Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Czy work-life balance to mit? Weź udział w majowej Premierze Pisma

Spotkaj się z nami oraz innymi osobami, które czytają „Pismo” i słuchają naszych podcastów. Weź udział w dyskusji, zabierz głos podczas debaty na żywo, a potem kontynuuj dyskusję w kuluarach.

CZY WORK-LIFE BALANCE TO MIT?

6 maja (poniedziałek), godz. 18.00

STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU:

na magazynpismo.pl:

6 maja o godzinie 18:00 udostępnimy transmisję wideo z wydarzenia. Będzie ona dostępna TUTAJ.

w STUDIO teatrgalerii:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.


Jeśli jesteś ekspertem lub ekspertką, a temat jest dla ciebie ważny i chciałbyś lub chciałabyś wziąć udział w wydarzeniu, a nie ma już miejsc – napisz do nas na [email protected] – prześlemy Ci wejściówkę.

O czym będziemy rozmawiać?

Jesteśmy jednym z najciężej pracujących narodów w Europie. Co piąty z nas wyrabia regularnie nieodpłatne nadgodziny, ponad połowa deklaruje przemęczenie i przepracowanie. Pracoholizm rozlewa się falą po całym świecie, wpływając na nasze relacje, autonomię i zdrowie psychiczne. W tej perspektywie nieszczególnie dziwią nowe przepisy w polskim Kodeksie pracy, wprowadzane na podstawie unijnej dyrektywy mówiącej o konieczności zarządzenia zmian na rzecz większej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. 

Czy jednak polski rynek pracy jest na te zmiany gotowy? Czym taka równowaga miałby być w praktyce? Czy rzeczywiście jest możliwa? I dlaczego coraz częściej obok hasła work-life balance pojawiają się nowe ujęcia tego tematu: work-life integrity czy work-life blending? Podczas majowej Premiery Pisma porozmawiamy o tym, jakie role, poza zarobkową, odgrywa w naszym życiu praca, czy umiemy wyobrazić sobie świat, w którym role te zostałyby ograniczone, i czy polska gospodarka jest na takie ograniczenie gotowa.

W rozmowie wezmą udział prawniczka, Katarzyna Łodygowska (@matka_prawnik) oraz dr Jarosław Grobelny, psycholog specjalizujący się m.in. w obszarze psychologii pracy i organizacji.

Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. 


Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń. Spotykamy się co miesiąc w Warszawie, a na magazynpismo.pl udostępniamy transmisję na żywo ze spotkania. Tydzień po każdej debacie publikujemy podcast w kanałach Pisma do słuchania.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio.

Dowiedz się, o czym rozmawialiśmy poprzednio:

Jak rozwiązać w Polsce problem nierówności ekonomicznych?

W kwietniu rozliczamy PIT-y. Podliczamy zarobki i… nierzadko narzekamy na podatki. Te narzekania miewają jednak różne trajektorie – zdaniem jednych podatki w Polsce są zbyt niskie, zdaniem innych zbyt wysokie, a zdaniem większości zbyt skomplikowane. Czy jednak system podatkowy jest wyłączną odpowiedzią na problem nierówności ekonomicznych w naszym kraju?

W jakim zakresie ma szansę wesprzeć lub pogorszyć sytuację różnych grup społecznych? I czy wszyscy zgadzamy się co do tego, że to w ogóle problem?

Podczas kwietniowej Premiery Pisma pochyliliśmy się nad tematem leżących obecnie na stole pomysłów na poprawę polskiej gospodarki. Co ta poprawa oznacza dla różnych środowisk? I jaką rolę w tych planach odgrywają nierówności ekonomiczne?

Pozostałe podcasty z cyklu Premiera Pisma znajdziesz TUTAJ.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00