Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Prenumerata roczna z wydaniem specjalnym w prezencie

prenumerata wokół jutra

Skorzystaj z promocyjnej oferty rocznej prenumeraty „Pisma” z dostępem online i wydaniem specjalnym w prezencie!

Zamów roczną prenumeratę „Pisma” z wydaniem specjalnym*, a otrzymasz:

  12 numerów miesięcznika „Pismo” w wydaniu papierowym, cyfrowym i audio, 

  wydanie specjalne „Pisma” „Wokół Jutra”,

  darmową dostawę na terenie kraju,

  wysyłkę numerów dziesięć dni przed premierą,

  dostęp online do wszystkich treści w serwisie magazynpismo.pl,

  dostęp do wszystkich wydań audio i podcastów,

  wszystkie numery „Pisma” w wersji na czytniki (pliki PDF, ePUB i MOBI),

  dostęp do pełnego cyfrowego archiwum,

  dodatkowe treści udostępnione tylko online,

  ikoniczne okładki „Pisma” do pobrania w wersji do druku,

  zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Kup

Czy znasz już „Pismo”?

Miesięcznik „Pismo. Magazyn Opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Jego wydawcą jest Fundacja Pismo, której misją jest współkształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez wysokiej jakości, wiarygodną, niepartyjną, weryfikowaną pod względem faktów treść. W unikalny sposób łączy literaturę faktu (reportaże, eseje, portrety czy rozmowy), literaturę piękną (opowiadania i poezję) i obraz (ikoniczne okładki, wyjątkowe ilustracje i zdjęcia). Wyróżnia go wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Prowadzi weryfikację faktów we wszystkich treściach. „Pismo” równocześnie rozwija trzy formaty treści: wydanie papierowe, cyfrowe i audio. Wszystkie teksty, które pojawiają się w wydaniu drukowanym, są również publikowane online i udostępniane w wersji na czytniki i audio. Kupując prenumeratę, otrzymujesz dostęp online, więc możesz czytać i słuchać „Pisma” od razu po zakupie.

Wydanie specjalne w prezencie

W wydaniu „Wokół Jutra” przyglądamy się przyszłości. Z jednej strony sprawdzamy, jakie rozwiązania szykuje dla nas technologia, z drugiej – jak na przyszłość i związane z nią wyzwania (demografia, zmiany klimatu, energetyka, sztuczna inteligencja czy biotechnologia) patrzy literatura science fiction. W końcu czy jej sednem nie jest projektowanie światów możliwych?

 

„Wokół Jutra”

Wydanie specjalne Nr 1/21
Jesień 2021

O przyszłość pytamy wizjonerów, którzy zajmują się badaniem trendów. Spotkamy się z polskimi badaczkami i naukowcami pracującymi nad innowacjami, które mogą mieć wpływ na kształt biomedycyny, energetyki czy eksploracji kosmosu. Zastanawiamy się, jak może wyglądać edukacja przyszłości. Przyglądamy się temu, jakie wizje przyszłości szykuje nam popkultura, ale też jakie pomysły ma rodzima fantastyka. Czy sięga gwiazd, jak Stanisław Lem w swoich książkach? Czy proponuje fantastyczne, choć nierealne rozwiązania, które pobudzą czytelniczą wyobraźnię? Czy jest alternatywa dla modnych i popularnych ostatnio w kinie i literaturze dystopii? Te pytania w obchodzonym właśnie Roku Lema wydają nam się ważne i zachęcające do rozmowy.

W numerze m.in.:

  Karolina Lewestam, autorka „Pisma” i publicystka wielokrotnie nominowana do Nagrody Grand Press rozmawia z pisarzem science fiction Peterem Wattsem o tym, czy i jaka przyszłość czeka ludzkość oraz jakie znaczenie ma w jej kształtowaniu nasza natura.

  Michał Cetnarowski z „Nowej Fantastyki” pisze o tym, w którą stronę zmierza polska fantastyka.

  Karolina Słowik kreśli możliwe scenariusze rozwoju edukacji na przykładach już działających start-upów technologicznych.

  Prof. Piotr Homola z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie tłumaczy Adamowi Robińskiemu, w jaki sposób każdy z nas może się przyczynić do badań nad sygnałami z kosmosu i co wiara ma wspólnego z nauką.

  Szymon Holcman z wydawnictwa Kultura Gniewu, autor scenariusza komiksu Robot, przedstawia swoją wizję pracy przyszłości.

  Zofia Sawicka, redaktorka i autorka „Pisma” wprowadza z kolei czytelnika w świat literatury fan fiction, której autorzy są czasem oskarżani o plagiat, a kiedy indziej straszeni sądem przez twórców prozy będącej dla nich twórczą pożywką.

Kup prenumeratę i odbierz wydanie specjalne w prezencie. Wyślemy je do Ciebie z pierwszym numerem miesięcznika. 

Kupując prenumeratę, wspierasz wydawanie miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”.  Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Nie działamy dla zysku, dlatego w naszym magazynie reklamy publikujemy sporadycznie, a w serwisie nie wyświetlamy ich zupełnie. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, a szczególnie Prenumeratorkom i Prenumeratorom.

W razie pytań bądź problemów, prosimy o kontakt na mail [email protected]

Dziękujemy i życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

* Na stronie magazynpismo.pl/prenumerata możesz kupić również prenumeratę w opcji na prezent. 

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00