Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Jak rozwiązać w Polsce problem nierówności ekonomicznych? Weź udział w kwietniowej Premierze Pisma

Spotkaj się z nami oraz innymi osobami, które czytają „Pismo” i słuchają naszych podcastów. Weź udział w dyskusji, zabierz głos podczas debaty na żywo, a potem kontynuuj dyskusję w kuluarach.

JAK ROZWIĄZAĆ W POLSCE PROBLEM NIERÓWNOŚCI EKONOMICZNYCH?

8 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00

STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU:

na magazynpismo.pl:

8 kwietnia o godzinie 18:00 udostępnimy transmisję wideo z wydarzenia. Będzie ona dostępna TUTAJ.

w STUDIO teatrgalerii:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.


Jeśli jesteś ekspertem lub ekspertką, a temat jest dla ciebie ważny i chciałbyś lub chciałabyś wziąć udział w wydarzeniu, a nie ma już miejsc – napisz do nas na [email protected] – prześlemy Ci wejściówkę.

O czym będziemy rozmawiać?

W kwietniu rozliczamy PIT-y. Podliczamy zarobki i… nierzadko narzekamy na podatki. Te narzekania miewają jednak różne trajektorie – zdaniem jednych podatki w Polsce są zbyt niskie, zdaniem innych zbyt wysokie, a zdaniem większości zbyt skomplikowane. Czy jednak system podatkowy jest wyłączną odpowiedzią na problem nierówności ekonomicznych w naszym kraju? W jakim zakresie ma szansę wesprzeć lub pogorszyć sytuację różnych grup społecznych? I czy wszyscy zgadzamy się co do tego, że to w ogóle problem?

Podczas kwietniowej Premiery Pisma pochylimy się nad tematem leżących obecnie na stole pomysłów na poprawę polskiej gospodarki.

Co ta poprawa oznacza dla różnych środowisk? I jaką rolę w tych planach odgrywają nierówności ekonomiczne?

W rozmowie wezmą udział:

prof. Joanna Tyrowicz – ekonomistka, profesor nauk społecznych, a także profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2007-2017 pracowała w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, specjalizując się w zagadnieniach dotyczących rynku pracy i gospodarstw domowych. Od 2022 roku członkini Rady Polityki Pieniężnej. Współpracowała m.in. z Bankiem Światowym i Komisją Europejską. Fulbright Scholar (Columbia University) oraz Mellon Fellow (w Netherlands Institute for Advanced Studies), gościła również w IAAEU w Trewirze oraz w IOS w Regensburgu.

Paweł Musiałek – prezes Klubu Jagiellońskiego, gdzie działa aktywnie od 2009 r. Od 2017 r. pełnił funkcję dyrektora think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, gdzie koordynował projekty badawcze, zarządzał zespołem ekspertów CAKJ, a także komentował w mediach wydarzenia w Polsce i na świecie. Regularnie publikuje swoje analizy na portalu klubjagiellonski.pl. Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył także Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie „Społeczeństwo-Technologie-Środowisko” oraz przygotowuje rozprawę doktorską na temat sporu o polską politykę zagraniczną po 2004 r.  Autor publikacji naukowych i analitycznych z zakresu przede wszystkim polityki energetycznej i zagranicznej.

Hubert Walczyński – nauczyciel ekonomii w 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym, redaktor Magazynu „Kontakt”, działacz OZZ Inicjatywa Pracownicza. Absolwent ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz filozofii nauk społecznych w London School of Economics.

Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. 


Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń. Spotykamy się co miesiąc w Warszawie, a na magazynpismo.pl udostępniamy transmisję na żywo ze spotkania. Tydzień po każdej debacie publikujemy podcast w kanałach Pisma do słuchania.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio.

Dowiedz się, o czym rozmawialiśmy poprzednio:

Jak nie marnować talentów?

Co mamy na myśli, nazywając kogoś utalentowanym?

Jak definiujemy i rozpoznajemy talent? Czy różnimy się w postrzeganiu talentu pokoleniowo? I czy jesteśmy w tym rozpoznawaniu talentów równie surowi względem innych, jak wobec samych siebie? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas marcowej Premiery Pisma.

Pozostałe podcasty z cyklu Premiera Pisma znajdziesz TUTAJ.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00