Pewnie, można przedstawiać nudę w złym świetle, ale ja będę przypominać o tym, że taka przerwa w aktywności poznawczej może sprzyjać pewnym zmianom, nie u wszystkich, nie zawsze, ale bywa twórcza – opowiada Katarzynie Kazimierowskiej Małgorzata Osowiecka, wykładowczyni na Wydziale Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w kolejnej rozmowie z cyklu Strategie przetrwania.
Nudzi się pani podczas tej pandemii?
Nie, choć bardzo brakuje mi podróży zagranicznych. Zamiast tego znalazłam sobie inne aktywności, które mogę realizować tu i teraz – intensywniej podróżuję po Polsce, fotografuję i oglądam seriale w towarzystwie mojego partnera.
Czy ma pani poczucie, że jako psycholożka zajmująca się kreatywnością lepiej radzi sobie pani z koniecznością izolacji, dystansu społecznego niż inni?
Jestem w dość komfortowej sytuacji: mogę pracować zdalnie, rozmawiać ze znajomymi i osobami z pracy, prowadzić zajęcia ze studentami. Mogę wymieniać się informacjami na temat bieżącej sytuacji. To dla mnie naprawdę ważne, że jestem aktywna zawodowo i mogę kontaktować się z innymi, sprawdzać, jak się czują. Zresztą niektóre z moich zajęć dotyczą emocji, radzenia sobie z nimi, więc jestem na bieżąco z trudnymi uczuciami. Na mojej uczelni mamy moduł Kryzys emocjonalny, w ramach którego prowadzę zajęcia dotyczące oceny funkcjonowania, emocji osób w kryzysie.
Jak znalazł na czas pandemii.
Podczas zajęć studenci mogą podzielić się ze mną swoimi odczuciami i pomysłami, możemy też razem podyskutować o tym, …
Zapewnij sobie dostęp do ulubionych tekstów, nagrań audio, a także miesięcznika w wersji na czytniki.
Wykup dostęp online
Katarzyna Kazimierowska –Dziennikarka i redaktorka. Sekretarzyni Redakcji „Pisma”. Szefowa Działu Kultura. Redaktorka prowadząca wydań specjalnych. Autorka cyklu „Strategie Przetrwania”. Finalistka konkursu European Journalist Award on Diversity 2016.