Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Dziś prenumeratę miesięczną „Pisma” zamówisz za 14 zł!

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Tworzymy „Pismo” dla wszystkich tych, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość. 

Promocja trwa tylko do końca dnia. Skorzystaj, a zagwarantujesz sobie niższą cenę na zawsze*.

Zamów prenumeratę miesięczną w tej promocji, a otrzymasz: 

✎  co miesiąc „Pismo” przed premierą (marcowy numer wyślemy do Ciebie już w poniedziałek),

✎  niższą cenę na zawsze* (płacisz 14 zł zamiast 18,99 zł za miesiąc),

✎  zamówienie odnawiające się automatycznie co miesiąc (możesz w każdej chwili zrezygnować),

✎  dostęp online do wszystkich treści w serwisie bez reklam,

✎  darmową dostawę pod wskazany adres na terenie kraju,

✎  miesięcznik na czytniki (pliki: PDF, ePUB i MOBI),

✎  wydanie audio miesięcznika czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,

✎ dostęp do pełnego cyfrowego archiwum,

✎ dostęp do wszystkich sezonów Śledztwa Pisma (czwarty sezon już w kwietniu!),

✎ możliwość uczestniczenia w spotkaniach z cyklu Premiera Pisma na żywo,

✎ newsletter „Zachwyty Pisma” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

✎ newsletter „Powody do radości” z informacjami od redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej,

✎ newsletter „Wybór zagraniczny” z przeglądem prasy zagranicznej Piotra Nesterowicza,

dodatkowe treści udostępniane tylko online,

✎ możliwość dzielenia się treściami z osobami, które nie mają dostępu do „Pisma”,

✎ zaproszenie do zamkniętej społeczności „Czytamy Pismo” na Facebooku.

Kup

*Zamówienie odnawia się co miesiąc, a promocyjna cena obowiązuje na zawsze przy zachowaniu ciągłości subskrypcji. W każdej chwili możesz zmienić dane adresowe, dane karty i zrezygnować z subskrypcji.

Dostęp online, który aktywujemy od razu po zaksięgowaniu płatności, pozwoli Ci czytać i słuchać „Pisma”, gdzie i kiedy chcesz. Na komórce, tablecie, komputerze i czytniku. W serwisie nie ma reklam. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych.

WSPIERASZ MISJĘ FUNDACJI PISMO

„Pismo” jest miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Pismo. Jej misją jest kształtowanie liderów i liderek życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Nasz magazyn wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność oraz szczególny nacisk kładziony na proces weryfikowania treści pod względem faktów. Przeciwstawiamy się tabloidyzacji i upartyjnieniu mediów, kultywując najwyższe standardy dziennikarstwa.

Piszą dla nas znakomici polscy pisarze i pisarki, m.in. Marcin Wicha, Dominika Słowik, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski i Wojciech Chmielarz. Wśród reportażystek i reportażystów znajdują się m.in. Filip Springer, Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska i Mirosław Wlekły. Rozmawiamy z wybitnymi postaciami w Polsce i za granicą. Przedstawiamy portrety takich osób jak Olga Tokarczuk, Martha Nussbaum, Karol Modzelewski, Jeff Bezos, Nick Cave i Greta Thunberg.

„Pismo” jest zawsze pełne niezwykłych ilustracji i grafik tworzonych dla nas przez najlepszych polskich artystów i artystki. Tworzą dla nas m.in. Tomasz Majewski, Marta Zabłocka, Rafał Piekarski, Klaudyna Karczewska, Ewelina Karpowiak, Piotr Kowalczyk, Joanna Karpowicz.

WSPIERASZ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

W 2022 roku jakość naszej pracy znalazła odzwierciedlenie między innymi w postaci dwóch nagród Grand Press. W czerwcu Marek M. Berezowski otrzymał Grand Press Photo za cykl zdjęć, których część ukazała się jako fotoreportaż Ostrzał w kwietniowym numerze „Pisma”. Z kolei w grudniu Tomasz Ulanowski został nagrodzony Grand Pressem w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa za cykl Soczewek Pisma Ziemia, poświęconych wyzwaniom związanym z katastrofą klimatyczną. Cyfrowa edycja specjalna Ziemi jest dostępna do pobrania dla osób posiadających aktywny dostęp online – w wersji na czytniki i audio na magazynpismo.pl/wydanie-ziemia.

MASZ DOSTĘP DO WSZYSTKICH TREŚCI BEZ REKLAM

W serwisie znajdziesz wszystkie treści z aktualnego numeru, a także pełne cyfrowe archiwum. Pobierzesz wszystkie numery miesięcznika na czytniki (do pobrania pliki PDF, ePUB i MOBI) oraz w wersji audio. Otrzymasz dostęp do wszystkich podcastów produkowanych przez Fundację Pismo – także do wszystkich sezonów pierwszego polskiego serialu podcastowego Śledztwo Pisma. W serwisie nie ma reklam. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Utrzymujemy się przede wszystkim dzięki prenumeracie i subskrypcji. 

CZYTASZ I SŁUCHASZ „PISMA

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, mają wersję audio. Dzięki temu możesz je czytać lub słuchać. W serwisie znajdziesz również podcasty z cyklu Jak naprawić przyszłość? prowadzonego przez Barbarę Sowę, À propos i Dziś w książce autorstwa Zuzanny Kowalczyk, Wiersz na poniedziałek redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej, a także cykl Premiera Pisma i wszystkie sezony Śledztwa Pisma (już w kwietniu premiera czwartego sezonu!). W serwisie możesz również pobrać wydania miesięcznika w wersji na czytniki (pliki: PDF, ePUB i MOBI) oraz w wersji audio (MP3). Czytaj i słuchaj, jak Ci wygodniej.

Kupując prenumeratę „Pisma”, wspierasz wydawanie naszego magazynu.

Dziękujemy!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00