaktorka Naczelna, Wiceprezeska Fundacji Pismo

  redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu Opinii” i wiceprezeska Fundacji Pismo. Reporterka i laureatka Grand Press 2017 w kategorii „wywiad”. Autorka książek: Pani Stefa (Czarne, 2015), Środki transportu (Wydawnictwo Literackie, 2019) współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki Teraz ’43. Losy (Wielka Litera, 2018).

 • Zuzanna Kowalczyk

  Zuzanna Kowalczyk

  Redaktorka

  (ur. 1994), redaktorka, dziennikarka, kulturoznawczyni. Wcześniej związana 
z „Gazetą Wyborczą” oraz think tankiem Przyszłość Jest Teraz. Publikowała m.in. w „Magazynie Świątecznym”, „Gazecie Wyborczej”, „Piśmie”, „non/fiction” oraz „Dwutygodniku”.

 • Karolina Lewestam

  Karolina Lewestam

  Szefowa Działu Idee

  (ur. 1979), szefowa działu Idee. Obroniła doktorat z filozofii na Boston University. Od 2014 felietonistka Dziennika Gazety Prawnej i autorka wielu tekstów publicystycznych, publikowanych między innymi w Gazecie Wyborczej i w Piśmie. Czterokrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii “Publicystyka”. Bywa, że wykłada filozofię na uniwersytecie.

 • Anna Linowska

  Anna Linowska

  Fundraising

  Specjalistka w dziedzinie fundraisingu B2B oraz B2C. Wcześniej związana z Polską Akcją Humanitarną i WWF Polska. Absolwentka University of Westminster w Londynie. Pasjonatka sztuki i designu, projektuje wnętrza i produkuje autorskie meble z litego drewna.

 • Karolina Mazurkiewicz

  Karolina Mazurkiewicz

  Redaktorka Artystyczna

  Projektantka graficzna, ilustratorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka infografik, ilustracji, identyfikacji wizualnych, layoutów książek i magazynów. Odpowiada za wizualny ład i estetyczne bezpieczeństwo „Pisma”. Szuka równowagi w świecie przyrody, kocha rudego lisa, którego oswoiła.

 • Piotr Nesterowicz

  Piotr Nesterowicz

  Dyrektor Wydawniczy, Prezes Fundacji Pismo

  (ur. 1971), twórca i wydawca „Pisma. Magazynu Opinii”. Prezes Zarządu Fundacji Pismo. Producent Śledztwa Pisma. Autor esejów, reportaży, opowiadań i powieści. W 2015 roku za reportaż Cudowna otrzymał Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego oraz nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej Nike.

 • Mateusz Roesler

  Mateusz Roesler

  Redaktor Wydania Cyfrowego

  redaktor wydania cyfrowego „Pisma. Magazynu Opinii”. Absolwent Komunikacji Wizerunkowej UWr. Członek organizacji Brandico. Wyznaje nauki humanistyczne. Przygląda się sztuce współczesnej. Konsumuje popkulturę.

 • Ewa Salamon

  Ewa Salamon

  Promocja

  Od 2010 roku realizuje kampanie promocyjne z udziałem liderów opinii. Pracowała dla takich marek jak: Empik, natemat.pl, Coca-Cola, pracuj.pl, miasto Gdańsk. Organizuje konferencje, prowadzi szkolenia i wykłady. Jest absolwentką Szkoły Strategii Marki.

 • Barbara Sowa

  Barbara Sowa

  Szefowa Wydań Cyfrowych

  Kieruje wydaniami cyfrowymi i audio „Pisma. Magazynu opinii”. Pomysłodawczyni i kierowniczka produkcji „Śledztwa Pisma”. Wcześniej związana „Dziennikiem Gazetą Prawną” i Dziennik.pl. Wraz z dwiema wspólniczkami prowadzi pracownię dla makersów i serwis Majsterki.pl, promujący DIY.

 • Kalina Wyszyńska

  Kalina Wyszyńska

  Szefowa Marketingu i Sprzedaży, Członkini Zarządu Fundacji Pismo

  Kilkanaście lat związana z mediami i projektami internetowymi. Ukończyła społeczną psychologię informatyki i komunikacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zawsze ma za mało czasu by czytać i chodzić po galeriach. Dużo więc chodzi i słucha.

Stali współpracownicy

Redakcja zewnętrzna: Zofia Sawicka, Marcin Czajkowski, Karolina Iwaszkiewicz,
Korekta: Barbara Zarzecka, Dorota Śrutowska.

Piszą dla nas:

 

Chcesz opublikować w „Piśmie” swój tekst, opowiadanie, wiersz, ilustracje lub zdjęcia? Informacje dotyczące szczegółów współpracy znajdziesz TUTAJ.

Dla reklamodawców

Plan wydawniczy Pisma zakłada ograniczoną publikację reklam w wydaniu papierowym, zarówno pod względem ilości pozycji, jak i formatów.

Aktualną ofertę dla reklamodawców znajdziesz TUTAJ.

Ofertę specjalną dla wydawnictw, instytucji kultury oraz organizacji non-profit znajdziesz TUTAJ.

Formularz zamówienia, dane techniczne, terminy wydawnicze oraz ogólne warunki znajdują się TUTAJ.

Wszelkie pytania dotyczące reklamy w Piśmie prosimy kierować na adres: [email protected]

Newsletter

Newsletter wysyłamy za pomocą programu Freshmail.

Adres Redakcji

ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa

Kontakt

Przejdź do strony.

FreshMail.pl