Prace Qavavau Manumiego przybyły do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na wystawę Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany w 2020 roku z dalekiej północy Kanady. Nie musiały tej długiej drogi pokonywać z powrotem – stały się częścią kolekcji, a tym samym pierwszymi dziełami inuickiego artysty w zbiorach muzeum.
Aby przeczytać ten artykuł do końca, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
W „Piśmie” bierzemy odpowiedzialność za słowo.
Każdy tekst przed publikacją przechodzi wielostopniowy proces redakcji i fact-checkingu. To wymaga czasu i pracy całego zespołu. Dołącz do społeczności „Pisma”. Zamów pełen dostęp online do wszystkich treści za 8,99 zł miesięcznie. Istniejemy dzięki osobom takim jak Ty.
Jagna Lewandowska –kuratorka, członkini zespołu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W 2020 roku, wraz z Sebastianem Cichockim, przygotowała wystawę „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” (2020) na której prezentowane były prace Qavavau Maniumiego. Doktorantka na wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.
Bogna Stefańska –historyczka sztuki, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako researcherka w dziale badań oraz kuratorka programu publicznego poświęconego katastrofie klimatycznej. W swojej pracy badawczej zajmuje się przepisywaniem kanonu działań artystycznych i aktywistycznych wobec kryzysu klimatycznego oraz sztuką feministyczną i internetowymi działaniami feministycznymi. Współtwórczyni feministycznego festiwalu filmów dokumentalnych kobiet HER Docs.