Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Limitowana oferta prenumeraty z najnowszą książką Sylwii Chutnik

Lubisz czytać teksty i książki Sylwii Chutnik?

Skorzystaj ze specjalnej oferty rocznej prenumeraty z dostępem online i najnowszą książką Sylwii z autografem pisarki.

Zamów prenumeratę „Pisma” z książką, a otrzymasz:

 przez rok, co miesiąc najnowszy drukowany numer „Pisma” (wysyłany tak, by doszedł przed premierą),

 książkę „Tyłem do kierunku jazdy” z autografem autorki (wyślemy niezwłocznie listem poleconym),

 numer sierpniowy „Pisma” w prezencie (wyślemy go wraz z książką),

 dostęp online do wszystkich treści w serwisie (bez reklam),

 wydania audio miesięcznika (czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki),

 numery w wersji na czytniki (pliki: PDF, ePUB i MOBI),

 dostęp do cyfrowego archiwum tekstów i nagrań,

 przedpremierowy dostęp do nowego „Śledztwa Pisma”,

 dodatkowe treści udostępnione tylko online (w tym letnie e-wydanie specjalne „Pismo po drodze”),

 newsletter „Zachwyty” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

  ilustracje okładkowe „Pisma” do pobrania w wersji do druku,

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Roczna prenumerata z dostępem online oraz książką to koszt 199 zł. Kupując prenumeratę w tej promocji, otrzymujesz 13 numerów miesięcznika (płacisz 15,30 zł zamiast 17,99 zł za numer). Oferta ważna do wyczerpania zapasów. 

Kup

Kim jesteśmy?

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Misją „Pisma” jest kształtowanie obecnych i przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie ich na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość kraju i świata.

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. W opublikowanym w 2019 roku raporcie Media&Marketing Polska poświęconym rynkowi wydawniczemu zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, są również publikowane online oraz dostępne także w wersji audio. Kupując prenumeratę, otrzymujesz dostęp online w prezencie, więc możesz nas czytać i słuchać wszystkich treści w serwisie od razu.

Tyłem do kierunku jazdy – najnowsza powieść Sylwii Chutnik

Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga. W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegała ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach. Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka.

Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie wspierana przez queerową grupę znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni. Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa.

Przewrotna, zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach. O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze – potrzeba wolności i życia pełną piersią. Zawsze tyłem do kierunku jazdy.

Fragment książki oraz inne teksty Sylwii Chutnik publikowane w „Piśmie” znajdziesz na stronie magazynpismo.pl/chutnik-sylwia.

Książka Tyłem do kierunku jazdy Sylwii Chutnik ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Literanova 10 sierpnia 2022 roku.

Kupując roczną prenumeratę z książką, otrzymasz egzemplarz z autografem autorki. Książkę wraz z sierpniowym numerem magazynu wyślemy niezwłocznie listem poleconym.

Decydując się na zakup, wspierasz wydawanie naszego magazynu. To dzięki Prenumeratorkom i Prenumeratorom wiemy, jaki nakład magazynu wydrukować, aby żaden egzemplarz się nie zmarnował. Ponadto w ramach prenumeraty „Pismo” trafia w Twoje ręce bez pośredników.

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00