Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Słuchaj „Śledztwa Pisma”

Pamiętasz Agatę i Jana? Epilog pierwszego sezonu „Śledztwa Pisma” jest dostępny na magazynpismo.pl od 28 września 2022 roku.

Mirek Wlekły, autor pierwszego sezonu „Śledztwa Pisma”, zaalarmowany przez słuchaczki serialu, wraca do pary oszustów, których manipulacje i przestępstwa tropi od niemal dekady. Agata i Jan znaleźli sobie kolejną ofiarę. Tym razem w ich sidła wpadła Justyna, matka rozmówczyń Mirka. Córki martwią się, że kobieta związała się z Agatą i zażywa polecone przez nią leki bez konsultacji z lekarzem. Autor śledzi też kolejne etapy wznowionego przeciwko Agacie i Janowi procesu za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad czwórką przybranych dzieci. Czy para w końcu trafi do więzienia? Posłuchaj.

„Śledztwo Pisma” to pierwszy polski reporterski serial podcastowy, którego producentem jest Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Dotychczas ukazały się trzy sezony serii. Pierwszy, autorstwa Mirka Wlekłego, został nominowany do Grand Press Digital w 2019 roku. Drugi, którego autorką jest Barbara Sowa, otrzymał tę nagrodę w kategorii najlepszy Reportaż radiowy w 2020 roku. 15 czerwca 2021 roku ukazał się trzeci sezon serialu, a tytułowe śledztwo prowadziła Iga Dzieciuchowicz. Podobnie jak poprzednie serie, również ta została nominowana w konkursie Grand Press. Do tej pory odcinki wszystkich historii zostały odsłuchane ponad milion dwieście tysięcy razy przez ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy słuchaczek i słuchaczy.

Kup miesięczny dostęp online do „Pisma”, a otrzymasz:

  dostęp do wszystkich treści i serii podcastów w serwisie magazynpismo.pl,

  dostęp do wszystkich sezonów Śledztwa Pisma,

  dostęp do epilogu pierwszego sezonu Śledztwa Pisma,

  lektorskie wydania audio miesięcznika czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,

  pełne cyfrowe archiwum tekstów i nagrań z miesięcznika,

  dodatkowe treści „Pisma” udostępniane tylko online,

 miesięczny newsletter „Zachwyty Pisma” z rekomendacjami kulturalnymi,

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Miesięczny dostęp online do „Pisma” to koszt 10,99 zł. Zamówienie odnawia się automatycznie co miesiąc. Z subskrypcji możesz zrezygnować w każdej chwili.

Kup

✎ WSPIERAJ PROJEKT PRO PUBLICO BONO

Wydawcą „Śledztwa Pisma” i miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” jest Fundacja Pismo. Jej misją jest kształtowanie obecnych i przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie ich na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość kraju i świata. Jesteśmy zespołem osób wierzących w uczciwe, wiarygodne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego. Wierzymy w siłę słowa pisanego. Pragniemy tworzyć wrażliwą społecznie treść, wnikliwą i rzetelną. Nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady, nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory.

✎ WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom, niezależność redakcyjna jest dla nas krytyczna. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej – „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały „Pisma” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

✎ SŁUCHAJ WSZYSTKICH MATERIAŁÓW „PISMA

W serwisie magazynpismo.pl znajdziesz wszystkie materiały z miesięcznika w wersji audio czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki oraz wszystkie podcasty produkowane przez Fundację Pismo. M.in. comiesięczną debatę z cyklu „Premiera Pisma”, podcast Barbary Sowy Jak naprawić przyszłość?, Wiersz na poniedziałek redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej i podcast pełen rekomendacji książkowych i filmowych – À propos Zuzanny Kowalczyk.

Kupując dostęp online do „Pisma”, wspierasz Fundację Pismo.

Dziękujemy!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00