Niewiele wiemy o potrzebach seksualnych osób z niepełnosprawnością, jeśli brakuje ich w naszym najbliższym otoczeniu. W pamięci majaczy scena z serialu Sex education albo piękny film sprzed ponad dekady z Helen Hunt pt. Sesje . Jak mówi moja rozmówczyni, seksuolożka Dominika Gołąb, seks OzN jest tabu większym niż seks osób starszych. A tak nie powinno być, bo mówimy o ważnej sferze życia każdego z nas. O tym, dlaczego temat potrzeb seksualnych osób z niepełnosprawnością nie istnieje w debacie publicznej, jak to wygląda w innych krajach i od czego należy zacząć zmianę, opowiada ekspertka Fundacji Avalon, która w ramach swojej działalności prowadzi Kompleksowe Centrum Poradnicze.
A w październiku w Warszawie po raz piąty odbędzie się konferencja Sekson, poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. Tematem tegorocznej edycji są bliskość i relacje. Więcej informacji na stronie: https://www.sekson.pl/konferencja/edycja-2023/

Katarzyna Kazimierowska: W lipcu 2022 roku dziennikarka Ania Alboth w poście na Facebooku napisała, …
Aby przeczytać ten artykuł, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Czytaj i słuchaj treści, które poszerzają horyzonty, inspirują do rozmów i refleksji. Wypróbuj „Pismo” przez miesiąc. Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Dostęp online
wersja audio i na czytniki,
dostęp do aplikacji i serwisu
9,99 / miesiąc
Prenumerata
co miesiąc papierowe wydanie,
dostęp online do aplikacji i serwisu
16,99 / miesiąc
