Reportaż
Mobbing w Polsce. Największe tabu miejsca pracy
Świat chroni mobberów, a ich ofiary nazywa histerykami, roszczeniowcami albo nierobami, wariatami, kapusiami bądź wrażliwcami, co się nie znają na żartach.
Twój dostęp nie jest aktywny. Skorzystaj z oferty i zapewnij sobie dostęp do wszystkich treści.
Świat chroni mobberów, a ich ofiary nazywa histerykami, roszczeniowcami albo nierobami, wariatami, kapusiami bądź wrażliwcami, co się nie znają na żartach.
Czy dzięki inicjatywom edukacyjnym przybywa studentek na kierunkach związanych z nowymi technologiami, a dziewczynki bardziej interesują się zawodami związanymi z komputerami? Sprawdzam.
Pułapką jest ograniczenie swojego poczucia „ja” do jednej roli i uczynienie z niej niezmiennego sedna nas samych. Mogę czuć, że ważną częścią mnie jest pisanie, a jednocześnie nie redukować wizji
Podobno satysfakcję z pracy najłatwiej ocenić na podstawie odpowiedzi na pytanie: „Czy gdybyś mógł/mogła przestać teraz pracować, to czy byś się na to zdecydował/zdecydowała?”.
Mentorzy bez kompleksów, za to z pasją, uczenie się od lepszych i mierzenie wysoko – to sprawia, że impreza informatyków nie jest już smutną posiadówką czterech gości przy stoliku z ceratą.
Jeśli to fart decyduje o tym, kto znajdzie się na szczycie, to być może do postulatu większej równości szans powinniśmy dołożyć postulat większej równości efektów? Kontrowersyjne? Mniej, niż mogłoby się
Wyobraź sobie, że masz dwie pary okularów. Jedne to zerówki, przez nie widzisz świat taki, jaki jest. Drugie mają szkła powiększające. Wyolbrzymiają, wykoślawiają, obraz jest tak nierzeczywisty, że aż boli
Jak będzie wyglądał rynek pracy, na którym nie tylko nie mamy kontaktu ze współpracownikami, ale także z szefem, bo zarządzają nami bezosobowe algorytmy? Źle.
Wielkie zwolnienia ujawniły prawdziwe oblicze techbiznesu. Szczególnie, że wiele wskazuje na to, że wcale nie były aż tak niezbędne.