Wersja audio
Czy mamy do czynienia z epidemią samouwielbienia? Jak opierać się kulturze cyfrowego narcyzmu i gdzie leży granica między zdrowym egoizmem, a egocentryzmem? Na te i wiele innych pytań dotyczących miłości, związków i rodziny w czasach hołdujących rozwijaniu „ja” szukaliśmy odpowiedzi w trakcie lutowej Premiery Pisma – pierwszej debaty zorganizowanej po dłuższej przerwie w formie online.
Wracamy z serią comiesięcznych podcastów będących zapisem rozmów na ważne tematy społeczne, które poruszamy w „Piśmie”. W lutowej debacie poświęconej miłości w czasach narcyzmu udział wzieli Karolina Lewestam (dziennikarka, redaktorka Działu Idee i autorka tekstu „Teatr marionetek, czyli myśli o narcyźmie”, który ukazał się w lutowym numerze oraz stał się przyczynkiem do dyskusji o współczesnej miłości), Justyna Dąbrowska (psycholożka, psychoterapeutka, autorka rozmowy z Andrzejem Lederem o nadziei), Małgorzata Halber (pisarka, rysowniczka, feministka, współautorka „Książki o miłości” oraz twórczyni lifestylowego komiksu Bohater) i Grzegorz Ptaszek (doktor habilitowany w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach, psycholog, językoznawca, tłumacz „Kultury narcyzmu” Christophera Lascha). Dyskusję poprowadziła dziennikarka związana z Radiem Kolor, Justyna Dżbik.
Zachęcamy do posłuchania podcastu.
Transmisja wideo ze spotkania dostępna jest TUTAJ.
Całej dyskusji wysłuchasz także w Apple Podcast i Spotify. Subskrybuj nasz kanał „Pismo do słuchania”, gdzie znajdziesz wybrane teksty z miesięcznika, poezję, podcasty z cyklu Premiera Pisma, Jak naprawić przyszłość? prowadzony przez Barbarę Sowę, Wiersz na poniedziałek autorstwa Magdaleny Kicińskiej, podcast À propos Zuzanny Kowalczyk oraz Śledztwo Pisma.
Partnerem Premiery Pisma jest Empik.