Premiera Pisma: Po co nam empatia? Weź udział 9 lipca

PO CO NAM EMPATIA? O DOBRYCH I ZŁYCH STRONACH WSPÓŁODCZUWANIA

Kiedy? 9 lipca (tym razem wyjątkowo we wtorek), godz. 18:00

Jako wydawca miesięcznika Pismo. Magazyn Opinii postanowiliśmy zaprosić do dyskusji przedstawicieli różnych środowisk i zmierzyć się z szeroko pojętym tematem empatii. Czy w naszych egotycznych czasach, w dobie podziałów i strachu przed obcym, jest jeszcze miejsce na empatię? Czy można się nauczyć empatii? A może empatia wcale nie jest najlepszym lekarstwem na zło tego świata?

W rozmowie wezmą udział dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog i trenerka biznesu z SWPS Innowacje, Ewa Wołkanowska-Kołodziej, dziennikarka, autorka m.in. nagradzanego reportażu o więźniach czwartego piętra, jaki opublikowaliśmy w pierwszym numerze Pisma oraz Maciej Dąbrowski, youtuber i reżyser, twórca kanału Z Dupy. Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.

Spotkanie odbędzie się 9 lipca (wyjątkowo we wtorek) o godz. 18 w „Przestrzeni from Facebook” przy ul. Koszykowej 61 w Warszawie. Po dyskusji zapraszamy na rozmowy kuluarowe.

Rejestrując się, akceptujesz regulamin wydarzenia, który dostępny jest TUTAJ.

Udział w Premierze jest darmowy, ale obowiązuje rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona. Masz problem z rejestracją? Napisz do nas na adres [email protected]

Partnerami Premiery Pisma są kancelaria prawna CMS oraz Przestrzeń from Facebook. Podcast powstaje przy współpracy ze Strefą Kultur SWPS.

—————————————————————————————————————

DOTYCHCZASOWE PREMIERY:

1. Co nasze dzieci wiedzieć powinny? O edukacji XXI wieku. 

 

5 czerwca  Fundacja Pismo zaprosiła do dyskusji przedstawicieli różnych środowisk, by zmierzyli się z szeroko pojętym tematem edukacji. Rozmawialiśmy nie tylko o najlepszych systemach edukacyjnych, ale też o odpowiedzialności spoczywającej na rodzicach i nauczycielach, próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie o to, jak najlepiej przygotować dziecko do wejścia w dorosłość w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości jak nasza.

W rozmowie wzięli udział: Natalia Tur (Nishka), Jakub Brdulak (SWPS), Rafał Flis (Zwolnieni z Teorii), Karolina Elbanowska (Fundacja Rzecznik Praw Rodziców), a spotkanie poprowadziła Justyna Dżbik-Kluge (Radio ZET).

Podcastu nagranego w czasie spotkania posłuchasz TUTAJ.

 

2. Trudno nie wierzyć w nic. Gdzie szukać oparcia we współczesnym świecie?

 

8 maja  Fundacja Pismo zaprosiła do dyskusji na temat wiary przedstawicieli rożnych środowisk, by zmierzyli się z zagadnieniami kryzysu w Kościele, korzeniami ludzkich wierzeń czy religijnością magiczną. Próbowali znaleźć również odpowiedzi na pytania, czy istnieje religia poza wspólnotą oraz gdzie, poza wiarą, szukamy oparcia?

W rozmowie wzięli udział: Jolanta Szymańska (Jola Szymańska), Renata Dancewicz (aktorka i feministka) oraz prof. Wojciech Burszta (SWPS), a spotkanie poprowadził Jerzy Sosnowski. 

Podcastu nagranego w czasie spotkania posłuchasz TUTAJ.

 

3. Prawda w mediach. Skąd wiemy to, co wiemy? 

 

3 kwietnia  Fundacja Pismo zaprosiła do dyskusji przedstawicieli środowiska mediów – prasy, telewizji, internetu oraz radia, by zmierzyli się się z tematem dezinformacji oraz roli dziennikarzy w dzisiejszym świecie. Jakich mediów potrzebujemy? Jaka jest przyszłość tradycyjnych źródeł informacji? Skąd czerpiemy wiedzę o świecie i bieżących wydarzeniach? Czy możemy się obronić przed fake-newsami? Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że problem jest poważny i wszechobecny, że należy wspólnie szukać skutecznych rozwiązań.

W rozmowie wzięli udział: Magdalena Kicińska (Pismo), Jarosław Gugała (Polsat) oraz Rafał Madajczak (ASZdziennik), a spotkanie poprowadziła Karolina Głowacka (TOK FM).

Podcastu nagranego w czasie spotkania posłuchasz TUTAJ.

 

FreshMail.pl