Dwa i pół tysiąca lat temu Platon związał nas w jaskini, nie pozwalając nam wyjść do światła. Setki lat później jedynym źródłem poznania prawdy była iluminacja, niby niemożliwa, ale podobno paru się udało. W XXI wieku antyczni brodacze czy postaci z dyskami nad głowami cieszą się już mniejszą popularnością, za to mamy inteligentne telefony assembled in Asia. A w nich kursy do medytacji, w których miły pan (czasem miła pani) każe siadać nad rzeką i patrzeć na rybki. Natomiast moje pytanie brzmi: dlaczego …
Aby przeczytać ten artykuł do końca, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Dostęp do tego materiału mógłby kosztować 9,99 zł. My jednak w tej cenie dajemy Ci miesięczną subskrypcję wszystkich naszych treści. Czytaj i słuchaj do woli. Zostaniesz z nami na dłużej?
Karolina Lewestam –(ur. 1979), dziennikarka i redaktorka, członkini redakcji „Pisma”. Obroniła doktorat z filozofii na Uniwersytecie Bostońskim. Wielokrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka”. Autorka książek dla dzieci: Mała księżniczka, Silla i Strażniczka perły oraz dla dorosłych: zbioru esejów Pasterze smoków i powieści Pamiętnik Magdy Kot.
Felieton ukazał się we wrześniowym numerze magazynu (09/2023) pod tytułem Drugi wspaniały świat.