Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

 • Okładka

  Wielość światów

  W naszej galaktyce istnieje około sześciu miliardów planet podobnych do Ziemi. Oznacza to, że przynajmniej w sześciu miliardach przypadków mogło zaistnieć pozaziemskie życie. Póki co nie natknęliśmy się na choćby

 • À propos

  À propos światów równoległych

  Ilekroć zaistnieje we wszechświecie jakaś ewentualność, z naszego świata pączkują nowe, równoległe światy, w których ziszczają się wszystkie możliwe warianty danego zajścia. Koncepcję wieloświatów przybliża Zuzanna Kowalczyk w podcaście À propos.

 • Komiks

  Meta-m

  To jest mikro-meta-apartament. Proces mieszkania odbywa się w rzeczywistości wirtualnej. Siada pan na krześle, zakłada kask... I mieszka!

 • Esej

  Blaski i cienie metawersum

  Warto z wyprzedzeniem zacząć się zastanawiać, jakie zagrożenia może na nas sprowadzić nowy trójwymiarowy internet. Może dzięki temu uda nam się uniknąć części szkód, zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, a najlepiej zawczasu skierować

 • Premiera Pisma

  Po co komu metawersum?

  Co metawersum zaoferuje nam, zwykłym użytkownikom internetu? O tym rozmawialiśmy w trakcie grudniowej Premiery Pisma. Obejrzyj transmisję wideo lub posłuchaj podcastu.

 • Esej

  Fenomen NFT

  Na razie nie potrafimy w pełni zrozumieć wartości NFT. Być może jest tak jak z dziełami sztuki nowoczesnej na początku XX wieku – kupujący je nie byli pewni, czy da się na nich zarobić.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

 • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00