Wersja audio
Co miesiąc staramy się, by to, co publikujemy, było aktualne dłużej niż cztery tygodnie. Pozwala nam na to nasza filozofia odcinania się od bieżących sporów politycznych. Mamy nadzieję, że w tej trudnej sytuacji, kiedy wojna otacza nas ze wszystkich stron, w przygotowanych przez nas materiałach znajdziesz choć odrobinę wytchnienia, a może nawet źródło siły, inspiracji do działania. Wierzymy, że jest to nasze zadanie: robić dalej to, co potrafimy najlepiej, czyli dostarczać rzetelne treści, które pomagają zrozumieć złożoną rzeczywistość. Również, a może przede wszystkim wtedy, gdy ta tak dynamicznie się zmienia na naszych oczach.
Dlatego zapraszamy do wysłuchania dyskusji o potencjale nudy i sposobach ucieczki od nadmiaru bodźców w nastawionym na ciągły rozwój i jego monetyzację świecie. Czy potrafimy się jeszcze nudzić? Jak sprawić, by produktywność przestała być naszym nadrzędnym celem? Czy nicnierobienie może pobudzać naszą kreatywność i wpływać pozytywnie na zdrowie psychiczne? O tym rozmawiamy w trakcie marcowej Premiery Pisma.
W rozmowie wzięli udział Katarzyna Wągrowska (eko-aktywistka, twórczyni internetowa, ekspertka od zero waste. Autorka bloga Ograniczam Się i książki Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej. Inicjatorka akcji Givebox Poznań, współzałożycielka Po-Dzielni – pierwszego w Polsce freeshopu) oraz dr Mariusz Finkielsztein (adiunkt w Instytucie Socjologii Collegium Civitas. Badacz nudy, założyciel i organizator Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Nudy. Sekretarz International Society of Boredom Studies. Autor książki Boredom and Academic Work). Debatę poprowadziła dziennikarka wiele lat związana z radiem, Justyna Dżbik-Kluge.
Posłuchaj całej dyskusji i przekonaj się, o czym jeszcze rozmawiali nasi goście:
Całej dyskusji wysłuchasz także w Google Podcasts, Apple Podcasts i Spotify. Subskrybuj nasz kanał „Pismo do słuchania”, gdzie znajdziesz wybrane teksty z miesięcznika, poezję, podcasty z cyklu Premiera Pisma, Jak naprawić przyszłość? prowadzony przez Barbarę Sowę, Wiersz na poniedziałek autorstwa Magdaleny Kicińskiej, À propos i Dziś w książce Zuzanny Kowalczyk oraz Śledztwo Pisma.