Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Rozmowy z K.

Harpunem w terrarium

Napisz do mnie, tak jak się mówi czasem do księżyca. Raz w miesiącu wybiorę list, na który odpowiedź może przydać się nam wszystkim. Nie musi być poważny, nie musi być głęboki – ale może też być niezwykle istotny i prawdziwy. Zawsze chciałam to robić: słuchać i myśleć o tym, co usłyszałam.
POSŁUCHAJ

Droga K., 

wiesz, dlaczego piszę do ciebie? Do gazety piszę? Bo nic, kurwa, nie rozumiem. Rzeczy się ciągle dzieją. (…) Odeszła ode mnie żona, bo… zrobiłem coś głupiego? No właśnie nie, a przynajmniej nie wiem co. Byłem chujem? Nie bardzo. Starałem się. Kocham ją. (…) Osiągnąłem pewien sukces w pracy (…) Ale jakoś nie sądzę, żeby to dlatego, że jestem dobry. Po prostu jednego dnia dostałem awans, a potem jeszcze jeden. A gość pode mną zasługuje bardziej. (…) Nie, nie chcę tu zawodzić, że jestem Dyzmą, po prostu wiem, że to przypadek. To wszystko, to kurwa jeden wielki przypadek. (…) Powiesz coś złego, kupisz nie to auto, żona zostaje. Starasz się jak Romeo, ona odchodzi. Nawet nie do innego, żeby nie było, po prostu. Zapieprzasz w robocie, nie dostajesz awansu. Nie wiesz, o co biega, awansujesz. Nie kapuję już reguł, rozumiesz? (…) O co w tym wszystkim chodzi? (…)

Nick


Drogi Nicku,

Ostatnio dużo …

Chcesz przeczytać do końca? Wykup dostęp online

Zapewnij sobie dostęp do ulubionych tekstów, nagrań audio, a także miesięcznika w wersji na czytniki.

Wykup dostęp online

Felieton ukazał się w grudniowym numerze miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” (12/2021) pod tytułem Harpunem w terrarium.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00