Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Rzecz gustu

Redakcja poleca wydarzenia kulturalne we wrześniu

Rzecz gustu, czyli subiektywny wybór wydarzeń kulturalnych, które zespół „Pisma” poleca Czytelniczkom i Czytelnikom magazynu we wrześniu 2022 roku.

Festiwal Fotografii W ramach Sopotu

Miasto Sopot, Państwowa Galeria Sztuki oraz Sopocka Szkoła Fotografii zapraszają od 2 do 18 września na Festiwal Fotografii W ramach Sopotu. Swoje premierowe wystawy pokażą w tym roku między innymi: Kacper Kowalski, Agnieszka Sejud, Hubert Humka, Trine Søndergaard, studenci Szkoły Filmowej w Łodzi i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografię reportażową zaprezentuje zaś Patryk Bułhak z projektem Porzucone córki tygrysa.

więcej: wramachsopotu.pl

Cykl wykładów online Antropolodzy w podróży (7/09-7/12)

We wrześniu Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie rusza z cyklem wykładów online pod hasłem Antropolodzy w podróży. Podczas dziewięciu spotkań z antropologami i podróżnikami organizatorzy chcą przyjrzeć się funkcji turystyki w budowaniu kultury i relacji społecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 września.

więcej: ethnomuseum.pl

Wystawa Tryumf koloru w CK ZAMEK w Poznaniu (10/09-11/12)

10 września w CK ZAMEK w Poznaniu rusza wystawa Tryumf koloru, na której zaprezentowane zostaną arcydzieła grafiki francuskiej z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Kolekcję ponad 100 prac graficznych, wykonanych przez najwybitniejszych francuskich artystów z przełomu XIX i XX wieku, uzupełnią plakaty z dawnych zbiorów krakowskiego Muzeum Techniczno-Przemysłowego. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny, na który złożą się spotkania, wykłady i warsztaty.

więcej: ckzamek.pl

Konferencja Masters & Robots (21/09-22/09)

W dniach 21–22 września w trybie hybrydowym (w Warszawie oraz online) odbędzie się po raz czwarty konferencja technologiczna Masters & Robots. Na wydarzeniu łączącym biznes z nowymi technologiami wystąpią futurolodzy, innowatorzy i naukowcy, tacy jak Scott Galloway, Amy Webb czy Kai-Fu Lee, i będą debatować o rozwiązaniach największych globalnych wyzwań społecznych, klimatycznych i gospodarczych.

więcej: mastersandrobots.tech

Vintage Photo Festival (23/09-02/10)

Vintage Photo Festival to Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej, który odbywa się w Bydgoszczy, na Kujawach oraz Pomorzu. W ramach ósmej edycji wydarzenia zaprezentowana zostanie m.in. wystawa niepokazywanych wcześniej zdjęć autorstwa Wandy Rutkiewicz, pokaz autoportretów aktorki, reżyserki i producentki Małgorzaty Potockiej, reportaż fotograficzny Giulii Frigieri, projekt „VII Symfonia” Tadeusza Rolke, międzypokoleniowa wystawa „Biały Miś z Krupówek” oraz wystawa zdjęć nagrodzonych w konkursie Grand Prix. Festiwal uzupełnią również seanse filmów dokumentalnych o Elliocie Erwicie oraz Stevie McCurrym.

więcej: www.vintagephotofestival

Koncert Kae Tempest w Nowym Teatrze w Warszawie (24/09)

Trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa. Ucieczka do przodu w Nowym Teatrze w Warszawie inauguruje w tym roku koncert poetu, performeru, osoby raperskiej nurtu spoken words, uhonorowanej Srebrnym Lwem Biennale w Wenecji w 2021 roku, Kae Tempest. Koncert otwiera międzynarodową trasę płyty The Line Is A Curve.

więcej: nowyteatr.org

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci (24/09-2/10)

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci zapraszają na tegoroczną edycję w formule hybrydowej, od 24 września do 2 października w kinach dwudziestu miast w Polsce. Program przewidziany dla widzów powyżej czwartego roku życia mieści dwanaście zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedną poświęconą opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Od 6 do 23 października seanse będą dostępne online.

więcej: kinodzieci.pl

Warsaw Gallery Weekend (29/09-2/10)

Tegoroczna edycja święta warszawskich galerii sztuki, czyli Warsaw Gallery Weekend, odbędzie się między 29 września a 2 października. W programie jak zawsze całodniowe wernisaże w ponad 30 przestrzeniach warszawskiej sceny sztuk wizualnych i liczne wydarzenia towarzyszące wystawom.

więcej: warsawgalleryweekend.pl

ON AIR Festival (09/09-10/09)

9 i 10 września 2022 na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się ON AIR Festival, którego ideą przewodnią jest łączenie różnych gatunków muzycznych – od indie rocka, przez pop i hip hop, po muzykę eksperymentalną. Wystąpią między innymi Jamie XX, Jorja Smith, Tame Impala, Celeste, Tash Sultana i Ralph Kaminski.

więcej: onairfestival.pl

Masz przed sobą otwartą treść, którą udostępniamy w ramach promocji „Pisma”. Odkryj pozostałe treści z magazynu, także w wersji audio. Jeśli nie masz prenumeraty – zarejestruj się i wykup dostęp.

Grafika kierująca do spisu treści wrześniowego numeru Pisma z 2022 roku

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00