Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Prenumerata ze zniżką dla Nauczycielek i Nauczycieli

Droga Nauczycielko, Drogi Nauczycielu!

Szukasz inspiracji do lekcji? Brakuje Ci ciekawych tekstów do analizy – esejów, opowiadań i wierszy? A może po prostu chcesz poszerzać swoje horyzonty? Niezależnie, czy uczysz języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy wiedzy o kulturze – to „Pismo” będzie dla Ciebie źródłem wiedzy i inspiracji.

Miesięcznik „Pismo. Magazyn opinii” wydawany jest przez Fundację Pismo, której misją jest kształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najwazniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Swoimi działaniami – w szczególności wydawanym „Pismem” – pragniemy dotrzeć do osób, które mają istotny wpływ na opinie i postawy innych. Czyli przede wszystkim do nauczycieli i pracowników akademickich, średniej i wyższej kadry menedżerskiej i urzędniczej, ludzi kultury i wolnych zawodów, samorządowców, aktywistów społecznych i liderów organizacji pozarządowych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę prenumeraty rocznej ze zniżką dla Nauczycielek i Nauczycieli!

Kupując prenumeratę „Pisma” otrzymasz: 

wyjątkowo niską cenę* na prenumeratę roczną

✎ od najbliższego miesiąca przez rok co miesiąc najnowszy drukowany numer „Pisma” 

darmową dostawę pod wskazany adres na terenie kraju

dostęp online do wszystkich treści, także w wersji audio

dodatkowe treści udostępnione tylko online  

dostęp do wszystkich wydań audio i podcastów

wszystkie numery w wersji na czytniki (PDF, ePUB i MOBI) 

✎ dostęp do pełnego cyfrowego archiwum

✎ kultowe okładki do pobrania w wersji do druku

zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku

Aby skorzystać z tej oferty napisz do nas wiadomość na [email protected] w tytule maila pisząc oferta dla Nauczycieli.

* Cena rocznej prenumeraty z dostępem online to 179,88 zł. Korzystając ze zniżki dla nauczycieli zapłacisz za nią tylko 149 zł!

Kim jesteśmy?

Tworzymy „Pismo. Magazyn opinii” dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. „Pismo” jest miesięcznikiem dla czytelników poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. Jest także dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. 

Piszą dla nas znakomici polscy pisarze i pisarki m.in.: Marcin Wicha, Dominika Słowik, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski i Wojciech Chmielarz.

Wśród reportażystek i reportażystów znajdują się m.in.: Filip Springer, Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska i Mirosław Wlekły. Rozmawiamy z wybitnymi postaciami w Polsce i za granicą. Przedstawiamy portrety takich osób jak: Olga Tokarczuk, Martha Nussbaum, Karol Modzelewski, Jeff Bezos, Nick Cave i Gretha Thunberg.

„Pismo” zawsze jest pełne niezwykłych ilustracji i grafik tworzonych dla nas przez najlepszych polskich artystów i artystki. Tworzą dla nas m.in: Tomasz Majewski, Marta Zabłocka, Rafał Piekarski, Klaudyna Karczewska, Arkadiusz Hapka, Piotr Kowalczyk.

Teksty ukazujące się na łamach „Pisma” otrzymały nominacje do European Press Prize, True Story Award, Nagrody im. Wojciechowskiego i Festiwalu Wrażliwego.

Trzy wydania: papierowe, online i audio

Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym mają swoje wersje online oraz nagrania w wersji audio. Dzięki temu możesz nas czytać lub słuchać. Czytają dla nas m.in. Krzysztof Czeczot, Agata Turkot, Grzegorz Szponder, Magdalena Celmer, Maciej Więckowski, Miłogost Reczek i Leszek Zduń. Słuchaj wierszy i opowiadań w interpretacji znakomitych aktorek i aktorów. Głosy, które możesz u nas usłyszeć to m.in: Danuta Stenka, Jan Peszek, Magdalena Cielecka, Krzysztof Kowalewski, Jacek Poniedziałek, Bartłomiej Topa, Agnieszka Hamkało i Kamilla Baar.

„Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym wydawanym przez Fundację Pismo. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Nie działamy dla zysku, dlatego w naszym magazynie reklamy publikujemy sporadycznie.

Kupując prenumeratę, wspierasz wydawanie miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”.

Dziękujemy!

Redakcja „Pisma”

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00