Wersja audio
To właśnie ona i jej rodzina stają się przepustką do świata tych, którzy przez dziesiątki lat doświadczali dyskryminacji ze strony Norwegów i Szwedów, choć na Północy pojawili się jako pierwsi. Jak Saamowie postrzegają północność, naturę, gościnność i własną, niemal utraconą tożsamość? Córki Katarzyny i jej znajomi, m.in. saamska literaturoznawczyni Lill Tove Fredriksen, opowiadają o utracie języka, wstydzie i niepewności co do tego, kim są. Przestrzenią do rozmów staje się nie tylko odosobniony dom Kasi, ale też farma owiec.
Posłuchaj!
29 sierpnia 2024 ruszyła emisja reporterskiego serialu podcastowego Saamowie. Wyrzut sumienia Skandynawii wyprodukowanego przez Fundację Pismo, składającego się z 6 odcinków, publikowanych tydzień po tygodniu. Pierwszy odcinek podcastu udostępnimy bezpłatnie. Kolejne będą dostępne tylko dla osób posiadających prenumeratę lub subskrypcję „Pisma” albo Audioteka Klub. Podcastu wysłuchasz też w aplikacji mobilnej „Pisma” w zakładce Audioseriale.
Słuchaj w formie wygodnej playlisty. Wszystkie odcinki są już dostępne.
Zamów dostęp online do „Pisma” w promocyjnej cenie, by posłuchać najnowszego audioserialu Saamowie. Wyrzut sumienia Skandynawii. Wypróbuj, rezygnujesz kiedy chcesz.
magazynpismo.pl/prenumerata/miesieczny-dostep-online-saamowie/
Nasze archiwum to nie tylko nowy audioserial, ale też pięć sezonów Śledztwa Pisma i kilkaset godzin nagrań esejów, reportaży czy podcastów i co miesiąc powiększa się o kolejne materiały.
Dowiedz się więcej o audioserialu Saamowie. Wyrzut sumienia Skandynawii na magazynpismo.pl/Saamowie/
Autorką audioserialu Saamowie. Wyrzut sumienia Skandynawii jest Anna Dudzińska.
Producentem jest Piotr Nesterowicz (Fundacja Pismo)
Koordynacja projektu: Iga Gromska
Weryfikacja faktów: Marcin Czajkowski
Ilustracje: Aleksandra Czudżak
Muzyka: Artur Giordano
Lektorzy: Anna Dudzińska, Agata Turkot i Kamil Pruban
Montaż i realizacja dźwięku: Jacek Kurkowski
Partnerem strategicznym audioserialu jest Audioteka.