Wersja audio
Czy pokoleniowe podziały mają jeszcze sens? Upupiają czy pomagają trafnie opisywać rzeczywistość? Jak na myślenie o pokoleniach wpływają kultura indywidualizmu, kapitalizm i technologia? Co tak naprawdę dzieli, a co łączy ludzi z różnych grup wiekowych? Czy młodzi czują się dziś częścią debaty publicznej? Czy ich głos ma znaczenie? O pokoleniach, bańkach informacyjnych i związanym z nimi konflikcie wartości rozmawialiśmy w trakcie majowej Premiery Pisma.
W rozmowie o pokoleniach wzięli udział Zuzanna Kowalczyk (szefowa Działu Ekonomia i Technologie w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów, w tym tekstu o samotnym byciu ze sobą i drugim człowiekiem, który ukazał się w majowym numerze miesięcznika. Wcześniej związana z „Gazetą Wyborczą” oraz think tankiem Przyszłość Jest Teraz. Poza „Pismem” publikowała między innymi w „Magazynie Świątecznym”, „Gazecie Wyborczej”, „non/fiction” oraz Dwutygodniku) i Jacek Paśnik (pisarz, autor powieści Dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2022 roku. Prowadzi profil „Dzieci Neo” na Facebooku. Jego teksty były publikowane między innymi w „Popmodernie”, „Stonerze Polskim” i „Wizjach”). Debatę poprowadziła dziennikarka wiele lat związana z radiem, Justyna Dżbik-Kluge.
Posłuchaj całej dyskusji i przekonaj się, o czym jeszcze rozmawiali nasi goście:
Partnerem wydarzenia jest kancelaria CMS.
Całej dyskusji wysłuchasz także w Google Podcasts, Apple Podcasts i Spotify. Subskrybuj nasz kanał „Pismo do słuchania”, gdzie znajdziesz wybrane teksty z miesięcznika, poezję, podcasty z cyklu Premiera Pisma, Jak naprawić przyszłość? prowadzony przez Barbarę Sowę, Wiersz na poniedziałek autorstwa Magdaleny Kicińskiej, À propos i Dziś w książce Zuzanny Kowalczyk oraz Śledztwo Pisma.