Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.


Czytaj i słuchaj bez ograniczeń. Zaloguj się lub skorzystaj z naszej oferty

Rozmowy z K.

Jestem żywym lockdownem

Napisz do mnie, tak jak się mówi czasem do księżyca. Dwa razy w miesiącu wybiorę list lub listy, na które odpowiedź może przydać się nam wszystkim. Nie muszą być poważne, nie muszą być głębokie – ale mogą też być niezwykle istotne i prawdziwe. Zawsze chciałam to robić: słuchać i myśleć o tym, co usłyszałam.

Droga K.,

Droga K.

w marcu minie rok, od kiedy COVID uderzył we mnie najmocniej, i od tamtej pory przestałam pracować. Jestem na utrzymaniu konkubenta, żyję teraz w zawieszeniu, coś pomiędzy kurą domową a Housewife of Orange County, bo bądźmy szczerzy, nie mam dziecka, nie mam wiszących rachunków nad głową, jestem w ch… uprzywilejowana i jedyne, co mnie szczypie w dupę, to moja ambicja, która raz na jakiś czas, najczęściej bliżej PMS, wpierdala mi się w życie i miesza mnie z gównem. „Masz dwie zdrowe ręce, masz dwie zdrowe nogi, napierdalaj”. To cichnie po kilku dniach.

Całe życie napierdalam jak osioł. Zdarzało się po siedemnaście godzin dziennie za 2,50 złotych za godzinę jako kelnerka na umowę o dzieło. Nie przyjechałam do Anglii z wielkimi marzeniami, przyjechałam zarobić i wrócić, ale życie potoczyło się inaczej.

Może nie powinnam narzekać na swoją sytuację, jednak wewnętrzna walka wciąż się toczy, walka o pomysł na siebie. Utknęłam gdzieś między lepieniem …

Chcesz przeczytać do końca? Wykup dostęp online

Zapewnij sobie dostęp do ulubionych tekstów, nagrań audio, a także miesięcznika w wersji na czytniki.

Wykup dostęp online

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku, jeśli nie masz nic przeciwko temu, żeby Twój list został opublikowany w kolejnych odsłonach cyklu Karoliny Lewestam prosimy o dodanie w treści e-maila formułki o następującej treści: Wyrażam zgodę na publikację mojego listu w serwisie www.magazynpismo.pl w całości lub we fragmentach wybranych przez redakcję, ze wskazaniem mojego imienia, a także na dokonywanie przez redakcję korekty tekstu na potrzeby takiej publikacji. Dziękujemy!

-

-

-

  • -
ZAPISZ
USTAW PRĘDKOŚĆ ODTWARZANIA
0,75X
1,00X
1,25X
1,50X
00:00
50:00