Napisz do mnie, tak jak się mówi czasem do księżyca. Dwa razy w miesiącu wybiorę list lub listy, na które odpowiedź może przydać się nam wszystkim. Nie muszą być poważne, nie muszą być głębokie – ale mogą też być niezwykle istotne i prawdziwe. Zawsze chciałam to robić: słuchać i myśleć o tym, co usłyszałam.
Droga K.!
Droga K.
Mój problem jest jak to słowo na końcu języka, którego nie możesz sobie przypomnieć. A przecież dokładnie wiesz, czujesz, co chcesz powiedzieć. I chyba w końcu udało mi się je złapać i nazwać. Po lekturze tekstu „Wszyscy jesteśmy narcyzami” coś się odblokowało. Tym problemem jest kreowanie siebie oparte na fałszu, udawanie.
Zacznę od początku, czyli od podstawówki. Wychowałam się w czasach, gdzie jeszcze wmawiało się dziewczynkom, że dla nich odpowiednie są przedmioty humanistyczne, artystyczne, a dla chłopców nauki …
Aby przeczytać ten artykuł do końca, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Dostęp do tego materiału mógłby kosztować 8,99 zł. My jednak w tej cenie dajemy Ci miesięczną subskrypcję wszystkich naszych treści. Czytaj i słuchaj do woli. Zostaniesz z nami na dłużej?
Karolina Lewestam –(ur. 1979), dziennikarka i redaktorka, członkini redakcji „Pisma”. Obroniła doktorat z filozofii na Uniwersytecie Bostońskim. Wielokrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka”. W 2021 roku ukazał się jej debiut prozatorski Mała Księżniczka, a w 2022 roku wydała zbiór esejów Pasterze smoków.
Felieton ukazał się w lutowym numerze miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” (02/2021) pod tytułem Jak eksmitować geografa.
Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku, jeśli nie masz nic przeciwko temu, żeby Twój list został opublikowany w kolejnych odsłonach cyklu Karoliny Lewestam prosimy o dodanie w treści e-maila formułki o następującej treści: Wyrażam zgodę na publikację mojego listu w serwisie www.magazynpismo.pl w całości lub we fragmentach wybranych przez redakcję, ze wskazaniem mojego imienia, a także na dokonywanie przez redakcję korekty tekstu na potrzeby takiej publikacji.
Dziękujemy!