Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Prenumerata roczna z numerem w prezencie

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Tworzymy „Pismo” dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość.

Zamów prenumeratę roczną z dostępem online w tej promocji*, a otrzymasz

  numery w prezencie: 02/2023 i wydanie specjalne „Wokół Pisma” (wyślemy do Ciebie niezwłocznie),

  niższą cenę (płacąc za rok z góry zapłacisz za numer 15,75 zł zamiast 18,99),

  od następnego miesiąca przez rok drukowany numer wysyłany, tak by doszedł przed premierą

✎  bezpłatną dostawę pod wskazany adres na terenie kraju,

  dostęp online do wszystkich treści w serwisie bez reklam,

  wydania audio miesięcznika czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,

  wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (PDF, ePUB i MOBI), 

dostęp do wszystkich produkcji „Śledztwa Pisma”, nowy sezon będzie miał premierę już na wiosnę,

  możliwość uczestnictwa w spotkaniach z cyklu Premiera Pisma,

  dostęp do cyfrowego archiwum miesięcznika,

  dodatkowe treści udostępnione tylko online,

  comiesięczny newsletter z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

  comiesięczny newsletter z przeglądem prasy zagranicznej Piotra Nesterowicza,

  ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku,

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku,

  możliwość dzielenia się treściami z osobami, które nie mają prenumeraty lub dostępu do „Pisma”.

*Zamawiając prenumeratę w tej promocji płacisz za rok z góry 189 zł. Dostęp do wszystkich treści w serwisie otrzymasz od razu. Marcowy numer, będzie Twoim pierwszym wydaniem magazynu w ramach rocznej prenumeraty. Numery w prezencie (nr 2/2023 i „Wokół Pisma”) wyślemy do Ciebie niezwłocznie.

Kup

Oferta ważna do 05 lutego 2023 do godziny 23:59.

Numer 2/2023 i wydanie „Wokół Pisma” wyślemy do Ciebie niezwłocznie

W lutowym numerze szczególnie polecamy:

– soczewkę Dom spakowany w jedną torbę, w której Michał Szczęch i Agata Grzybowska ukazują rok życia uchodźców z Ukrainy,

nowy cykl Architektura 2.0, w którym Filip Springer pyta o przyszłość architektury,

– reportaż Emily Witt Aplikacja do seksu dla osób emocjonalnie dojarzałych,

– esej Mirosława Filiciaka i Karola Jachymeka For you war. Obrazy wojny w czasach TikToka.

W prezencie otrzymasz wydanie specjalne Wokół Pisma”

Specjalne wydanie „Pisma” jest z jednej strony podsumowaniem pięciu lat naszej działalności i obecności na rynku medialnym, także w życiu naszych czytelników, a z drugiej – zebraniem w jednym wydaniu tego, co jest w naszym rozumieniu esencją „Pisma”, jego misją i celem naszej codziennej aktywności.

Co znajdziesz się w wydaniu specjalnym? Prezentujemy materiały, które uważamy za najlepsze przykłady cenionego przez nas dziennikarstwa. To propozycja najlepszych według nas tekstów: reportaży, opowiadań i esejów, które pomogli nam wybrać nasi czytelnicy, autorzy i ilustratorzy, czyli także ci, którzy na co dzień tworzą „Pismo”.

W numerze znajdziesz między innymi artykuły, w których:

✎ Karolina Lewestam, autorka „Pisma” i publicystka wielokrotnie nominowana do Nagrody Grand Press, podgląda ciemniejszą stronę porno;

✎ Ewa Wołkanowska-Kołodziej, antropolożka kultury i dziennikarka nominowana do European Press Prize oraz (wielokrotnie) do Grand Pressa i do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, przygląda się osobom w podeszłym wieku uwięzionym w swoich mieszkaniach;

✎ Małgorzata Nowaczyk, profesorka pediatrii i medycyny molekularnej Uniwersytetu McMaster, autorka opowiadań i książek, pisze o pasji diagnozowania rzadkich chorób oraz cenie, jaką za nią zapłaciła;

 Zofia Król, doktorka filozofii, krytyczka i historyczka literatury oraz autorka książek, doświadcza krajobrazu i przyrody podczas prozaicznego chodzenia;

✎ Jacek Dehnel, poeta, prozaik, tłumacz, malarz, laureat m.in. Nagrody Kościelskich i Paszportu „Polityki”, kilkukrotnie nominowany do nagrody Nike, tłumaczy wiersz Emily Dickinson.

Dostęp do wszystkich treści z numeru, wydania na czytniki i audio otrzymasz od razu po zakupie prenumeraty.

Wspieraj misję Fundacji Pismo

„Pismo” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Naszą misją jest kształtowanie obecnych oraz przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie na rzeczywistość i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość. Utrzymujemy się dzięki darowiznom oraz prenumeratom. Prenumerując wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.

Wspieraj niezależne dziennikarstwo

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

W 2022 roku jakość naszej pracy znalazła swoje odzwierciedlenie między innymi w postaci dwóch nagród Grand Press. W czerwcu Marek M. Berezowski otrzymał Grand Press Photo za cykl zdjęć, których część ukazała się jako fotoreportaż Ostrzał w kwietniowym numerze „Pisma”. Z kolei w grudniu Tomasz Ulanowski został nagrodzony Grand Pressem w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa za cykl Soczewek Pisma Ziemia, poświęconych wyzwaniom związanym z katastrofą klimatyczną. 

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00