Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Prenumerata roczna z wydaniem specjalnym w prezencie

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Tworzymy miesięcznik dla Czytelników i Czytelniczek, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających na naszą codzienność i kształtujących przyszłość. Dla tych, którzy cenią sobie wysokiej jakości dziennikarstwo i prozę.

Zamów roczną prenumeratę z dostępem online, a otrzymasz: 

 co miesiąc najnowszy drukowany numer „Pisma”,

 wydanie specjalne „Wokół Pisma” w prezencie,

 darmową dostawę pod wskazany adres na terenie kraju,

wysyłkę tak, by magazyn zawsze dotarł przed premierą,

 dostęp online do wszystkich treści w serwisie bez reklam,

 wszystkie numery miesięcznika w wersji audio czytane przez profesjonalnych lektorów i lektorki,

 wszystkie numery miesięcznika w wersji na czytniki (PDF, ePUB i MOBI), 

 dostęp do pełnego cyfrowego archiwum miesięcznika,

 dodatkowe treści udostępnione tylko online,

 dostęp do wszystkich sezonów reporterskiego serialu podcastowego Śledztwo Pisma,

 co miesiąc newsletter „Zachwyty” z rekomendacjami kulturalnymi Zuzanny Kowalczyk,

 zaproszenie na spotkania z cyklu Premiera Pisma oraz możliwość oglądania transmisji z nich na żywo,

 ilustracje okładkowe do pobrania w wersji do druku,

 zaproszenie do zamkniętej społeczności na Facebooku.

Koszt rocznej prenumeraty to 189 zł płatne jednorazowo. To 15,75 zł zamiast 18,99 zł miesięcznie.

Kup

Czy znasz już „Pismo”?

„Pismo” jest miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Pismo, której misją jest kształtowanie liderów i liderek życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata.

W magazynie publikujemy literaturę faktu (reportaże, eseje, portrety czy rozmowy), literaturę piękną (opowiadania, poezję) i obraz (zamawiamy wyjątkowe ilustracje i zdjęcia). Nasz magazyn wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność oraz szczególny nacisk kładziony na proces weryfikowania treści pod względem faktów. Przeciwstawiamy się tabloidyzacji i upartyjnieniu mediów, kultywując najwyższe standardy dziennikarstwa.

Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. W 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni za „bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”, a w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Książek za promocję czytelnictwa w prasie drukowanej, „za śmiałość, wytrwałość i świadomość zagrożeń dla przyszłości niedalekiej i dalszej”. Materiały publikowane w „Piśmie” są nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród krajowych, jak Grand Press czy Festiwal Wrażliwy, oraz międzynarodowych, w tym dwukrotnie do European Press Prize.

W 2022 roku jakość naszej pracy znalazła odzwierciedlenie między innymi w postaci dwóch nagród Grand Press. W czerwcu Marek M. Berezowski otrzymał Grand Press Photo za cykl zdjęć, których część ukazała się jako fotoreportaż Ostrzał w kwietniowym numerze „Pisma”. Z kolei w grudniu Tomasz Ulanowski został nagrodzony Grand Pressem w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa za cykl Soczewek Pisma Ziemia, poświęconych wyzwaniom związanym z katastrofą klimatyczną.

Miesięcznik „Pismo” ukazuje się na rynku od stycznia 2018 roku. Do tej pory wydaliśmy 60 numerów miesięcznika i dwa wydania specjalne – pierwsze „Wokół Książek” w 2020 roku i „Wokół Jutra” w 2021 roku. W listopadzie 2022 roku ukazało się kolejne – urodzinowe wydanie specjalne „Wokół Pisma”.

Wydanie specjalne w prezencie

Przygotowaliśmy numer, którym rozpoczynamy świętowanie pięciolecia naszego magazynu. Wydanie „Wokół Pisma” trafiło do sprzedaży 16 listopada 2022 roku i będzie dostępne na rynku jeszcze do końca lutego 2023 roku. To wydanie stanowi podsumowanie pięciu lat naszej działalności. Najlepsze reportaże, opowiadania i eseje, które ukazały się od początku istnienia naszego magazynu, pomogły nam wybrać osoby, które prenumerują i subskrybują nasz miesięcznik oraz autorzy i autorki, a także osoby tworzące ilustracje do naszego magazynu, czyli ci, którzy na co dzień tworzą z nami „Pismo”.

„Wokół Pisma”

Wydanie specjalne Nr 1/22
Jesień 2022

wokół pisma

Specjalne jubileuszowe wydanie „Pisma” jest z jednej strony podsumowaniem pięciu lat naszej działalności i obecności na rynku medialnym, także w życiu naszych czytelników, a z drugiej – zebraniem w jednym wydaniu tego, co jest w naszym rozumieniu esencją „Pisma”, jego misją i celem naszej codziennej aktywności.

Co znajdziesz się w wydaniu specjalnym? Prezentujemy materiały, które uważamy za najlepsze przykłady cenionego przez nas dziennikarstwa. To propozycja najlepszych według nas tekstów: reportaży, opowiadań i esejów, które pomogły nam wybrać osoby prenumerujące i subskrybujące nasz miesięcznik oraz współpracujący z nami autorzy i autorki, czyli także ci, którzy na co dzień tworzą z nami „Pismo”.

W numerze znajdziesz m.in. materiały, w których:

  Karolina Lewestam, autorka „Pisma” i publicystka wielokrotnie nominowana do Nagrody Grand Press, podgląda ciemniejszą stronę porno;

 Ewa Wołkanowska-Kołodziej, antropolożka kultury i dziennikarka nominowana do European Press Prize oraz (wielokrotnie) do Grand Pressa i do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, wysłuchuje osób w podeszłym wieku uwięzionych w swoich mieszkaniach;

 Małgorzata Nowaczyk, profesorka pediatrii i medycyny molekularnej Uniwersytetu McMaster, autorka opowiadań i książek, pisze o pasji diagnozowania rzadkich chorób oraz cenie, jaką za nią zapłaciła;

 Zofia Król, doktorka filozofii, krytyczka i historyczka literatury oraz autorka książek, doświadcza krajobrazu i przyrody podczas prozaicznego chodzenia;

 Jacek Dehnel, poeta, prozaik, tłumacz, malarz, laureat m.in. Nagrody Kościelskich i Paszportu „Polityki”, kilkukrotnie nominowany do nagrody Nike, tłumaczy wiersz Emily Dickinson.

Kup prenumeratę i odbierz wydanie specjalne w prezencie. Wyślemy je do Ciebie z pierwszym numerem miesięcznika. 

„Pismo” to wyjątkowy projekt medialny realizowany pro publico bono przez Fundację Pismo. Naszą misją jest kształtowanie obecnych oraz przyszłych liderów i liderek życia społecznego, politycznego i kulturalnego przez uwrażliwianie na rzeczywistość i inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość. Utrzymujemy się dzięki darowiznom oraz prenumeratom. Prenumerując wspierasz uczciwe, wiarygodne, niepartyjne, wysokiej jakości dziennikarstwo działające dla dobra publicznego.

Dziękujemy i życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

* Na stronie magazynpismo.pl/prenumerata możesz kupić również prenumeratę z wydaniem specjalnym w opcji na prezent. 

W razie pytań bądź problemów prosimy o kontakt na mail [email protected]

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00