O Fundacji Pismo

Fundacja Pismo jest wydawcą miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Jest to przedsięwzięcie pro publico bono.

Misją Fundacji Pismo jest kształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Swoimi działaniami – w szczególności wydawanym „Pismem” – pragnie dotrzeć do osób, które mają istotny wpływ na opinie i postawy innych. Są to między innymi nauczyciele i pracownicy akademiccy, średnia i wyższa kadra menedżerska i urzędnicza, ludzie kultury i wolnych zawodów, samorządowcy, aktywiści społeczni i liderzy organizacji pozarządowych.

W skład Zarządu Fundacji Pismo wchodzą:

 • Agnieszka Liszka-Dobrowolska

  Agnieszka Liszka-Dobrowolska

  Członkini Zarządu Fundacji Pismo

  Doktor socjologii w Studium Generale Europa przy UKSW. Zarządzała komunikacją w firmach konsultingowych McKinsey i KPMG, była rzeczniczką rządu Donalda Tuska (2007‒2008). Jest właścicielką start-upu Oddechtozycie.pl.

 • Piotr Nesterowicz

  Piotr Nesterowicz

  Dyrektor Wydawniczy, Prezes Fundacji Pismo

  (ur. 1971), twórca i wydawca „Pisma. Magazynu Opinii”. Prezes Zarządu Fundacji Pismo. Producent Śledztwa Pisma. Autor esejów, reportaży, opowiadań i powieści. W 2015 roku za reportaż Cudowna otrzymał Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego oraz nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej Nike.

 • Piotr Stasiak

  Piotr Stasiak

  Członek Zarządu Fundacji Pismo

  (ur. 1979), skończył publiczne szkoły i Uniwersytet Warszawski. W latach 2002–2012 dziennikarz i szef redakcji internetowej tygodnika „Polityka”, potem w „Newsweeku” i Onet.pl.
 Obecnie prowadzi agencję komunikacji internetowej Bazgroł. Członek zarządu Fundacji Pismo.

Darczyńcy

Fundacja Pismo jest wspierana przede wszystkim przez osoby prywatne, przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców, menedżerów i inwestorów, którzy podzielają te same wartości. Wspierają działania Fundacji swoim czasem, umiejętnościami i darowiznami finansowymi.

Dane fundacji

Fundacja Pismo
Pismo. Magazyn opinii
ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa
NIP: 1182150957

Statut Fundacji Pismo znajdziesz TUTAJ 

Aktualny KRS jest dostępny TUTAJ

FreshMail.pl