Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Promocja studencka

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Tworzymy miesięcznik dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość. Dla tych, którzy cenią sobie wysokiej jakości dziennikarstwo i prozę.

W magazynie znajdziesz literaturę faktu (reportaże, eseje, portrety i rozmowy), literaturę piękną (opowiadania, poezję) i obraz (wyjątkowe ilustracje i zdjęcia). Jako bodajże jedyna redakcja w kraju prowadzimy weryfikację faktów we wszystkich treściach.

Wypróbuj prenumeratę w miesięcznej subskrypcji, a otrzymasz: 

✎ co miesiąc najnowszy drukowany numer „Pisma” (od następnego miesiąca), 

 wyjątkowo niską cenę (zapłacisz 10,99 zł zamiast 17,99 zł przez pierwsze pół roku subskrypcji),

zamówienie odnawiające się co miesiąc (możesz w każdej chwili zrezygnować),

 darmową dostawę pod wskazany adres na terenie kraju,

 wysyłkę miesięcznika tak, by zawsze dotarł przed premierą,

 dostęp online do wszystkich treści w serwisie bez reklam,

 numery miesięcznika w wersji audio czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,

 numery miesięcznika w wersji na czytniki (PDF, ePUB i MOBI), 

 dostęp do pełnego cyfrowego archiwum miesięcznika,

dodatkowe treści udostępnione tylko online,

 dostęp do wszystkich sezonów reporterskiego serialu podcastowego Śledztwo Pisma,

 newsletter „Zachwyty” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

 newsletter „Wybór zagraniczny” z przeglądem prasy zagranicznej Piotra Nesterowicza,

 możliwość uczestnictwa w spotkaniach z cyklu Premiera Pisma,

 ilustracje okładkowe „Pisma” do pobrania w wersji do druku,

 zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Kup

Promocja ważna do 31 grudnia 2022 r.

Dostęp online do wszystkich treści w serwisie otrzymasz natychmiast, a Twój pierwszy papierowy numer „Pisma” przyjdzie do Ciebie pocztą na początku następnego miesiąca.

Cenisz dobrą literaturę i reportaże wysokiej jakości?

Na łamach naszego magazynu publikujemy reportaże autorstwa m.in. Mirosława Wlekłego, Ilony Wiśniewskiej, Łukasza Lamży, Aleksandry Wareckiej, Filipa Springera i Karoliny Sulej. W „Piśmie” przeczytasz również najlepszą współczesną prozę pióra m.in. Jakuba Żulczyka, Joanny Bator, Marcina Wichy, Sylwii Chutnik, Jakuba Małeckiego, Marty Kisiel, Wojciecha Chmielarza, Dominiki Słowik i Łukasza Orbitowskiego.

„Pismo jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Analizujemy najważniejsze zjawiska współczesności i próbujemy odnieść do naszej codzienności teksty kultury, które o nich mówią. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. Treści w „Piśmie” to unikalne połączenie faktu, literatury i obrazu.

Teksty publikowane na łamach „Pisma” były wielokrotnie nagradzane i nominowane do międzynarodowych i krajowych nagród dziennikarskich, w tym dwukrotnie do European Press Prize i do True Story Award oraz najważniejszych polskich wyróżnień, takich jak Grand Press, Nagroda im. Torańskiej, im. Woyciechowskiego czy na Festiwalu Wrażliwym.

Wspieraj misję Fundacji Pismo

„Pismo” jest miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Pismo, której misją jest kształtowanie liderów i liderek życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Nasz magazyn wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność oraz szczególny nacisk kładziony na proces weryfikowania treści pod względem faktów. Przeciwstawiamy się tabloidyzacji i upartyjnieniu mediów, kultywując najwyższe standardy dziennikarstwa.

Wspieraj niezależne dziennikarstwo

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznymNie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

Otrzymuj miesięcznik przed premierą

Jeśli zdecydujesz się na zakup prenumeraty, to od przyszłego miesiąca będziesz otrzymywać papierowe wydanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” wysyłane nawet 10 dni przed premierą. Dzięki temu, że kupujesz magazyn bezpośrednio od nas, możemy go wysłać do Ciebie, zanim trafi do sprzedaży. Dzięki temu, że magazyn trafia do Ciebie bez pośredników, możemy też pokryć koszty wysyłki. W serwisie możesz w każdej chwili zmienić dane do wysyłki lub dane karty, gdy utraci ona ważność.

 Słuchaj treści z „Pisma oraz cykli podcastów

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, mają wersję audio w serwisie. Dzięki temu możesz je czytać lub ich słuchać. W serwisie znajdziesz również podcasty z cyklu Jak naprawić przyszłość? prowadzonego przez Barbarę Sowę, À propos i Dziś w książce autorstwa Zuzanny Kowalczyk, Wiersz na poniedziałek redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej, a także cykl Premiera Pisma i wszystkie sezony Śledztwa Pisma – pierwszego polskiego reporterskiego serialu podcastowego. A już we wrześniu – epilog pierwszego sezonu, który został odsłuchany prawie milion razy.

Kupując prenumeratę, wspierasz wydawanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Naszą misją jest kształtowanie obecnych oraz przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie na rzeczywistość i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość. Utrzymujemy się w dużej mierze dzięki naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy prenumerują i regularnie kupują miesięcznik. Czyli także dzięki Tobie.

Dobrej lektury!
Zespół „Pisma

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00