Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Prenumerata z wydaniem „Wokół Zbrodni i Kary” w prezencie

„Pismo” to comiesięczny zestaw rzetelnych materiałów, które poszerzają horyzonty, inspirują do rozmów, refleksji nad sobą i nieustannie zmieniającą się rzeczywistością. A to wszystko podane w pięknej formie – w drukowanym magazynie, przejrzystym serwisie i w wygodnej aplikacji oraz w wersji audio czytanej przez lektorów i lektorki.

Zamów roczną prenumeratę z dostępem online, a otrzymasz: 

 wydanie specjalne „Wokół Zbrodni i Kary” w prezencie (prześlemy je z pierwszym numerem miesięcznika),

 przez rok, co miesiąc najnowszy drukowany numer „Pisma” (wysyłamy tak, by doszedł przed premierą),

 darmową dostawę pod wskazany adres na terenie kraju,

 dostęp online do wszystkich treści w serwisie bez reklam,

 możliwość korzystania z wygodnej aplikacji mobilnej „Pisma” (do pobrania z App Store i Google Play),

 wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (PDF, EPUB i MOBI), 

 wszystkie numery miesięcznika w wersji audio czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,

 dostęp do pełnego cyfrowego archiwum miesięcznika,

 dodatkowe treści udostępniane tylko online,

 możliwość dzielenia się treściami z osobami, które nie mają dostępu do „Pisma”,

 dostęp do wszystkich sezonów Śledztwo Pisma,

 newsletter „Zachwyty” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

newsletter „Powody do radości” z informacjami od redaktorki naczelnej Magdaleny Kicińskiej,

newsletter „Wybór zagraniczny” z przeglądem prasy zagranicznej Piotra Nesterowicza,

 zaproszenie na spotkania z cyklu Premiera Pisma oraz możliwość oglądania transmisji z nich na żywo,

 ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku,

 zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Za prenumeratę zapłacisz jednorazowo z góry za rok. Dostęp online do wszystkich treści w serwisie, w tym także do bieżącego numeru miesięcznika otrzymasz od razu. Ponadto możesz czytać „Pismo” i słuchać wersji audio w wygodnej aplikacji mobilnej.

Wydanie specjalne w prezencie

„Wokół Zbrodni i Kary”

Wydanie specjalne Nr 2/23

W wydaniu specjalnym „Wokół Zbrodni i Kary” przyglądamy się samej naturze zbrodni, a także jej otoczeniu, z perspektywy mediów śledczych, obrońców i ofiar. O śledzeniu sprawców i odkrywaniu dowodów rozmawiamy z dziennikarzami kolektywu Bellingcat, którzy specjalizują się w tropieniu przestępców za pomocą ogólnie dostępnych, legalnych źródeł. O tym, jak wyglądają świat i zbrodnia z punktu widzenia osadzonych za najpoważniejsze przestępstwa, opowie Marta Ejchart-Dubois, prawniczka i badaczka, która od lat prowadzi badania na temat zbrodni i kary. Sprawdzimy, jak w dobie rozwoju technologii internetowych wygląda nieustanny wyścig przestępców i śledczych.

Na zbrodnię chcemy spojrzeć także oczami popkultury. O to, czy wciąż chętnie czytamy kryminały, pyta swoich rozmówców Natalia Szostak. Opowiadania z kryminałem w tle napisali Gaja Grzegorzewska i Wojciech Chamier-Gliszczyński.

W numerze znajdziesz między innymi artykuły, w których:

  Julia Lachowicz-Nowińska przygląda się pracy dziennikarzy śledczych, którzy tropią przestępców za pomocą ogólnie dostępnych legalnych źródeł.

Katarzyna Kazimierowska rozmawia z prawniczką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Marią Ejchart-Dubois o karze dożywotniego więzienia.

 Natalia Szostak sprawdza, czy wciąż chętnie czytamy kryminały,

 Gaja Grzegorzewska i Wojciech Chamier-Gliszczyński opowiadają o zbrodni i karze prozą. 

Kup

Czy znasz już „Pismo”?

„Pismo” jest miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Pismo, której misją jest kształtowanie liderów i liderek życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata.

W magazynie publikujemy literaturę faktu (reportaże, eseje, portrety czy rozmowy), literaturę piękną (opowiadania, poezję) i obraz (zamawiamy wyjątkowe ilustracje i zdjęcia). Nasz magazyn wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność oraz szczególny nacisk kładziony na proces weryfikowania treści pod względem faktów. Przeciwstawiamy się tabloidyzacji i upartyjnieniu mediów, kultywując najwyższe standardy dziennikarstwa.

Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni przez Media & Marketing Polska za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej, „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

Jakość naszej pracy znalazła odzwierciedlenie między innymi w postaci nagród. W czerwcu 2022 Marek M. Berezowski otrzymał Grand Press Photo za cykl zdjęć, których część ukazała się jako fotoreportaż Ostrzał w kwietniowym numerze „Pisma”. Z kolei w grudniu Tomasz Ulanowski został nagrodzony Grand Pressem w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa za cykl Soczewek Pisma Ziemia, poświęconych wyzwaniom związanym z katastrofą klimatyczną. W 2023 roku Marek M. Berezowski otrzymał pierwszą Grand Press Photo w kategorii currente events – stories za cykl zdjęć Bachmut. Dziesięć miesięcy bitwy o miasto, który publikowaliśmy w kwietniowym numerze. W marcu tego roku Media & Marketing Polska przyznał nagrodę Naczelnej Roku Magdalenie Kicińskiej, Redaktor Naczelnej „Pisma”.

Miesięcznik „Pismo” ukazuje się na rynku od stycznia 2018 roku. Do tej pory wydaliśmy ponad 60 numerów miesięcznika i dwa wydania specjalne – pierwsze „Wokół Książek” w 2020 roku i „Wokół Jutra” w 2021 roku. W listopadzie 2022 roku ukazało się kolejne – urodzinowe wydanie specjalne „Wokół Pisma”. W tym roku zaplanowaliśmy dwa numery specjalne, pierwsze – „Wokół Wody” ukazało się na rynku 21 czerwca, drugie wydanie specjalne „Wokół Zbrodni i Kary” będzie miało swoją premierę 22 listopada 2023. Już teraz jest dostępne w przedsprzedaży.

„Pismo” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Utrzymujemy się dzięki darowiznom oraz prenumeratom. Subskrybując wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

W razie pytań bądź problemów prosimy o kontakt na mail [email protected]

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00