Prace Qavavau Manumiego przybyły do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na wystawę Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany w 2020 roku z dalekiej północy Kanady. Nie musiały tej długiej drogi pokonywać z powrotem – stały się częścią kolekcji, a tym samym pierwszymi dziełami inuickiego artysty w zbiorach muzeum.
Qavavau Manumie, bez tytułu, rysunek na papierze, 1994–95, Kolekcja …
Aby przeczytać ten artykuł, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Czytaj i słuchaj treści, które poszerzają horyzonty, inspirują do rozmów i refleksji. Wypróbuj „Pismo” przez miesiąc. Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Dostęp online
wersja audio i na czytniki, dostęp do aplikacji i serwisu
Jagna Lewandowska –kuratorka, członkini zespołu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W 2020 roku, wraz z Sebastianem Cichockim, przygotowała wystawę „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” (2020) na której prezentowane były prace Qavavau Maniumiego. Doktorantka na wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.
Bogna Stefańska –historyczka sztuki, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako researcherka w dziale badań oraz kuratorka programu publicznego poświęconego katastrofie klimatycznej. W swojej pracy badawczej zajmuje się przepisywaniem kanonu działań artystycznych i aktywistycznych wobec kryzysu klimatycznego oraz sztuką feministyczną i internetowymi działaniami feministycznymi. Współtwórczyni feministycznego festiwalu filmów dokumentalnych kobiet HER Docs.