O współczesnych szarlatanach, którzy panoszą się w internecie, ale też o tym, dlaczego jesteśmy podatni na teorie spiskowe i jak rozpoznać pseudonaukę opowiada dr hab. Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim i autor bloga mitologiawspolczesna.pl.
Z podcastu dowiecie się m.in., dlaczego nie warto rysować czarnych scenariuszy i straszyć zagładą ludzkości. Z moim gościem porozmawiam nie tylko na temat globalnego ocieplenia ociepleniu, ciekawych wątków, przykładów i wniosków będzie znacznie więcej. Posłuchajcie pierwszego w Nowym Roku odcinka podcastu „Jak naprawić przyszłość? 2050”.
Tradycyjnie pojawi się też futurologiczna sonda. Kto będzie autorytetem w 2050 roku? O swoich wizjach na temat influencerów przyszłości opowiedzą Ola i Piotr Stanisławscy, twórcy portalu CrazyNauka.pl, którzy niedawno wydali znakomitą książkę „Fakt, nie mit”, oraz Grzegorz Kasdepke, pisarz, autor kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarz i publicysta.
Posłuchaj podcastu!
Zdjęcia: (od lewej) Marcin Napiórkowski (fot. Mikołaj Starzyński), Ola i Piotr Stanisławscy (fot. Julia Knap), Grzegorz Kasdepke (fot. Agnieszka Wanat)
Podcast #JNP2050 znajdziecie w najpopularniejszych aplikacjach do słuchania audio. Polecamy też inne nasze podcasty, które publikujemy w kanale Pismo do słuchania.
Realizacja: Jakub Dowgird oraz Osorno
Grafika: Patrycja Lewandowska
Tekst jest częścią cyklu Jak naprawić internet? Mecenasem cyklu jest Facebook.