Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Czytaj i słuchaj „Pisma”


„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Tworzymy „Pismo” dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość. Dla tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm.

„Pismo” jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakościowych materiałów poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. A także dla miłośników polskiej prozy, poezji oraz komiksu.

Nasz magazyn to niezależny projekt medialny. Publikujemy w nim literaturę faktu (reportaże, eseje, portrety i rozmowy), literaturę piękną (opowiadania, poezję) i obraz (zamawiamy wyjątkowe ilustracje i zdjęcia). Jako bodajże jedyna redakcja w kraju prowadzimy weryfikację faktów we wszystkich treściach.

Zamów roczną prenumeratę, a otrzymasz: 

  limitowaną, ekologiczną torbę z motywem „Pisma”,

  od najbliższego miesiąca, przez rok co miesiąc papierowe wydanie „Pisma”,

  bezpłatną dostawę na terenie całego kraju,

  wysyłkę numerów nawet dziesięć dni przed premierą,

  dostęp online do wszystkich treści w serwisie (bez reklam),

  wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (pliki PDF, ePUB i MOBI),

wszystkie numery miesięcznika w wersji audio (czytane przez lektorów i lektorki),

  dostęp do pełnego cyfrowego archiwum,

  dodatkowe treści udostępniane tylko online,

  newsletter „Zachwyty Pisma” z rekomendacjami kulturalnymi,

  ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku,

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku,

  gwarancję przedłużenia prenumeraty na kolejny rok w tej samej cenie (przy płatności kartą).

Kup

Kupując prenumeratę:

WSPIERASZ MISJĘ FUNDACJI PISMO

„Pismo” jest miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Pismo. Jej misją jest kształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Nasz magazyn wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność oraz szczególny nacisk kładziony na proces weryfikowania treści pod względem faktów. Przeciwstawiamy się tabloidyzacji i upartyjnieniu mediów, kultywując najwyższe standardy dziennikarstwa.

WSPIERASZ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

OTRZYMUJESZ MAGAZYN PRZED PREMIERĄ

Jeśli zdecydujesz się na zakup prenumeraty, to od przyszłego miesiąca będziesz otrzymywać papierowe wydanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” wysyłane nawet 10 dni przed premierą. Za dostawę nic nie zapłacisz. W cenie 17,99 zł miesięcznie otrzymujesz drukowany magazyn, a w związku z tym, że kupujesz go bezpośrednio od nas, to my możemy pokryć koszty przesyłki.

 CZYTASZ I SŁUCHASZ „PISMO

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, mają wersję audio. Dzięki temu możesz je czytać lub słuchać. W serwisie znajdziesz również podcasty z cyklu Jak naprawić przyszłość? prowadzonego przez Barbarę Sowę, À propos i Dziś w książce autorstwa Zuzanny Kowalczyk, Wiersz na poniedziałek redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej, a także cykl Premiera Pisma i wszystkie trzy sezony Śledztwa Pisma.

Kupując prenumeratę, wspierasz wydawanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Utrzymujemy się w dużej mierze dzięki naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy prenumerują i regularnie kupują miesięcznik. Także dzięki Tobie.

Dziękujemy!
Zespół „Pisma”


KONTAKT

Pismo. Magazyn opinii
ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00