Wybór tekstów podyktowany jest tematyką oraz osobami autorów, którzy pojawiają się na tegorocznym festiwalu ze swoimi premierowymi wydawnictwami lub jako goście specjalni.
Na szczególną uwagę zasługuje materiał powstały po rozmowie z Olgą Tokarczuk (wywiad przeczytasz TUTAJ), kuratorką trwającego Apostrofu.
Pismo organizuje również w ramach wydarzenia debatę na temat elementów dystopii i utopii w szeroko pojętnej przestrzeni literacko-kulturalnej. Gospodarzem panelu będzie Jakub Majmurek, a w rozmowie wezmą udział Magdalena Kicińska, Ewa Drygalska oraz Michał Cetnarowski. Zapraszamy w niedzielę 26 maja na godz. 16:00 do Teatru Powszechnego w Warszawie.
Posłuchaj wybranych przez nas tekstów:
Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to największy w Polsce i jeden z największych festiwali literackich w Europie. Składają się na niego dziesiątki spotkań, dyskusji i innych wydarzeń literackich organizowanych przez Empik w podziękowaniu dla pasjonatów czytania.
Rdzeń programu Apostrofu stanowią wydarzenia stołeczne skupione wokół Teatru Powszechnego w Warszawie. Goście festiwalu – polscy i zagraniczni autorzy – spotykają się z publicznością także w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku oraz Poznaniu.
Każdej edycji festiwalu towarzyszą wydarzenia specjalne, jak cykl koncertów w klubie festiwalowym, specjalna kuchnia festiwalowa mająca swoje korzenie w książkach, czy cykle tematycznych dyskusji zaproponowanych przez kuratora danej edycji.
Gośćmi dotychczasowych edycji Apostrofu byli m.in. Orhan Pamuk, Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen, David Lagercrantz, Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Dorota Masłowska oraz Jerzy Pilch.