O mojej relacji z kulturą mogę powiedzieć, że należy do tych raczej skomplikowanych. Ewoluowała z biegiem czasu. W okresie dorastania służyła mi przede wszystkim za narzędzie zemsty przeciwko bliskim.
Wychowywałem się w ubogiej rodzinie robotniczej. Mieszkaliśmy w niewielkiej miejscowości na północy Francji, gdzie każdy przejaw inności spotykał się z brakiem akceptacji. Od małego …
Aby przeczytać ten artykuł do końca, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Dostęp do tego materiału mógłby kosztować 8,99 zł. My jednak w tej cenie dajemy Ci miesięczną subskrypcję wszystkich naszych treści. Czytaj i słuchaj do woli. Zostaniesz z nami na dłużej?
Mateusz Roesler –Kulturoznawca, dziennikarz, badacz komunikacji. Absolwent Gender Studies IBL PAN. W „Piśmie” odpowiada za marketing i organizację wydarzeń z cyklu Premiera Pisma. Wcześniej redaktor treści cyfrowych i audio miesięcznika. Kierował projektami: Czytanie wody: Wisła oraz dwoma sezonami Śledztwa Pisma. Autor podcastu „Trzaski i szmery”. Wyznaje nauki humanistyczne. Przygląda się sztuce współczesnej. Konsumuje popkulturę. Nawiązał długofalowe partnerstwo z żółwiem Herbertem. Instagram: @mm_roesler.