Prenumerata z numerem 10/2023 w prezencie

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono. Tworzymy magazyn dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość.
W październiku, w miesiącu wyborczym, nie wchodzimy w trwającą kampanię, ale przyglądamy się motywacjom wyborczym jednej grupy wyborców, próbując je poznać. I sprawdzamy, czy podobne trendy są powodem dojścia do władzy we Włoszech Giorgii Meloni, ich nowej premierki. Poza tym jednak w najnowszym numerze sporo oddechu od polityki – jemy lody, bo to zdrowe, i przyglądamy się dzikości kotów.
Zamów roczną prenumeratę „Pisma” w promocji, zapłać 179,88 zł zamiast 199 zł i odbierz październikowy numer w prezencie*. Wyślemy go do Ciebie niezwłocznie, a kolejne 12 numerów będziesz otrzymywać co miesiąc. Dostęp online aktywujemy od razu po otrzymaniu wpłaty.
*Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

W najnowszym numerze „Pisma” polecamy szczególnie:
✎ soczewkę Nareszcie wolni autorstwa Mirosława Wlekłego o wyborcach nowej polskiej prawicy,
✎ esej Najbardziej niedorzeczne odkrycie nauki o żywieniu, w którym David Merrit Johns pisze o zaskakujących korzyściach z jedzenia lodów,
✎ portret Giorgia Meloni nigdy nie zmienia zdania. Fabio Turco przedstawia populistyczne zapędy premierki Włoch,
✎ reportaż Bycie biednym w RPA jest bardzo drogie. Tadeusz Michrowski opowiada o Kapsztadzie trzydzieści lat po upadku apartheidu.
Zamów roczną prenumeratę „Pisma” w tej promocji, a numer październikowy otrzymasz w prezencie. Dostęp online aktywujemy od razu po otrzymaniu wpłaty. To oznacza, że zyskujesz dostęp nie tylko do najnowszych treści z miesięcznika, lecz także do całego cyfrowego archiwum. Również w wersji audio.
Zamawiając prenumeratę w tej promocji, otrzymasz:
✎ numer październikowy w prezencie (wyślemy go do Ciebie niezwłocznie),
✎ co miesiąc „Pismo” wysyłane przed premierą (numer listopadowy będzie Twoim pierwszym numerem w ramach prenumeraty),
✎ bezpłatną dostawę pod wskazany adres na terenie całego kraju,
✎ możliwość czytania i słuchania treści w mobilnej aplikacji „Pisma” (dostępna do pobrania w Google Play i Apple Store),
✎ dostęp online do wszystkich treści w serwisie bez reklam,
✎ wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (PDF, ePUB i MOBI),
✎ wydania audio miesięcznika czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,
✎ dostęp do wszystkich produkcji „Śledztwa Pisma” (w tym do nowego sezonu),
✎ dostęp do cyfrowego archiwum miesięcznika,
✎ możliwość uczestnictwa w spotkaniach z cyklu Premiera Pisma na żywo,
✎ dodatkowe treści udostępniane tylko online (felietony, podcasty, wywiady, przedpremierowe fragmenty książek),
✎ możliwość dzielenia się treściami z osobami, które nie mają prenumeraty lub dostępu do „Pisma”,
✎ newsletter „Zachwyty” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,
✎ newsletter „Powody do radości” z informacjami od redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej,
✎ newsletter „Wybór zagraniczny” z przeglądem prasy zagranicznej Piotra Nesterowicza,
✎ ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku,
✎ zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.
Wspieraj niezależne dziennikarstwo
„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.
W 2022 roku jakość naszej pracy znalazła swoje odzwierciedlenie między innymi w postaci dwóch nagród Grand Press. W czerwcu Marek M. Berezowski otrzymał Grand Press Photo za cykl zdjęć, których część ukazała się jako fotoreportaż Ostrzał w kwietniowym numerze „Pisma”. Z kolei w grudniu Tomasz Ulanowski został nagrodzony Grand Pressem w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa za cykl Soczewek Pisma Ziemia, poświęconych wyzwaniom związanym z katastrofą klimatyczną.
Wspieraj misję Fundacji Pismo
Kupując prenumeratę wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.
Dziękujemy!
Zespół „Pisma”