Co powinno lądować na naszym talerzu, a z czego powinniśmy zrezygnować? Jakie potrawy znikną z polskiego jadłospisu, a co nowego może się w nim pojawić? Czy rosół stanie się daniem luksusowym?
O realnych konsekwencjach kryzysu klimatycznego dla naszej diety, o tym, czy nasze wybory żywieniowe mają znaczenie oraz o tym, jak powinna wyglądać dieta przyjazna środowisku rozmawiam z prof. Ewą Rembiałkowską, prezeską Stowarzyszenia Forum Rolnictwa Ekologicznego im M. Górnego.
Dodatkowo pytam uczestników debaty z cyklu Premiera Pisma poświęconej kryzysowi klimatycznemu o to, jak sobie wyobrażają jedzenie przyszłości.
Co będziemy mieli na talerzach w 2050 roku? Czy wizje znane nam z filmów science-fiction mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?
Odpowiadają: Ewa Rewers (Młodzieżowy Strajk Klimatyczny), Anna Iżyńska (Otwarte Klatki), Anna Piotrowska, dziennikarka popularyzująca naukę, autorka publikująca także w Piśmie, prof. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery z Uniwersytetu Warszawskiego (naukaoklimacie.pl) oraz Tomasz Chruszczow, Champion COP24 ds. działań klimatycznych, ekspert związany z ministerstwem środowiska.
Posłuchajcie pierwszego odcinka podcastu!
Podcast #JNP2050 znajdziecie w najpopularniejszych aplikacjach do słuchania audio. Polecamy też inne nasze podcasty, które publikujemy w kanale Pismo do słuchania.
Realizacja: Jakub Dowgird oraz Osorno
Grafika: Patrycja Lewandowska
Podcast jest częścią cyklu Zmiana klimatu już tu jest. Mecenasem cyklu jest Santander Bank Polska, oferujący profesjonalną obsługę klientów Private Banking.