Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Rozmowy z K.

Lepszej prawdy chwilowo nie będzie

Napisz do mnie, tak jak się mówi czasem do księżyca. Raz w miesiącu wybiorę list, na który odpowiedź może przydać się nam wszystkim. Nie musi być poważny, nie musi być głęboki – ale może też być niezwykle istotny i prawdziwy. Zawsze chciałam to robić: słuchać i myśleć o tym, co usłyszałam.
POSŁUCHAJ

Droga K., 

mieszkam w Anglii. Obracam się w postępowym środowisku, mam fajnych znajomych… i chyba zaraz ich wszystkich stracę.

Chodzi o szczepienia. Pewnie już myślisz sobie: jakaś wariatka, antyszczepionkowiec […] Rozczaruję cię, mam wszystkie normalne szczepienia (…). Ale bardzo długo nie chciałam się zaszczepić na koronawirusa. Teraz jestem już zapisana (…). I boję się. Tak, naoglądałam się filmów na YouTubie, gdzie ludzie opisywali efekty uboczne. (…) Kto śledzi angielską politykę, to wie, że ekipa Johnsona do najbardziej godnych zaufania nie należy. Wątpliwości mam więcej (…) I, ponieważ najwyraźniej jestem głupia, dzieliłam się wątpliwościami z moimi znajomymi, którzy teraz uważają mnie za zacofaną płaskoziemczynię. Jedna dobra koleżanka przestała odbierać ode mnie telefony. Inni uprzedzają, że nie chcą ze mną o tym rozmawiać. (…)

Nie piszę do ciebie po to, żebyś mi powiedziała, czy warto się szczepić. (…) Piszę, bo denerwuje mnie, że są tezy, których nie wolno …

Chcesz przeczytać do końca? Wykup dostęp online

Zapewnij sobie dostęp do ulubionych tekstów, nagrań audio, a także miesięcznika w wersji na czytniki.

Wykup dostęp online

Felieton ukazał się w październikowym numerze miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” (10/2021) pod tytułem Antyszczepionkowiec.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00