W kwietniu 2019 roku ginie Nicola. Miesiąc później Julia. A w grudniu Kamila. Co łączyło trzy nastolatki mieszkające w okolicach Jeleniej Góry? Czy to przypadek, że chodziły do tej samej szkoły? Jedno liceum, jeden rok i trzy zagadkowe śmierci. Barbara Sowa rozpoczyna śledztwo, by odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się na Dolnym Śląsku.
Drugi sezon Śledztwa Pisma zaczyna się jak historia kryminalna, ale to przede wszystkim portret dziewczyn, które próbowały odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych. A także opowieść o młodych ludziach z małych miejscowości, z miasteczek i wsi. O wyzwaniach, przed którymi stają: o ograniczonych perspektywach i wykluczeniu, o alkoholu, narkotykach, o przemocy fizycznej i seksualnej. I o instytucjach, które zostały powołane, by im pomagać, a które zawodzą. O kulejącym systemie edukacji, wsparcia socjalnego i opieki zdrowotnej, bezradnych wobec narastających przypadków depresji, problemów psychicznych i samobójstw wśród nastolatków.
♫♬ Jeśli wolisz słuchać playlisty bezpośrednio w aplikacji Soundcloud, kliknij TUTAJ
Prenumeratorzy miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” oraz subskrybenci „Pisma”, Audioteki i TOK FM Premium mogą słuchać wszystkich odcinków na tydzień przed ich oficjalną premierą, na stronach magazynpismo.pl, tokfm.pl oraz w aplikacjach Audioteki i TOK FM Premium.
Pierwszego odcinka drugiego sezonu Śledztwa Pisma będzie można słuchać również w ulubionych aplikacjach podcastowych już od 2 października: Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Lecton, Tidal, YouTube.
Ta historia dotyczy osób, które samotnie zmagały się ze swoimi problemami. Dlatego podajemy numery miejsc, do których można bezpłatnie zadzwonić i poprosić o pomoc, albo po prostu porozmawiać. Jeśli zmagasz się z trudną sytuacją, nie wiesz, co zrobić, zadzwoń. Podziel się tym, co przeżywasz. Zapewnią Ci bezpieczeństwo i dyskrecję. Pomogli już wielu. Zadzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu na stronie www.liniawsparcia.pl. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to 116 111. Jest bezpłatny i czynny codziennie całą dobę, podobnie jak infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz pedagogów działająca pod numerem 800 080 222. Jeśli Ty, ktoś z Twoich bliskich lub osób, które znasz, doświadcza przemocy skontaktuj się z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” dzwoniąc pod całodobowy i bezpłatny numer 800 120 002.
* ilustracje Tomasz Majewski