Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Wydanie specjalne „Wokół Zbrodni i Kary”

Wydanie specjalne „Pisma” to dodatkowy numer magazynu, który poświęcony jest wybranemu tematowi
i ukazuje się raz – lub dwa razy w roku. Wydania specjalne są dystrybuowane przez trzy miesiące od daty premiery w kioskach, salonikach prasowych i empikach oraz poprzez naszą stronę. Już dziś możesz zamówić najnowsze wydanie specjalne „Wokół Zbrodni i Kary” w trzech formatach: w druku, w wersji audio i na czytniki.

W cenie 24,99 zł otrzymasz numer drukowany oraz e-wydanie (wersję audio i na czytniki wyślemy mailem). W prezencie otrzymasz również bezpłatną dostawę – dzięki temu, że kupujesz bezpośrednio u nas, możemy pokryć koszty wysyłki.

Wydanie papierowe wyślemy do Ciebie niezwłocznie Pocztą Polską, a e-wydanie (wersję audio i na czytniki) otrzymasz od razu mailem.

„Wokół Zbrodni i Kary”

Wydanie specjalne Nr 2/23, Jesień 2023

Cena egzemplarza papierowego: 19,99 zł (z VAT)

W najnowszym wydaniu specjalnym przyglądamy się samej naturze zbrodni, a także jej otoczeniu, z perspektywy mediów śledczych, obrońców i ofiar. O śledzeniu sprawców i odkrywaniu dowodów rozmawiamy z dziennikarzami kolektywu Bellingcat, którzy specjalizują się w tropieniu przestępców za pomocą ogólnie dostępnych, legalnych źródeł. O tym, jak wyglądają świat i zbrodnia z punktu widzenia osadzonych za najpoważniejsze przestępstwa, opowie Marta Ejchart-Dubois, prawniczka i badaczka, która od lat prowadzi badania na temat zbrodni i kary. Sprawdzimy, jak w dobie rozwoju technologii internetowych wygląda nieustanny wyścig przestępców i śledczych.

Na zbrodnię chcemy spojrzeć także oczami popkultury. O to, czy wciąż chętnie czytamy kryminały, pyta swoich rozmówców Natalia Szostak. Opowiadania z kryminałem w tle napisali Gaja Grzegorzewska i Wojciech Chamier-Gliszczyński.

Wszystkie materiały, które składają się na numer specjalny „Wokół Zbrodni i Kary”, zostały zamówione i przygotowane z myślą o tym wydaniu. Numer ten nie jest dostępny w ramach standardowej prenumeraty miesięcznika, nie będzie on także dostępny w serwisie i na stronie.

W numerze znajdziesz między innymi artykuły, w których:

Julia Lachowicz-Nowińska przygląda się pracy dziennikarzy śledczych, którzy tropią przestępców za pomocą ogólnie dostępnych legalnych źródeł.

Katarzyna Kazimierowska rozmawia z prawniczką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Marią Ejchart-Dubois o karze dożywotniego więzienia.

Natalia Szostak sprawdza, czy wciąż chętnie czytamy kryminały,

Gaja Grzegorzewska i Wojciech Chamier-Gliszczyński opowiadają o zbrodni i karze prozą.  

* Numer papierowy wyślemy do Ciebie Pocztą Polską niezwłocznie pod dokonaniu zakupu. Dzięki temu, że kupujesz u nas bezpośrednio, możemy pokryć koszty przesyłki. Oferta obowiązuje tylko na terenie kraju, zainteresowanych wysyłką za granicę prosimy o kontakt na mail [email protected]

_________________

Wydanie specjalne nie jest objęte standardową prenumeratą miesięcznika. Możesz jednak zamówić roczną prenumeratę z wydaniem specjalnym w prezencie, korzystając z promocji.

Kupując „Pismo”, wspierasz działalność Fundacji Pismo – wydawcy magazynu „Pismo. Magazyn Opinii”. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki głównie naszym Czytelniczkom i Czytelnikom. Czyli także dzięki Tobie!

„Pismo” to projekt medialny realizowany pro publico bono. Naszą misją jest kształtowanie obecnych oraz przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie na rzeczywistość i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość. Utrzymujemy się dzięki darowiznom oraz prenumeratom. Prenumerując wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.

W razie pytań prosimy o kontakt na mail [email protected]

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00