Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Limitowana edycja sitodruku z reprodukcją obrazu Cecylii Malik

„Wisła – na zakręcie”, Cecylia Malik 2023

Sygnowane przez artystkę reprodukcje obrazu, który znalazł się na okładce wydania specjalnego „Wokół Wody”, mają wymiar 50 x 70 centymetrów i zostały wykonane przez Kwiaciarnię Grafiki. Cena jednego sitodruku to 600 zł netto + 23% VAT, czyli 738 zł brutto. Egzemplarze sprzedajemy pojedynczo i wydajemy losowo, nie ma możliwości wyboru numeru. Sitodruki w limitowanej edycji są wyprodukowane tylko w trzydziestu egzemplarzach.

Wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane.

Zakupioną pracę można odebrać osobiście w Warszawie w siedzibie Fundacji Pismo po wcześniejszym umówieniu się. Możliwa jest również wysyłka inPostem. Szczegóły w mailu potwierdzającym zakup.

Połowę zysku ze sprzedaży prac przekażemy kolektywowi „Siostry Rzeki”, a drugą połowę – na cele statutowe Fundacji Pismo.

Cecylia Malik

(ur. 1975 r.) – malarka, artystka wizualna i aktywistka ekologiczna.

Autorka wielu projektów artystycznych, z których do ważniejszych należą „365 Drzew”, „6 rzek”, „Warkocze Białki”. Współtwórczyni akcji „Modraszek Kolektyw” – w obronie krakowskiego Zakrzówka przed zabudową – i cyklicznej imprezy na Wiśle „Wodna Masa Krytyczna”. Współzałożycielka stowarzyszenia CSW Wiewiórka. W 2017 zainicjowała akcję „Matki Polki na wyrębie” – przeciwko LEX Szyszko. Należy do Koalicji Ratujmy Rzeki. Jest autorką i liderką ogólnopolskiej kampanii społecznej „Siostry Rzeki”.

Autorka filmów dokumentalnych Raj na ziemi i Siostry Rzeki. Laureatka wielu nagród, między innymi Człowieka Polskiej Ekologii za rok 2017 i Nagrody Katarzyny Kobro w 2019 roku.

FUNDACJA PISMO

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Misją „Pisma” jest kształtowanie obecnych i przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie ich na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość kraju i świata.

Wydanie specjalne „Pisma” nr 1/2023 – „Wokół Wody”

Karolina Mazurkiewicz, redaktorka artystyczna „Pisma”, o okładce wydania specjalnego: Serigrafia powstała na podstawie obrazu Cecylii Malik. Autorka pokazuje nam rzekę tak, jak widzą ją zazwyczaj ptaki. Z tej perspektywy Wisła objawia się w całej feerii barw, a Cecylia uszlachetnia ją złotą i spienia perłową farbą. Trzymajcie się mocno, Wisła – na zakręcie.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00