Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Pakiet: wydanie specjalne „Wokół Wody”

Wydanie specjalne „Pisma” to dodatkowy numer magazynu, który poświęcony jest wybranemu tematowi i ukazuje się raz – lub dwa razy w roku. Wydania specjalne są dystrybuowane przez trzy miesiące od daty premiery w kioskach, salonikach prasowych i empikach oraz poprzez naszą stronę. Najnowsze wydania – „Wokół Wody” – dostępne jest w sprzedaży od 21 czerwca 2023 roku.

„Wokół Wody” możesz kupić bezpośrednio u nas. W cenie 24,99 zł otrzymasz numer w trzech formatach: papierowym, na czytniki i audio.

_____wydanie-wokol-wody-w-pakiecie-numer-papierowy-na-czytniki-i-audio”]

Wydanie papierowe wyślemy do Ciebie bezpłatnie w ciagu 24 godzin od zakupu, a wydania cyfrowe otrzymasz od razu*.

„Wokół Wody”

Wydanie specjalne Nr 1/23, Lato 2023

Cena egzemplarza papierowego: 19,99 zł (z VAT)

W wydaniu tym uważnie przyglądamy się wodzie – zarówno tej w kranach, jak i wokół nas. Uprzywilejowana to perspektywa Europejczyka, który wody pitnej ma pod dostatkiem, jego kraj leży nad morzem, a przez jego środek przepływa jedna z największych europejskich rzek.

Ale może to ten przywilej sprawia, że nie dbamy o wodę, o jej jakość, zasoby na przyszłość. I dlatego pozwalamy się zaskakiwać – powodziom, suszom, pustym zbiornikom retencyjnym, sinicom w morzu, glonom w rzekach. Wydaniem „Wokół wody” chcemy zwrócić uwagę na wodę – jej potencjał, płynące z jej strony szanse i zagrożenia, jej przeszłość i przyszłość. Może pod koniec tej krótkiej przygody niektórzy inaczej spojrzą na kwestie związane z zanieczyszczaniem rzek, osuszaniem terenów podmokłych czy bogactwo flory i fauny, jakie niesie z sobą środowisko wodne.

Weź ze sobą na wakacje to wydanie. Niezależnie gdzie jesteś, możesz czytać lub słuchać, jak Ci wygodniej. W pakiecie otrzymasz to wydanie w wersji na czytniki – możesz pobrać pliki (PDF, pub i mobi) na swoje urządzenia – czytnik, tablet lub telefon. Wydanie audio możesz pobrać i póżniej słuchać – niezależnie od zasięgu internetu.

Cena wydania na czytniki i audio: 14,99 zł (z VAT)

Kupując pakiet w cenie 24,99 zł otrzymujesz: wydanie papierowe (19,99 zł), wydania na czytniki (14,99 zł) i audio (14,99 zł).

W numerze znajdziecie między innymi artykuły, w których:

Barbara Sowa, redaktorka „Pisma” i zdobywczyni nagrody Grand Press za drugi sezon „Śledztwa Pisma” rozmawiając z licznymi ekspertami, a także sięgając po dobre i złe praktyki międzynarodowe, koncentruje się na tym, w jaki sposób zanieczyszczamy i oczyszczamy rzeki. I dlaczego ten system, zdawałoby się prosty, zawodzi.

Adam Robiński, przyrodopisarz, autor takich książek jak Hajstry, Kiczery i Pałace na wodzie, spotyka się na łamach naszego magazynu z Michałem Zygmuntem, muzykiem i aktywistą. Zygmunt opowiada o tym, jakie dźwięki niesie z sobą woda, jaki muzyczny ekosystem buduje, ale także o dniu, w którym nad Odrą zrobiło się nagle cicho i co się tam dzieje od tego momentu.

Weronika Murek, autorka nagradzanych opowiadań i sztuk teatralnych, odbywa dla nas literacką podróż w głąb oceanu, śladami badacza, filmowca i oceanologa Jacquesa Cousteau. Jej nieoczywisty portret Cousteau pokazuje, jak różne motywy stoją za naszymi działaniami, także tymi aktywistycznymi, ochraniającymi przyrodę. To przejmująca opowieść o tym, co kryje głębia wody i natura ludzka.

Michał Pospiszyl, filozof i teoretyk kultury napisał dla nas piękny esej o tym, jak przez stulecia bagna, trzęsawiska, mokradła, tereny podmokłe były miejscem wolności, poza uciskiem dworu, króla, rządu, także przestrzenią, do której uciekano od pańszczyzny, ucisku i poboru do wojska, oraz miejscem, gdzie żyły nieakceptowane przez aparat państwowy mniejszości etniczne i religijne. Woda w jego eseju niesie z sobą nie tylko życie, ale przede wszystkim wolność.

W „Piśmie” ważną rolę odgrywa również fotografia, dzięki której w bardziej obrazowy sposób docieramy do odbiorców i angażujemy ich w ważne dla nas treści. Stąd w wydaniu specjalnym ukaże się niezwykły fotoreportaż z życia mieszkańców rzeki Małej w podwarszawskim Konstancinie, zbudowany z materiału filmowego nagranego przez fotopułapki.

Całości dopełni wodne opowiadanie Dominiki Słowik, między innymi autorki powieści Atlas: Doppelganger i Zimowla oraz zbioru opowiadań Samosiejki.

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

* Numer papierowy wyślemy do Ciebie Pocztą Polską w ciagu 24 godzin od daty zakupu. Dzięki temu, że kupujesz u nas bezpośrednio, możemy pokryć koszty przesyłki. Oferta obowiązuje tylko na terenie kraju, zainteresowanych wysyłką za granicę prosimy o kontakt na mail [email protected]. Wydanie na czytniki (pliki PDF, EPUB i MOBI) oraz wydanie audio możesz pobrać po zalogowaniu się z serwisie. Linki do pobrania wydań cyfrowych znajdziesz w wiadomości email z potwierdzeniem zakupu.

_________________

Numer specjalny nie jest objęty prenumeratą miesięcznika. Jeśli nie masz prenumeraty, możesz zamówić roczną prenumeratę z wydaniem specjalnym w prezencie korzystając z promocji.

Kupując „Pismo”, wspierasz działalność Fundacji Pismo – wydawcy magazynu „Pismo. Magazyn Opinii”. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki głównie naszym Czytelniczkom i Czytelnikom. Czyli także dzięki Tobie!

„Pismo” to projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Naszą misją jest kształtowanie obecnych oraz przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie na rzeczywistość i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość. Utrzymujemy się dzięki darowiznom oraz prenumeratom. Prenumerując wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.

W razie pytań, prosimy o kontakt na mail [email protected]

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00