Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

W ubiegłym roku Filip Springer podróżował po Polsce, przyglądając się miejscom, w których na własnej skórze można poczuć nadchodzącą katastrofę klimatyczną. Odwiedził podgryzane przez Bałtyk wybrzeże i szukał w Warszawie wyspy ciepła, od której już dziś umierają ludzie. Sprawdzał też, jak szybko wysychają torfowiska nad Biebrzą. W tych wszystkich miejscach materializuje się ta wersja naszej przyszłości, w której żyjemy ze świadomością ogrzewającego się klimatu, ale nic z nią nie robimy. Poddajemy się inercji i giniemy. Ale tak wcale nie musi być, choć z Polski może trochę gorzej to widać. Dlatego teraz reporter szuka miejsc, które są zaprzeczeniem tych odwiedzonych przez niego rok temu. Miejsc, w których spojrzenie w przyszłość nie powoduje nocnych koszmarów, a daje nadzieję.

Partnerem cyklu Wyprawa po nadzieję jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach linii projektowej „Deutsch-Polnische Bürgerenergie fürs Klima”.

Newsletter

Pismo na bieżąco

Nie przegap najnowszego numeru Pisma i dodatkowych treści, jakie co miesiąc publikujemy online. Zapisz się na newsletter. Poinformujemy Cię o najnowszym numerze, podcastach i dodatkowych treściach w serwisie.

* pola obowiązkowe

SUBMIT

SPRAWDŹ SWOJĄ SKRZYNKĘ E-MAIL I POTWIERDŹ ZAPIS NA NEWSLETTER.

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OTRZYMASZ NAJNOWSZE WYDANIE NASZEGO NEWSLETTERA.

Twoja rezygnacja z newslettera została zapisana.

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB Z AKTYWNYM DOSTĘPEM ONLINE.

Zaloguj

ABY SIĘ ZAPISAĆ MUSISZ MIEĆ WYKUPIONY DOSTĘP ONLINE.

Sprawdź ofertę

DZIĘKUJEMY! WKRÓTCE OSOBA OTRZYMA DOSTĘP DO MATERIAŁU PISMA.

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00