Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Kup wydanie specjalne „Wokół Pisma”

W 2020 roku wydaliśmy pierwszy tematyczny specjalny numer „Pisma” – „Wokół Książek”. Jego sprzedaż przekroczyła nasze oczekiwania, dlatego w 2021 roku zdecydowaliśmy się na kolejne wydanie specjalne – „Wokół Jutra”. W tym roku przygotowaliśmy dla Was numer, którym rozpoczynamy świętowanie pięciolecia naszego magazynu – „Wokół Pisma”.

Numer „Wokół Pisma” możesz kupić bezpośrednio u nas, a my wyślemy* go do Ciebie bezpłatnie.

Kup

„Wokół Pisma”

Wydanie specjalne Nr 1/22, Jesień 2022
Cena: 18,99 zł (z VAT)

wokół pisma

Okładka: Tymek Jezierski, Na osłotę.

Specjalne wydanie „Pisma jest z jednej strony podsumowaniem pięciu lat naszej działalności i obecności na rynku medialnym, także w życiu naszych czytelników, a z drugiej zebraniem w jednym wydaniu tego, co jest w naszym rozumieniu esencją „Pisma, jego misją i celem naszej codziennej aktywności.

Co znajdziesz się w wydaniu specjalnym? Prezentujemy materiały, które uważamy za najlepsze przykłady cenionego przez nas dziennikarstwa. To propozycja najlepszych według nas tekstów: reportaży, opowiadań i esejów, które pomogli nam wybrać nasi czytelnicy, autorzy i ilustratorzy, czyli także ci, którzy na co dzień tworzą „Pismo”.

W numerze znajdziecie między innymi artykuły, w których:

Karolina Lewestam, autorka „Pisma” i publicystka wielokrotnie nominowana do Nagrody Grand Press, podgląda ciemniejszą stronę porno;

Ewa Wołkanowska-Kołodziej, antropolożka kultury i dziennikarka nominowana do European Press Prize oraz (wielokrotnie) do Grand Pressa i do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, przygląda się osobom w podeszłym wieku uwięzionym w swoich mieszkaniach;

Małgorzata Nowaczyk, profesorka pediatrii i medycyny molekularnej Uniwersytetu McMaster, autorka opowiadań i książek, pisze o pasji diagnozowania rzadkich chorób oraz cenie, jaką za nią zapłaciła;

Zofia Król, doktorka filozofii, krytyczka i historyczka literatury oraz autorka książek, doświadcza krajobrazu i przyrody podczas prozaicznego chodzenia;

Jacek Dehnel, poeta, prozaik, tłumacz, malarz, laureat m.in. Nagrody Kościelskich i Paszportu „Polityki”, kilkukrotnie nominowany do nagrody Nike, tłumaczy wiersz Emily Dickinson.

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

* Numer wyślemy do Ciebie Pocztą Polską w ciągu 24 godzin od zakupu. Oferta obowiązuje tylko i wyłącznie na terenie kraju (zainteresowanych wysyłką za granicę prosimy o kontakt na mail [email protected]). Jeśli posiadasz prenumeratę, możemy wysłać go do Ciebie z grudniowym numerem (napisz do nas w tej sprawie mail).

_________________

„Pismo. Magazyn Opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. „Pismo” jest apolitycznym miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Pismo. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Nie działamy dla zysku.

Kupując wydanie specjalne „Wokół Pisma”, wspierasz działalność Fundacji Pismo – wydawcy magazynu „Pismo. Magazyn Opinii”. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki głównie naszym Czytelniczkom i Czytelnikom.

„Pismo” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Naszą misją jest kształtowanie obecnych oraz przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie na rzeczywistość i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość. Utrzymujemy się dzięki darowiznom oraz prenumeratom. Subskrybując wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.

Dziękujemy!

W razie pytań, prosimy o kontakt na mail [email protected]

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00