Śledztwo Pisma

Tajemnice Agaty i Jana. Słuchaj 2. odcinka Śledztwa!

ilustracja Tomasz Majewski
W drugim odcinku Śledztwa Mirek Wlekły, reporter i narrator opisuje swoje pierwsze spotkanie z Agatą i Janem, latem 2014 roku, kiedy pisał na ich temat tekst dla „Dużego Formatu”. Był jedynym dziennikarzem, z którym para zdecydowała się porozmawiać.

Prokuratura oskarżyła ich wówczas o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Ze szczególnym okrucieństwem. W pierwszym odcinku  Śledztwa Pisma cytowaliśmy zeznania czwórki dzieci, dla których byli rodzicami zastępczymi. Wstrząsające. Podopieczni mówili o biciu tłuczkiem do mięsa, kopaniu, głodzeniu i wiązaniu na noc. Co na to Agata i Jan? Czy przyznali się? Jakie sekrety skrywają?

W drugim odcinku Śledztwa poznajemy nie tylko ich wersje wydarzeń, ale też nowe, zaskakujące fakty z życia Agaty i Jana. A Mirek próbuje rozumieć, dlaczego w ogóle powierzono im dzieci. I czy – w końcu – są winni, czy też nie.

Jeśli o naszym projekcie reporterskiego serialu podcastowego wcześniej nie słyszałeś, wróć do pierwszego odcinka. To pozwoli w pełni zrozumieć, o co chodzi w tej historii.

Kolejny, trzeci odcinek podcastu już 1 listopada na śledztwopisma.pl i w aplikacji TOK FM. W poniedziałek, 4 listopada  ten odcinek będzie dostępny również w najpopularniejszych aplikacjach podcastowych.

TUTAJ dowiesz się więcej o tym, gdzie i jak najlepiej słuchać serialu.


 

Śledztwo Pisma, pierwszy polski reporterski serial podcastowy powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka. Partnerem dystrybucyjnym Śledztwa jest właściciel aplikacji TOK FM. Słuchaj co tydzień od 18 października 2019 roku na www.sledztwopisma.pl.

FreshMail.pl