-
-
Dobro wspólne
Fundusz Feministyczny
Fundusz Feministyczny to jedyna instytucja w Polsce, która za pomocą minigrantów wspiera działania realizowane wyłącznie przez kobiety i dziewczyny w całym kraju.
-
Dobro wspólne
Doktor Paweł
Paweł Grabowski to specjalista medycyny paliatywnej. Na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia założył domowe Hospicjum Proroka Eliasza, to tutaj jedyna taka placówka. Jeżdżąc od wioski do wioski, pomaga nieuleczalnie chorym, osobom
-
Dobro wspólne
Anna daje szansę
Anna Lechowska jest prezeską Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA działającego od ponad dwudziestu lat w Głogowie.
-
Dobro wspólne
Bartnik, pszczelarz pierwotny
Piotr Piłasiewicz w ramach założonej przez siebie grupy Bractwo Bartne dba o zachowanie gatunku pszczoły środkowoeuropejskiej linii Augustowskiej. Współpracując z bartnikami z Białorusi, traktuje bartnictwo jako element wspólnego dziedzictwa narodów
-
Dobro wspólne
Olga i Spa dla mam
Olga Ślepowrońska to samodzielna mama dwojga dzieci, psycholożka, edukatorka i animatorka kultury. Jest pomysłodawczynią akcji „Spa dla mam. Wspieramy mamy”.
-
Dobro wspólne
Wędrowny Zakład Kultury
Paweł Bajerlein, Ania Maciejewska i Patryk Piotr Antoniak w ramach Stowarzyszenia Krotochwile tworzą Wędrowny Zakład Kultury. W całej Wielkopolsce odwiedzili ponad setkę wsi.
-
Dobro wspólne
Ewa dla Ziemi
„Za każdym razem, kiedy jadę do ośrodka, ma to sens”.
-
Dobro wspólne
Medycy na Ulicy
Medycy na Ulicy działają od dziesięciu lat. Pracują z własnej nieprzymuszonej woli, za darmo i po godzinach. Do ostatniego pacjenta.
-
Dobro wspólne
Dwie Pauliny
To dzieci po przejściach, pochodzące z bardzo trudnych i niebezpiecznych środowisk, dzieci, które zwątpiły w życzliwość dorosłych. My staramy się to naprawić.
-
Dobro wspólne
Sołtyska
„Aby sąsiad poznał sąsiada” – to motto działań niezwykle aktywnej sołtyski Bończy, Małgorzaty Dąbrowskiej (nagrodzonej tytułem Sołtysa Roku 2016).
-
Dobro wspólne
Agnieszka i Aleks
„Tu spoczywają błogosławionej pamięci Żydzi zamordowani w czasach Zagłady” – taki napis widnieje na drewnianych macewach, które – wbite w ziemię – oznaczają mogiły ofiar Holokaustu.
-
Dobro wspólne
Marina
O Marinie Hulii świat usłyszał, gdy jako założycielka Szkoły Demokratycznej dla Dzieci z Dworca Brześć zwróciła uwagę na problem koczujących tam rodzin czeczeńskich.