Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Jeśli nie związki romantyczne, to co? Weź udział w grudniowej Premierze Pisma

Spotkaj się z nami oraz innymi osobami, które czytają „Pismo” i słuchają naszych podcastów. Weź udział w dyskusji, zabierz głos podczas debaty na żywo, a potem kontynuuj dyskusję w kuluarach.

JEŚLI NIE ZWIĄZKI ROMANTYCZNE, TO CO?

5 grudnia (wtorek), godz. 18.00

STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU:

na magazynpismo.pl:

5 grudnia o godzinie 18:00 udostępnimy transmisję wideo z wydarzenia. Będzie ona dostępna TUTAJ.

w STUDIO teatrgalerii:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.


Jeśli jesteś ekspertem lub ekspertką, a temat jest dla ciebie ważny i chciałbyś lub chciałabyś wziąć udział w wydarzeniu, a nie ma już miejsc – napisz do nas na [email protected] – prześlemy Ci wejściówkę.

O czym będziemy rozmawiać?

Coraz więcej słyszymy o kryzysie relacji romantycznych – rosnącej liczbie rozwodów, relacji nieformalnych, czy osób, które decydują się na życie w pojedynkę. Ale życie bez związku romantycznego nie musi przecież oznaczać życia w samotności. Na grudniowej Premierze Pisma porozmawiamy o tym, czy miejsce wyniesionych w naszej kulturze na piedestał związków partnerskich mają szansę zająć inne formy relacji i wspólnot. A jeśli tak – to jakie? I czy są one dobrą odpowiedzią na rosnącą w społeczeństwie samotność?

W rozmowie wezmą udział:

dr hab. Wojciech Kulesza, prof. SWPS – kierownik Katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS. Od lat bada „rozumienie się bez słów” oraz „nadawanie na tej samej fali”. Publikuje zarówno teksty naukowe (w czasopismach zachodnich), jak i popularnonaukowe („Polityka”, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”).

dr Alicja Długołęcka – doktorka nauk humanistycznych, pedagożka, psychoterapeutka i wieloletnia edukatorka seksualna. Konsekwentnie od lat promuje wiedzę o seksualności i działa w zakresie profilaktyki zaburzeń w obszarze zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Autorka wielu publikacji, działaczka w fundacjach zajmujących się tą tematyką.

Patrycja Wieczorkiewicz – dziennikarka, feministka, redaktorka prowadząca w KrytykaPolityczna.pl. Absolwentka dziennikarstwa na Collegium Civitas i Polskiej Szkoły Reportażu. Współautorka książek „Gwałt polski” (z Mają Staśko) oraz „Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności” (z Aleksandrą Herzyk).

Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów.


Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń. Spotykamy się co miesiąc w Warszawie, a na magazynpismo.pl udostępniamy transmisję na żywo ze spotkania. Tydzień po każdej debacie publikujemy podcast w kanałach Pisma do słuchania.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Wydarzenie powstaje we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio.

Dowiedz się, o czym rozmawialiśmy poprzednio:

Dlaczego lekarze nie zawsze są sojusznikami kobiet?

Choć po wyroku Trybunału Konstytucyjnego Polki mają niezwykle ograniczone prawo do aborcji, wciąż jest to legalny zabieg. Dlaczego w takim razie w praktyce jej wykonanie jest tak trudne? Jaka jest w tej sytuacji rola i odpowiedzialność środowiska lekarskiego? Dlaczego lekarze i lekarki nie są sojusznikami kobiet? Na te pytania (i wiele innych) staraliśmy się odpowiedzieć 6 listopada podczas listopadowej Premiery Pisma.

Pozostałe podcasty z cyklu Premiera Pisma znajdziesz TUTAJ.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00