Rzecz gustu, czyli subiektywny wybór wydarzeń kulturalnych, które zespół „Pisma” poleca Czytelnikom magazynu w lutym 2022 roku.
xyz
Teresa Gierzyńska w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki
Do 20 marca w warszawskiej Zachęcie można oglądać ostatnią wystawę zorganizowaną pod kierownictwem byłej już dyrektorki galerii, Hanny Wróblewskiej. Teresa Gierzyńska: Kobiety żyją dla miłości to przegląd prac cenionej i wciąż nie dość znanej szerokiej publiczności rzeźbiarki, fotografki i graficzki. Wystawa krąży wokół tematu ciała, kobiecości, performansu i feminizmu.
więcej: zacheta.art.pl
Architektura jako symbol, tekst i tło w MOCAK-u
Do 13 marca w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej trwa wystawa Architektura jako symbol, tekst i tło – przegląd prac z zakresu różnych mediów, zainspirowanych sztuką architektoniczną. Wystawa odbywa się w części ekspozycyjnej Galeria Re, która dostępna jest również online w ramach wirtualnego spaceru.
więcej: mocak.pl
Wystawa Pogranicza / Borderlands w Galerii Promocyjnej
Jeśli pamiętacie zdjęcia z naszego zeszłorocznego cyklu Prawa człowieka, to z pewnością zainteresuje was również wystawa jednego z autorów zdjęć do cyklu, Karola Grygoruka, odbywająca się w Galerii Promocyjnej w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Przegląd fotografii, wykonanych wraz z Anną Alboth w ramach projektu obrazującego sytuację współczesnych uchodźców, można oglądać od 11 lutego do 2 kwietnia.
więcej: galeriapromocyjna.sdk.pl
Projekt edukacyjny Instytutu Kultury Miejskiej Gdańskie Miniatury
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizuje sobotnie spacery po mieście w ramach kolejnej edycji projektu edukacyjnego Gdańskie Miniatury. Tegoroczne spotkania zostaną poświęcone wizji Gdańska jako miasta przyszłości. Ze względu na pandemię w spacerze można uczestniczyć również online. Kolejne wycieczki planowane są na 26 lutego pod hasłem „dizajn”, a 26 marca – pod hasłem „las”.
więcej: ikm.gda.pl
Miasto – moda – maszyna w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
W najstarszym, zmodernizowanym skrzydle Białej Fabryki Muzeum Włókiennictwa w Łodzi powstała nowa stała wystawa Miasto – moda – maszyna, „futurystyczny poemat o życiu i pracy w Łodzi”. Jak deklarują organizatorzy: „Nie będziemy palić bibliotek ani burzyć muzeów, ale zdekonstruujemy tradycyjnie linearną, chronologiczną narrację” o tym wyjątkowym polskim mieście.
więcej: cmwl.pl
Masz przed sobą otwartą treść, którą udostępniamy w ramach promocji „Pisma”. Odkryj pozostałe treści z magazynu, także w wersji audio. Jeśli nie masz prenumeraty – zarejestruj się i wykup dostęp.