Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Rozmowy z K.

Fenomen sprawiedliwego świata

Napisz do mnie, tak jak się mówi czasem do księżyca. Dwa razy w miesiącu wybiorę list lub listy, na które odpowiedź może przydać się nam wszystkim. Nie muszą być poważne, nie muszą być głębokie – ale mogą też być niezwykle istotne i prawdziwe. Zawsze chciałam to robić: słuchać i myśleć o tym, co usłyszałam.

Droga K.!

Droga K.

Piszę do Ciebie, ponieważ zmagania z samotnością są dla mnie nieznośne, a jednocześnie bardzo bym chciała, żeby mój głos zaistniał w przestrzeni innej niż pustka.

Uwielbiam się śmiać. Jestem ogromnie wdzięczna za każdego człowieka, żart czy rzecz, które potrafią mnie rozśmieszyć. Kocham lasy. Jestem ciekawska i przez to zawsze brakuje mi czasu na zrobienie tego, co bym chciała. Pomimo ogromnej nieśmiałości zrobiłam w życiu wiele odważnych rzeczy, z których jestem dumna. Cieszy mnie życie, doceniam drobnostki. Myślę, że z zewnątrz mogę wyglądać na całkiem szczęśliwego człowieka. Jednak prawda jest taka, że noszę w sobie krzywdę i żyję w niewoli.

Nie mam mamy ani taty. Mama nie umarła, ale nigdy mnie nie wspierała. Podobnie jest z tatą. Razem zapewnili mi dzieciństwo pełne tylu okrucieństw, że do dziś nie mogę opowiedzieć o nim nikomu oprócz swojego terapeuty, bo nie chcę obarczać bliskich takimi opowieściami (…).

Jestem sama.

Po opuszczeniu domu zakochałam się w niewłaściwym człowieku. Wieloletni związek pełen przemocy i obojętności rozszarpał mi duszę i …

Chcesz przeczytać do końca? Wykup dostęp online

Zapewnij sobie dostęp do ulubionych tekstów, nagrań audio, a także miesięcznika w wersji na czytniki.

Wykup dostęp online

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku, jeśli nie masz nic przeciwko temu, żeby Twój list został opublikowany w kolejnych odsłonach cyklu Karoliny Lewestam prosimy o dodanie w treści e-maila formułki o następującej treści: Wyrażam zgodę na publikację mojego listu w serwisie www.magazynpismo.pl w całości lub we fragmentach wybranych przez redakcję, ze wskazaniem mojego imienia, a także na dokonywanie przez redakcję korekty tekstu na potrzeby takiej publikacji. Dziękujemy!

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00