Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Rzecz gustu

Redakcja poleca wydarzenia kulturalne we wrześniu

Rzecz gustu, czyli subiektywny wybór wydarzeń kulturalnych, które zespół „Pisma” poleca Czytelniczkom i Czytelnikom magazynu we wrześniu 2022 roku.

Festiwal Fotografii W ramach Sopotu

Miasto Sopot, Państwowa Galeria Sztuki oraz Sopocka Szkoła Fotografii zapraszają od 2 do 18 września na Festiwal Fotografii W ramach Sopotu. Swoje premierowe wystawy pokażą w tym roku między innymi: Kacper Kowalski, Agnieszka Sejud, Hubert Humka, Trine Søndergaard, studenci Szkoły Filmowej w Łodzi i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografię reportażową zaprezentuje zaś Patryk Bułhak z projektem Porzucone córki tygrysa.

więcej: wramachsopotu.pl

Cykl wykładów online Antropolodzy w podróży (7/09-7/12)

We wrześniu Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie rusza z cyklem wykładów online pod hasłem Antropolodzy w podróży. Podczas dziewięciu spotkań z antropologami i podróżnikami organizatorzy chcą przyjrzeć się funkcji turystyki w budowaniu kultury i relacji społecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 września.

więcej: ethnomuseum.pl

Wystawa Tryumf koloru w CK ZAMEK w Poznaniu (10/09-11/12)

10 września w CK ZAMEK w Poznaniu rusza wystawa Tryumf koloru, na której zaprezentowane zostaną arcydzieła grafiki francuskiej z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Kolekcję ponad 100 prac graficznych, wykonanych przez najwybitniejszych francuskich artystów z przełomu XIX i XX wieku, uzupełnią plakaty z dawnych zbiorów krakowskiego Muzeum Techniczno-Przemysłowego. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny, na który złożą się spotkania, wykłady i warsztaty.

więcej: ckzamek.pl

Konferencja Masters & Robots (21/09-22/09)

W dniach 21–22 września w trybie hybrydowym (w Warszawie oraz online) odbędzie się po raz czwarty konferencja technologiczna Masters & Robots. Na wydarzeniu łączącym biznes z nowymi technologiami wystąpią futurolodzy, innowatorzy i naukowcy, tacy jak Scott Galloway, Amy Webb czy Kai-Fu Lee, i będą debatować o rozwiązaniach największych globalnych wyzwań społecznych, klimatycznych i gospodarczych.

więcej: mastersandrobots.tech

Vintage Photo Festival (23/09-02/10)

Vintage Photo Festival to Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej, który odbywa się w Bydgoszczy, na Kujawach oraz Pomorzu. W ramach ósmej edycji wydarzenia zaprezentowana zostanie m.in. wystawa niepokazywanych wcześniej zdjęć autorstwa Wandy Rutkiewicz, pokaz autoportretów aktorki, reżyserki i producentki Małgorzaty Potockiej, reportaż fotograficzny Giulii Frigieri, projekt „VII Symfonia” Tadeusza Rolke, międzypokoleniowa wystawa „Biały Miś z Krupówek” oraz wystawa zdjęć nagrodzonych w konkursie Grand Prix. Festiwal uzupełnią również seanse filmów dokumentalnych o Elliocie Erwicie oraz Stevie McCurrym.

więcej: www.vintagephotofestival

Koncert Kae Tempest w Nowym Teatrze w Warszawie (24/09)

Trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa. Ucieczka do przodu w Nowym Teatrze w Warszawie inauguruje w tym roku koncert poetu, performeru, osoby raperskiej nurtu spoken words, uhonorowanej Srebrnym Lwem Biennale w Wenecji w 2021 roku, Kae Tempest. Koncert otwiera międzynarodową trasę płyty The Line Is A Curve.

więcej: nowyteatr.org

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci (24/09-2/10)

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci zapraszają na tegoroczną edycję w formule hybrydowej, od 24 września do 2 października w kinach dwudziestu miast w Polsce. Program przewidziany dla widzów powyżej czwartego roku życia mieści dwanaście zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedną poświęconą opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Od 6 do 23 października seanse będą dostępne online.

więcej: kinodzieci.pl

Warsaw Gallery Weekend (29/09-2/10)

Tegoroczna edycja święta warszawskich galerii sztuki, czyli Warsaw Gallery Weekend, odbędzie się między 29 września a 2 października. W programie jak zawsze całodniowe wernisaże w ponad 30 przestrzeniach warszawskiej sceny sztuk wizualnych i liczne wydarzenia towarzyszące wystawom.

więcej: warsawgalleryweekend.pl

ON AIR Festival (09/09-10/09)

9 i 10 września 2022 na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się ON AIR Festival, którego ideą przewodnią jest łączenie różnych gatunków muzycznych – od indie rocka, przez pop i hip hop, po muzykę eksperymentalną. Wystąpią między innymi Jamie XX, Jorja Smith, Tame Impala, Celeste, Tash Sultana i Ralph Kaminski.

więcej: onairfestival.pl

Masz przed sobą otwartą treść, którą udostępniamy w ramach promocji „Pisma”. Odkryj pozostałe treści z magazynu, także w wersji audio. Jeśli nie masz prenumeraty – zarejestruj się i wykup dostęp.

Grafika kierująca do spisu treści wrześniowego numeru Pisma z 2022 roku

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00