Podróżniczka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka, sinolożka i krytyczka sztuki, artystka, fotografka i kolekcjonerka. Gdy pytam Elżbietę Dzikowską, jak ją najlepiej przedstawić w tekście, mówi: Jestem człowiekiem. A jakby miała
Mentorzy bez kompleksów, za to z pasją, uczenie się od lepszych i mierzenie wysoko – to sprawia, że impreza informatyków nie jest już smutną posiadówką czterech gości przy stoliku z ceratą.
Gdzie jesteśmy w walce z nowotworami? Jakie mamy perspektywy na przyszłość? Czy możliwe jest, aby – jak wróżą niektórzy – nowotwór stał się chorobą przewlekłą, a nie wyrokiem?
Profesorka Magdalena Żernicka-Goetz zmienia nasze spojrzenie na to, co się dzieje z ludzkimi komórkami chwilę po zapłodnieniu i dlaczego zarodek tak często obumiera. Rewolucjonizuje embriologię i biologię molekularną, łamiąc obowiązujący dogmat i przesuwając granice
To opowieść o tym, jak polska fizyczka, która od lat zajmowała się smogiem, zrewolucjonizowała nasze myślenie o COVID-19 i wpłynęła na przebieg pandemii na całym świecie.
Neri Oxman tworzy na styku technologii, natury, architektury, dizajnu, biologii, ekologii i kultury. W swojej pracy rozwiązuje problemy, które jeszcze nie istnieją.
Gdy wyjeżdżałam do Doliny Krzemowej, nie podejrzewałam, że właśnie tam odnajdę w sobie miłość do wszystkiego, co dzikie. Że tak bardzo zapragnę odkrywać to, co analogowe, i że przestanę się
Nowa Zelandia nigdy nie jest po drodze. Dlatego od ponad tysiąca lat niemal każdy, kto tu trafia, może się czuć odkrywcą. Wrażenie to powinno łączyć, ale właśnie ono dzieli najbardziej.