Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Kup wydanie specjalne „Pisma” – „Wokół Jutra” z bezpłatną dostawą.

wydanie wokół jutra

W 2020 roku wydaliśmy pierwszy tematyczny specjalny numer „Pisma” – „Wokół Książek”. Jego sprzedaż przekroczyła nasze oczekiwania, więc w 2021 roku zdecydowaliśmy się na kolejne wydanie specjalne, które jest dostępne na rynku od 17 listopada. 

Zamów numer „Wokół Jutra” bezpośrednio u nas, a my pokryjemy koszty przesyłki*!

Kup

„Wokół Jutra”

Wydanie specjalne Nr 1/21, Jesień 2021
Cena: 18,99 zł (z VAT)

Okładka: „Nie odlatujemy” Katarzyna Babis.

W wydaniu „Wokół Jutra” przyglądamy się przyszłości. Z jednej strony sprawdzamy, jakie rozwiązania szykuje dla nas technologia, z drugiej – jak na przyszłość i związane z nią wyzwania (demografia, zmiany klimatu, energetyka, sztuczna inteligencja czy biotechnologia) patrzy literatura science fiction. W końcu czy jej sednem nie jest projektowanie światów możliwych?

O przyszłość pytamy wizjonerów, którzy zajmują się badaniem trendów. Spotkamy się z polskimi badaczkami i naukowcami pracującymi nad innowacjami, które mogą mieć wpływ na kształt biomedycyny, energetyki czy eksploracji kosmosu. Zastanawiamy się, jak może wyglądać edukacja przyszłości. Przyglądamy się temu, jakie wizje przyszłości szykuje nam popkultura, ale też jakie pomysły ma rodzima fantastyka. Czy sięga gwiazd, jak Stanisław Lem w swoich książkach? Czy proponuje fantastyczne, choć nierealne rozwiązania, które pobudzą czytelniczą wyobraźnię? Czy jest alternatywa dla modnych i popularnych ostatnio w kinie i literaturze dystopii? Te pytania w obchodzonym właśnie Roku Lema wydają nam się ważne i zachęcające do rozmowy.

W numerze m.in.:

Karolina Lewestam, autorka „Pisma” i publicystka wielokrotnie nominowana do Nagrody Grand Press, rozmawia z pisarzem science fiction Peterem Wattsem o tym, czy i jaka przyszłość czeka ludzkość oraz jakie znaczenie ma w jej kształtowaniu nasza natura.

Michał Cetnarowski z „Nowej Fantastyki” pisze o tym, w którą stronę zmierza polska fantastyka.

Karolina Słowik kreśli możliwe scenariusze rozwoju edukacji na przykładach już działających start-upów technologicznych.

Prof. Piotr Homola z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie tłumaczy Adamowi Robińskiemu, w jaki sposób każdy z nas może się przyczynić do badań nad sygnałami z kosmosu i co wiara ma wspólnego z nauką.

Szymon Holcman z wydawnictwa Kultura Gniewu, autor scenariusza komiksu Robot, przedstawia swoją wizję pracy przyszłości.

Zofia Sawicka, redaktorka i autorka „Pisma” wprowadza z kolei czytelnika w świat literatury fan fiction, której autorzy są czasem oskarżani o plagiat, a kiedy indziej straszeni sądem przez twórców prozy będącej dla nich twórczą pożywką.

Życzymy dobrej lektury!
Zespół „Pisma”

* Numery zakupione po 16 listopada, będziemy wysyłać Pocztą Polską w ciągu 1-2 dni roboczych od zakupu. Wysyłki realizujemy na terenie kraju. W przypadku zainteresowania wysyłką zagraniczną, prosimy o kontakt na mail [email protected]

_________________

„Pismo. Magazyn Opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. „Pismo” jest miesięcznikiem apolitycznym wydawanym przez Fundację Pismo. Nie drażnimy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Wierzymy w przyszłość rzetelnego dziennikarstwa i przywiązujemy wagę do wiarygodności publikowanych treści. Nie ulegamy zewnętrznym wpływom ani nie przedkładamy efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Nie działamy dla zysku.

Kupując wydanie specjalne „Wokół Jutra”, wspierasz działalność Fundacji Pismo – wydawcy magazynu „Pismo. Magazyn Opinii”. Świadomie zrezygnowaliśmy z modelu finansowania opartego na przychodach reklamowych. Jest to możliwe dzięki głównie naszym Czytelniczkom i Czytelnikom.

Dziękujemy!

W razie pytań bądź problemów, prosimy o kontakt na mail [email protected]

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00