Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Jak nie marnować talentów? Weź udział w marcowej Premierze Pisma

Spotkaj się z nami oraz innymi osobami, które czytają „Pismo” i słuchają naszych podcastów. Weź udział w dyskusji, zabierz głos podczas debaty na żywo, a potem kontynuuj dyskusję w kuluarach.

JAK NIE MARNOWAĆ TALENTÓW?

6 marca (środa), godz. 18.00

STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU:

na magazynpismo.pl:

6 marca o godzinie 18:00 udostępnimy transmisję wideo z wydarzenia. Będzie ona dostępna TUTAJ.

w STUDIO teatrgalerii:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.


Jeśli jesteś ekspertem lub ekspertką, a temat jest dla ciebie ważny i chciałbyś lub chciałabyś wziąć udział w wydarzeniu, a nie ma już miejsc – napisz do nas na [email protected] – prześlemy Ci wejściówkę.

O czym będziemy rozmawiać?

Co mamy na myśli, nazywając kogoś utalentowanym? Jak definiujemy i rozpoznajemy talent? Czy różnimy się w postrzeganiu talentu pokoleniowo? I czy jesteśmy w tym rozpoznawaniu talentów równie surowi względem innych, jak wobec samych siebie? 

Podczas marcowej Premiery Pisma zastanowimy się nad tym, czym jest talent i jak nie marnować związanego z nim potencjału – zarówno w perspektywie indywidualnej, jak i systemowej. Porozmawiamy o tym, czy polska szkoła umie wyłapywać i prowadzić szczególnie uzdolnionych i czy talent rzeczywiście determinuje sukces.

W rozmowie wezmą udział:

prof. dr hab. Wojciech Szapiro – profesor w Szkole Głównej Handlowej. Rektor SGH w kadencji 2012-2016. Adjunct Professor of International Business Studies w Carlson School of Business Uniwersytetu Minnesoty w Minneapolis, USA. Członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rady Narodowego Centrum Nauki, Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przewodniczący Stypendialnej Kapituły „Polityki”. Zajmuje się metodami analizy decyzji, wypromował 16 doktorów, autor licznych publikacji.

Oktawia Gorzeńska – dyrektorka akademii programowania 42 Warsaw, autorka książki. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkół publicznych. Autorka, współautorka i koordynatorka ogólnopolskich programów edukacyjnych. Doradczyni dyrektorów oraz wykładowczyni na uczelniach w Polsce i za granicą. Założycielka Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab, a także ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji.

Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. 


Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń. Spotykamy się co miesiąc w Warszawie, a na magazynpismo.pl udostępniamy transmisję na żywo ze spotkania. Tydzień po każdej debacie publikujemy podcast w kanałach Pisma do słuchania.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio.

Dowiedz się, o czym rozmawialiśmy poprzednio:

Dlaczego śmieci to nasz wspólny problem?

Wytwarzane przez nas śmieci można znaleźć już nawet na Księżycu i Marsie.

Rosnący wraz z globalną konsumpcją problem utylizacji odpadów dotyczy nas wszystkich, choć nie wszyscy w równym stopniu doświadczamy – jeszcze – jego konsekwencji. Dlaczego jest on tak trudny do rozwiązania?

Czy możliwe, abyśmy w perspektywie najbliższych lat nauczyli się śmiecić mniej? A jeśli nie, to kto jest najmocniej odpowiedzialny za produkcję odpadów i zarządzanie cyrkulacją surowców wtórnych? Jakie strategie środowiskowe znajdują się dziś na stole, a jakie dopiero kiełkują wśród ekspertek i ekspertów?

I co nam grozi, jeśli nie wdrożymy nowych rozwiązań dostatecznie szybko? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas lutowej Premiery Pisma.

Pozostałe podcasty z cyklu Premiera Pisma znajdziesz TUTAJ.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00