Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

„Pismo na drogę” – lato 2022

Mamy dla Ciebie wyjątkową rzecz na wakacje! Wydanie specjalne„Pisma. Magazynu opinii”, które przygotowaliśmy we współpracy z festiwalem „Miedzianka po drodze”.

.

Wybierając teksty do tego numeru myśleliśmy o innych przestrzeniach – wszak wakacje to czas opuszczania domu, by porzucić codzienność i to, co znane. Stąd m.in. zabieramy więc Was pod górę, na medytacyjną wspinaczkę na święty wulkan Japończyków czy poza miasto, w eseju o przypadkowym spotkaniu człowieka z miasta z człowiekiem mieszkającym na wsi. Przypominamy o tym, że świat współzamieszkujemy z innymi gatunkami – i przedstawiamy Joyce Hwang, która zajmuje się projektowaniem przestrzeni uwzględniając ich potrzeby. Nie mogło zabraknąć też najbardziej dostępnego i prawdopodobnie obarczonego najmniejszym śladem węglowym sposobu podróżowania dookoła świata (i dalej), czyli literatury: proza i wiersze przeniosą Was w miejsca najmniej oczekiwane. Gotowi do drogi?

Edycja specjalna „Pisma” na wakacje w wersji na czytniki jest gotowa do pobrania dla wszystkich, którzy mają dostęp online.

Jeśli masz już dostęp online, wystarczy, że się zalogujesz. Pliki do pobrania w wersji na czytniki znajdziesz tutaj: magazynpismo.pl/Edycje/lato-2022/ 

Jeśli nie masz prenumeraty lub dostępu online do „Pisma”, to wypróbuj dostęp online w wakacyjnej promocji za jedyne 6,99 zł.

Zamów miesięczny dostęp online do „Pisma”, a otrzymasz:

  gwarancję niższej ceny na zawsze* (zamiast 10,99 zł zapłacisz tylko 6,99 zł miesięcznie),

✎  dostęp online do wszystkich treści w serwisie (bez reklam),

  wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (pliki: PDF, ePUB i MOBI),

  wszystkie numery miesięcznika w wersji audio (czytają profesjonalni lektorzy i lektorki),

  gwarancję przedpremierowego dostępu do nowego Śledztwa Pisma,

  dostęp do pełnego cyfrowego archiwum miesięcznika,

  dodatkowe treści udostępniane tylko online (podcasty, wywiady, przedpremierowe fragmenty książek),

  newsletter „Zachwyty Pisma” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

  ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku (PDF okładki bez tytułów),

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Kup

*Zamówienie odnawia się automatycznie co miesiąc. Przy zachowaniu ciągłości subskrypcji zachowujesz promocyjną cenę na zawsze. W każdej chwili możesz zmienić dane karty lub zrezygnować z subskrypcji.

*Oferta ważna do 31 sierpnia 2022.

WSPIERAJ PROJEKT PRO PUBLICO BONO

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Misją Pisma jest kształtowanie obecnych i przyszłych liderów życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie ich na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość kraju i świata. Jesteśmy zespołem osób wierzących w uczciwe, wiarygodne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego. Wierzymy w siłę słowa pisanego. Pragniemy tworzyć wrażliwą społecznie treść, wnikliwą i rzetelną. Niezależność redakcyjna jest dla nas krytyczna. Nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady, nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

 KORZYSTAJ Z SERWISU BEZ REKLAM

Dostęp online, który aktywujemy od razu po zaksięgowaniu płatności, pozwoli Ci czytać i słuchać „Pismo”, gdzie i kiedy chcesz. Na komórce, tablecie, komputerze i czytniku. W serwisie znajdziesz wszystkie treści z aktualnego numeru, pełne cyfrowe archiwum oraz treści dostępne tylko online. W serwisie nie ma reklam. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych.

CZYTAJ I SŁUCHAJ „PISMA

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, mają wersję audio. Dzięki temu możesz je czytać lub słuchać. W serwisie znajdziesz również podcasty z cyklu Jak naprawić przyszłość? prowadzonego przez Barbarę Sowę, À proposDziś w książce autorstwa Zuzanny Kowalczyk, Wiersz na poniedziałek redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej, a także cykl Premiera Pisma i wszystkie sezony Śledztwa Pisma. Pobierzesz również wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (pliki: PDF, ePub i mobi). Czytaj i słuchaj, jak Ci wygodniej.

Kupując dostęp online do „Pisma”, wspierasz wydawanie naszego magazynu.

Dziękujemy i życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00