Wyobrażenie bajecznie bogatego Azjaty na dobre zagościło w globalnej kulturze. Zainteresowani regionem kiedyś wspominali co najwyżej o miliarderach z Hongkongu, ale wraz z dynamicznym rozwojem znacznej części kontynentu filmy i książki zaludniły się tamtejszymi self-made manami , nuworyszami i dziedzicami rodzinnych fortun. Swoisty destylat tych wyobrażeń stanowi błyskotliwa książka Mohsina Hamida Jak zostać obrzydliwie bogatym w rozwijającej się Azji , opowieść o człowieku bez właściwości, ubogim chłopaku ze wsi, który próbuje dojść do wielkiej fortuny i przeżyć wielką miłość. Napisana w drugiej osobie powieść Hamida jest momentami złośliwą i …
Aby przeczytać ten artykuł do końca, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Dostęp do tego materiału mógłby kosztować 9,99 zł. My jednak w tej cenie dajemy Ci miesięczną subskrypcję wszystkich naszych treści. Czytaj i słuchaj do woli. Zostaniesz z nami na dłużej?
Paweł Marczewski –(ur. 1982), socjolog, historyk idei, publicysta. Szef działu Obywatele w forumIdei, think tanku Fundacji Batorego. Jest członkiem Carnegie Civic Research Network, międzynarodowej grupy badaczek i badaczy analizujących globalne przemiany społeczeństwa obywatelskiego.