Rzecz gustu

Nie przegap w czerwcu. Redakcja poleca

  • autor
  • Redakcja
Henrik Spohler, Hipoteza, materiały prasowe Fotofestiwalu
Rzecz gustu, czyli subiektywny wybór wydarzeń kulturalnych - wystaw, filmów, koncertów, seriali, wykładów i atrakcyjnych miejsc, które zespół Pisma poleca Czytelnikom magazynu w czerwcu.

1. Święto poezji w Krakowie

Magdalena Kicińska, redaktorka naczelna 

Początek czerwca to już od kilku lat prawdziwe święto poezji. Jego centrum to Kraków. 6 czerwca rozpocznie się kilkudniowy Festiwal Miłosza, którego hasłem przewodnim jest tytuł pierwszej powieści autora –Zdobycie władzy. Na uczestników czekają premiery tomików poezji, spotkania z autorami (pojawi się tam również nasza redaktorka naczelna jako autorkaŚrodków transportu) i tłumaczami. Festiwal to również muzyka i pasmo OFF, skupione wokół tematu rewolucji. W tym czasie zostanie przyznana też nagroda im. Wisławy Szymborskiej (nominowani to: Kamila Janiak, Piotr Janicki, Marzanna Bogumiła Kielar, Robert Król i Marta Podgórnik). 

więcej:  miloszfestival.plnagrodaszymborskiej.pl

 

2. Rave w twierdzy

Barbara Sowa, redaktorka Wydania Cyfrowego

Nie tylko muzyka, ale też miejsce buduje klimat festiwalu. Do zabytkowych twierdz – w Modlinie i w Gdańsku – zapraszają w tym roku organizatorzy dwóch młodych imprez z muzyką elektroniczną. Na nadmorski festiwal

Zarejestruj się, by przez miesiąc czytać Pismo bez ograniczeń.

Liczba artykułów dostępnych w całości bez logowania się w naszym serwisie: 0 z 0

Zarejestruj się

FreshMail.pl