Walka wieczoru 11 lutego 2021 roku w Kabulu zapowiadała się emocjonująco. Trybuny były pełne, bo w Afganistanie nie obowiązują restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Jako pierwszy do klatki wszedł trzydziestojednoletni Brazylijczyk Leonardo Barbosa, następnie – jego rówieśnik, Afgańczyk Ahmad Wali Hotak. Ilekroć arbiter wymieniał jego imię, publiczność szalała. To była pierwsza walka Hotaka od trzech lat, odkąd został napadnięty i zraniony przez grupę uzbrojonych mężczyzn.
W pierwszej z trzech pięciominutowych rund zawodnicy nie wymienili się – jak na wagę lekką – wieloma ciosami. Każdy, który sięgał głowy Brazylijczyka, wywoływał aplauz publiki. Jego celne razy pozostawały bez jej reakcji – oprócz gwizdów, gdy z nosa Hotaka pociekła krew – choć to Barbosa wydawał się skuteczniejszy. W drugiej rundzie przyparł swojego przeciwnika do prętów klatki, próbując powalić go na ziemię. Afgańczyk kolanami uderzał go po tułowiu. Po jednym z tych ciosów Brazylijczyk nienaturalnie odskoczył i padł na matę. Hotak zdążył go uderzyć trzy razy, nim sędzia przerwał walkę (jeśli arbiter widzi, że jeden z zawodników nie jest w stanie się bronić, może wkroczyć, by nie dopuścić do zagrożenia jego zdrowia). Afgańczyk zaliczył dziewiąte zwycięstwo przy jednej porażce.
Dostęp online Czytaj …
Aby przeczytać ten artykuł do końca, zaloguj się lub skorzystaj z oferty.
Dostęp do tego materiału mógłby kosztować 8,99 zł. My jednak w tej cenie dajemy Ci miesięczną subskrypcję wszystkich naszych treści. Czytaj i słuchaj do woli. Zostaniesz z nami na dłużej?
Paweł Pieniążek –(ur. 1989), dziennikarz, relacjonował protesty w Rosji, ukraińską rewolucję,
wojnę w Donbasie, kryzys uchodźczy i walkę irackich Kurdów z tzw. Państwem Islamskim.
Swoje teksty publikował na łamach m.in. „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka”, „Polityki”,
„Tygodnika Powszechnego”. Autor książki Pozdrowienia z Noworosji.