Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

À propos

À propos prezentów

Tym razem w cyklu À propos nie opowiemy Wam, co przeczytać, co obejrzeć i czego posłuchać, aby poszerzyć swoje horyzonty – ale doradzimy, skąd czerpać inspiracje prezentowe w formie do czytania, oglądania i słuchania. Przedstawiamy Wam naszą akcję À propos prezentów.

Przed nami czas, w którym być może uda się choć części z nas choć trochę odetchnąć. Tego odpoczynku i chwili dla siebie wszystkim Wam bardzo mocno życzymy. Z pewnością będzie to również dla części z Was okazja do sprawienia prezentów swoim najbliższym. W zeszłym roku zachęcaliśmy Was do podarunków odpowiedzialnych społecznie i środowiskowo, mniej materialnych a bardziej nastawionych na doświadczenia i/lub kulturę. I do tego samego zachęcamy również w tym roku. Zwłaszcza, że nie był to rok łatwy dla nikogo – nie był też łatwy dla instytucji i inicjatyw związanych z kulturą. Przez prawie cały 2020 rok polecaliśmy Wam książki, filmy, podcasty, spektakle i wydarzenia kulturalne, które mądrze opowiadają o świecie, wzmacniają, poszerzają perspektywę i rzucają na dany temat nowe światło. Dziś zachęcamy Was do zapoznania się z listą naszych zaprzyjaźnionych wydawnictw, instytucji i inicjatyw, które polecają się ze swoimi produktami i usługami w grudniu na prezenty dla Waszych bliskich – i dla Was samych. Część z nich przygotowała dla Was, czytelników, czytelniczek, słuchaczy i słuchaczek „Pisma” specjalne kody zniżkowe. Tym mocniej polecamy je Waszej uwadze i zachęcamy do wspierania inicjatyw kulturalnych. Zwłaszcza, jeśli chcemy, aby kultura przetrwała te niełatwe czasy.

Jeśli brakuje Wam konkretnych pomysłów, co wybrać z poniższej listy, odsyłamy do być może nieodsłuchanych odcinków À propos. W samym „Piśmie” kultura nierzadko służy nam za punkt wyjścia do pisania i myślenia o świecie wokół (zresztą prenumeratę Pisma również możecie podarować komuś na prezent w specjalnej ofercie).

 

UWAGA: lista stale uaktualniana, sukcesywnie będą pojawiać się tu kolejne propozycje (w tym dodatkowe zniżki i akcje promocyjne).

 

Książki

Książka to jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki można podarować. Polecamy książki wydawnictw i instytucji, które są z „Pismem” od dawna.

✎ Wydawnictwo Czarne: To wydawnictwo, w którym znajdziecie wiele książek autorów i autorek, którzy publikują teksty w „Piśmie”.

✎ Dowody na istnienie: Wydawnictwo silnie związane z Instytutem Reportażu, z którym się przyjaźnimy. Na wszystkie książki (oprócz nowości) obowiązuje rabat 30%.

✎ Instytut Kultury Miejskiej: Gdańska instytucja, która organizuje patronowane przez nas festiwale m.in. Europejski Poeta Wolności i Odnalezione w tłumaczeniu. Znajdziecie tu np. tomiki poezji i komiks o tłumaczach.

✎ Karakter: Książki wydawane przez to wydawnictwo często polecamy w podcaście À propos, ale też publikujemy ich fragmenty w „Piśmie”. Na hasło PISMO otrzymacie rabat 30% na książki drukowane.

✎ Krytyka Polityczna: Wiele książek tego wydawnictwa polecamy w podcaście À propos. Sprawdźcie ofertę – wszystkie książki można nabyć obecnie ze zniżką 40%.

✎ Międzynarodowe Centrum Kultury: Księgarnia, w której znajdziecie prawdziwe wydawnicze perełki.

✎ Nisza: Jak sama nazwa wskazuje, niszowe wydawnictwo. Na hasło PISMO czeka na Was 30% zniżki. Składajcie zamówienia bezpośrednio u właścicielki na adres: [email protected]

✎ Wydawnictwo Pauza: Tu znajdziecie książki, których fragmenty nie raz gościły na łamach „Pisma”. Na hasło Pismo30 uzyskacie 30% zniżki na wszystkie ksiązki i ebooki.

✎ Smak słowa: Wydawnictwo i księgarnia, które współpracują z nami przy projekcie Sopocka Rezydencja Literacka. Na hasło PISMO otrzymacie dodatkowe 15% zniżki, które sumuje się z obowiązującym rabatem.

✎ Wydawnictwo Warstwy: Wydawnictwo Wrocławskiego Domu Literatury – patrona Prozy w „Piśmie”. Na hasło 12345 otrzymacie dodatkowy rabat 5%, który sumuje się z obowiązującą zniżką.

✎ Wydaje nam się: Sklep Wydawnictwa Poznańskiego. Świetna literatura (w tym non-fiction) i prezenty w formie książek z autografami.

✎ Książka na telefon: To wyjątkowa akcja, dzięki której możecie wesprzeć małe, lokalne księgarnie. Znajdziecie tu kontakty do nich. Polecamy!

 

Grafiki

„Pismo” to również ilustratorki i ilustratorzy. Część z nich sprzedaje swoje prace w formie plakatów. Odwiedźcie ich profile, skontaktujcie się z nimi w sprawie zakupów.

 Paweł Floryn

 Justyna Frąckiewicz

 Jakub Kamiński

 Berenika Kołomycka

 Dorota Piechocińska

 Mikita Rosolka

 Joanna Strutyńska

 Jagna Wróblewska

 Marta Zabłocka

 Julia Zabrodzka

 Mary Zaleska

 

Inne

A tu znajdziecie piękne przedmioty i prezenty w formie doświadczeń.

✎ Pięć smaków: Do 6 grudnia trwa festiwal Pięć smaków, ale po wydarzeniu w sklepiku wciąż zostaną produkty, które mogą okazać się trafionym prezentem.

✎ Ch23b: Pokoje gościnne Agnieszki Suchory czyli kolejny partner Sopockiej rezydencji literackiej. Na hasło PISMO otrzymacie 5% zniżki na vouchery pobytowe w Sopocie.

✎ Muzeum Warszawy: Tu znajdziecie wiele książek o Warszawie, ale też gadżety z motywem stolicy.

✎ Nowy Teatr: Zaprzyjaźniony z nami teatr. Polecamy prezent w formie vouchera na spektakle w 2021 roku.

✎ PURO Hotels:  Sklepik z desingerskimi produktami, który otworzyła sieć hoteli PURO – partner Fotografii w „Piśmie”.

 

Życzymy Wam wszystkim, by najbliższy czas i kolejny rok był lepszy, spokojniejszy i wypełniony dobrą, „przetrwałą” kulturą. Wszystkiego dobrego, jeśli uda Wam się wyszarpnąć trochę spokoju, to czytajcie, słuchajcie, oglądajcie, troszczcie się o siebie i odpoczywajcie.

 

Redakcja „Pisma”

 

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00